Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    salut.
    :posibil sa-ti verifice[dar sincer nu stiu]eu am avut masina mai noua.
    dar de verificat verifica noxe, montajul inst.,seria buteliei.si actele de cumarare inst. si unde sa efectuat montajul
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #47
      nu cauta frani , directie , articulatii , faruri , etc.
      asta doar daca faci si itp la ei...
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #48
        ar fi bine sa faci si itp-ul ca sa scapi de a mai trece odata prin situatia asta.

        ,,DE_TOATE,,

        Comment


        • #49
          ba nu. e mult mai scump , dureaza mult si te intoarce inapoi pt orice...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • #50
            mie nu mi-a verificat nimic, decat noxele, si s-au uitat la instalatia de gaz, cum e montata, si la rezervor. inca nu am aflat daca trebuie trecuta si in talon, cei de acolo (de la RAR ) nu au stiut sa imi spuna. o am trecuta doar in civ

            de fapt nu e o omologare. omologarea e facuta de importator , cei de la rar doar verifica, daca exista omologare pt acel tip de instalatie si o trec in CIV.

            Comment


            • #51
              eu am trecut si in talon pentru ca daca te opreste rar pe drum cer talonu pentru 50 ron schimbat talon nu se merita sa ma cert cu ei si la itp gaseti un nesuferit care vrea si el ceva iar te mai certi si cu ala

              Comment


              • #52
                Itp este valabil pana in iulie 2012,maine am programare la ultragaz sa imi puna un tomasseto pe supernova , sper sa o monteze ca la carte sa nu ma intoarca rarul aiurea
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #53
                  Daca iti functioneaza motorul in parametri normali nu ai de ce sa iti faci griji , de obicei noxele pe gpl ies f bine.

                  Comment


                  • #54
                    itp l-am trecut fara spaga, motorul are 65 de mii si merge perfect , noxele au iesit fara probleme ,frane , directie totul bine , o singura problema sesizez la gropi, cred ca joaca un cap de bara sau bieleta cu totul , dar nu trage dreapta nici stanga , merge foarte bine din toate punctele de vedere, tocmai asta e si ideea montarii gpl , bani de alta nu am si masina e buna (e luata de noua in ograda si ingrijita )
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by IonutUSJ View Post
                      Am mai fost la banca sa ii rog sa imi dea CIV pentru ca voiam sa incerc sa omologhez niste jante pe 16 si mi-au spus ca trebuie platita integral si apoi mi-o pot inmana .
                      P.S.Mai am de platit pana in 2013
                      cum adica CIV e la banca????
                      si eu mi-am luat masina de la BRD dar am toate actele la mine in buzunar. ceva e in neregula...masina e in rate sau leasing?


                      si in talon se trece instalatia la militie.

                      Comment


                      • #56
                        Eu am omologat GPL in primavara lui 2010 , iar cand mi-am schimbat, in toamna 2010, Talonul, ca mi-am mutat domiciliul, Politia nu a trecut si instalatia de GPL in talon. Deci nu se trece ! Oricum am o copie dupa cartea masini dupa omologare RAR in torpedo.

                        Comment


                        • #57
                          Salut.
                          nu a trecut-o ca nu ai dus actele instalatiei.Si trebuia sa specifici asta.
                          uite aici poza cu talonul meu.


                          numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • #58
                            Eu la fel am facut : trecuta in cartea masinii si nu o mai trec in talon .
                            Daca sunt probleme am o copie color dupa cartea masinii .

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by ady0807 View Post
                              Eu am omologat GPL in primavara lui 2010 , iar cand mi-am schimbat, in toamna 2010, Talonul, ca mi-am mutat domiciliul, Politia nu a trecut si instalatia de GPL in talon. Deci nu se trece ! Oricum am o copie dupa cartea masini dupa omologare RAR in torpedo.

                              dupa cum zicea si augustin...daca nu te duci cu actele sa iti treaca instalatia politia nu iti trece instalatia. dar daca te prinde in trafic ca ai instalatie si nu o ai trecuta in talon s-ar putea sa ai surprize

                              Comment


                              • #60
                                Salut.
                                fiecare face cum crede ca e mai bine.
                                eu am considerat ca trebuie trecuta in civ si talon,pentru a fi in regula.Nu sa stau sa ma cert cu cite un politist pus pe "glume".
                                numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google