Si Legal Si Cu Toba Sport?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si Legal Si Cu Toba Sport?

    ce parere aveti, e o ideie buna?

    "Closed to Open" action on a 470hp SS Camaro with a single 3" QTP Cutout between the Y-Pipe and the Magnaflow dual port.

  • #2
    Ce mecanism e acolooo ) Nu am mai vazut pana acum... Un fel de silencer doar ca automat...Nu cred ca merita...
    MY CLA

    Comment


    • #3
      este o deviatie scurta a traseului de evacuare, inainte de toba finala a masini, in capul careia se afla un mecanism electric ce deschide sau inchide evacuarea. atfel poti avea la o simpla apasare a unui buton o toba sport, cand doresti o poti inchide si folosesti evacuarea de fabrica a masini.

      aici se vede mai bine:
      Bought this cutout to mount on my 07 Dodge Ram 1500 Hemi. Just a quick demo before I mount it.
      Last edited by jenu; 1 November 2012, 23:12.

      Comment


      • #4
        Toba perfecta!
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • #5
          Chiar i-am dat un mail tipului sa il intreb cat costa o dracie d-asta
          sigpic

          Comment


          • #6
            Chiar sunt curios la ce pret ar ajunge cu tot cu taxe
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • #7
              cea mai ieftina ''tiganie'': scoti catalizatoru, pui un ''y'', un corp clapeta de la dezmembrari si un cablu cum aveau vechile ARO, de care trageai si dadeai debit la pompa de injectie! si mai castigi si ''5 cai frumosi''

              Comment


              • #8
                Interesanta "tiganie"... Sunt curios iarna cum rezista chestia aia, la temperaturi mult sub 0, sau cand da de sarea noastra de pe drumuri...

                Comment


                • #9
                  O chestie d-asta mi-ar placea si mie .Daca aflati ceva de vreun pret, sa ne ziceti si noua.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    foarte tare toba perfecta pentru drum lung(silentioasa) si galagioasa pt oras
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • #11
                      Hi we stopped importing this. Please go direct to varex Australia.

                      Thank you,
                      Ian King

                      From my Thoughts

                      se pare ca tipul nu mai importa, o sa dau un mail si la varex australia
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Am primit raspunsul celor de la VAREX , o toba costa intre 350 si 400 $

                        Costul transportului de 150 $ :O

                        Price for the universal VAREX mufflers:


                        Description Part Number Recommended Retail Price
                        2.5" and 3" Cannon style VMK2G-250,VMK2G-300, VMK15-250, VMK16-300 PRICE $362.73

                        2.5" Oval style VMK7-250,VMK8-250,VMK10-250 PRICE $362.73

                        3" and 3.5" Oval style VMK5-300, VMK6-300, VMK11-300, VMK11-350,VMK17-350,VMK30-250,VMK31-300,VMK17-350 PRICE $409.09


                        Shipping cost via FedEx or TNT (not including custom duties and taxes): PRICE $150 (Per unit, please contact us for more quantity)
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by jenu View Post
                          cea mai ieftina ''tiganie'': scoti catalizatoru, pui un ''y'', un corp clapeta de la dezmembrari si un cablu cum aveau vechile ARO, de care trageai si dadeai debit la pompa de injectie! si mai castigi si ''5 cai frumosi''
                          Eu am o asemenea '' tiganie '' facuta dintr-o supapa egr ; pozitionarea este dupa catalizator ; initial actionarea a fost electrica ( motoras de far ) insa am renuntat in favoarea uneia pe cablu . Culmea este ca in combinatie cu motorul de 1.4 sunetul era mult mai puternic decit cel produs de motorul de 1.6 16 v pe care il am acum ( detenta in cazul motorului de 1.6 este mult mai mare ) .
                          sigpichttp://www.facebook.com/statiicbsh.medias; 0744258917 ;radu_capatina@yahoo.com

                          Comment


                          • #14
                            De 500$ verzisori..+ taxe vamale... faci o evacuare completa de plange toba aia australiana )

                            Comment


                            • #15
                              @RADU C - trebue s-o auzim si noi...si cum e,... atunci cand te opresti la semafor in paralel cu unu cu toba sport, pe o epava de curg tablele de pe ia si tragi de maneta si dai gaz? parca-l vad ce ochi face!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google