Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @alexys, in ce varianta de firmware exista posibilitatea de a seta trecerea pe benzina la scurtcircuit?

    @alexys: am uitat sa-ti spun, fac alergie la poliester(are gauri prea multe-de obicei mai mari decat duzele injectoarelor), prefer bumbacul
    Last edited by bubuleanu; 6 April 2013, 16:18. Reason: Automerged Doublepost
    fost 1.4 MPI / GPL
    actual 1.0 SCE

    Comment


    • Apropo de filtre sper ca glumesti...
      Cele mai bune filtre de pe la noi sant cele de poliester armate cu plasa de sarma...
      De bumbac nu am auzit inca ...poate fibra de sticla dar nu cred ca gasesti pe la noi...
      Sau hartie care sant uzualele...
      Marimea diuzei nu are treaba cu filtrele...diuzele sant de minim 1.5mm la motorasele de putere mica...poate daca pui gaz pe o drujba sa mearga comparatia ta...
      Mai nou au aparut de bulpren...un mixt poliester/bulpren ar fi tentant...cica ultimul retine bine uleiurile si parafinele...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • Pana la urma, mai este necesar sa mergem la politie sa schimbam talonul dupa ce am omologat instalatia la rar?

        Comment


        • nu pentru ca politia numai trece in talon inst de gpl, tine dupa tine o copie dupa cartea masini in caz ca ai nevoie

          Comment


          • Multumesc frumos pentru raspunsul prompt! Am scapat de inca un drum!

            Comment


            • Nu este nevoie de schimbarea talonului,saptamana trecuta am omologat eu instalatia,iar daca te opreste politia nu este nevoie de cope la cartea de la masina ca daca vor se poate verifica si se vede daca este sau nu omologata instalatia!

              Comment


              • E bine sa poti demonstra ca este omologata...dai peste un dobitoc si ai pus-o...
                Pana te judeci cu el ai talonul ridicat...s-a intamplat pe aici asa ceva...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • SI daca ramai fara talon te duci la RAR si il iei inapo fara probleme si iti iei un avocat dai in judecata si castigi procesul,atata timp cat ai toate actele in ordine nu are dc sa te doara capu,cand gresesti sau nu esti in regula este alta treaba!

                  Comment


                  • Ce preferi sa cari o copie CI la tine , sau eventual sa te programezi la RAR, drumuri, talonul parca se ridica de la politie, cheltuiala, avocat, judecata etc ?????
                    Eu unul prefer sa nu ma pun cu prostul...are mintea odihnita...daca nu , te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta...
                    Eu unul recomand prima varianta...si pt instalatie, ca si pt orice alta modificare constructiva adusa masinii...gen folie, carlig etc...la xenoane e mai greu cu omologatul
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • Sunt de acord cu tine la ce te referi:drumuri.programari etc.,dar sincer nu am vazut politist sa verifice daca ai sau nu instalatie gpl montata pe masina!

                      Comment


                      • S-au vazut cazuri prin Iasi...cel putin 3 taxi cu taloanele ridicate...
                        Si pe mine m-a intrebat daca e omologata, dar nu a cerut nimic, m-a crezut pe cuvant...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • Pe taximetristi ii cauta la bani marunti nu ii iarta deloc am vazut o actiune int-o statie de taxi,i-au luat de parca erau cei mai mari infractori din toata partile venea politia !

                          Comment


                          • Unii chiar sant
                            Pe unii i-au luat cu remorca de prin sate daca aveau carnet si i-au angajat soferi de taxi...
                            Lasand la o parte asta, e mai bine sa previi decat sa "repari"...
                            Prostia o gasesti in cele mai diverse forme...si nu numai la tembelizor
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Sunt de acord 100% cu ultima ta fraza .....................

                              Comment


                              • Am facut programare pe net la RAR Dambovita.Maine ma prezint la ei.Ca acte am inteles ca-mi trebuie CIV,CI,talon,buletin si actele instalatiei gpl.Cred ca fac copii la fiecare,sa nu ma intoarca din drum.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google