Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    nu se leaga de suspensie. am fost eu azi si am omologat o

    intrebarea este...trebuie trecuta si in talon ? vreau doar sa ies din tara si efectiv nu mai am cand sa fac si alt talon. daca imi iau cartea in original cu mine e ok ?

    Comment


    • #92
      @Alex nu te stresa- cine crezi ca te verifica pe tine sub capota in Castravetia sa vada ca ai GPL? Pentru orice eventualitate poti sa o iei...dar eu zic sa nu te stresezi.
      Intrebare: ti=au zis ceva de abtipilduri ca tre sa le lipesti?

      Eu nu pot sa inteleg de ce frate te-au tinut acolo 2 h juma.
      Ce au facut in tot acest timp?
      Pentru un rahat de hartie pierzi juma de zi... Eu vroiam sa fiu la 8 acolo si la 9 sa termin..la 9 juma sa fiu la job! Asa - sa imi iau o zi de concediu pentru o prostie de stampila?
      Stii cumva care e prima ora la care iti fac programare?
      Si unde mai exact e sediul asta?

      Pentru Bulgaria sa treci pe la mine sa iti dau detectorul- ai vazut ce bun e .
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • #93
        sunt foarte multi la coada, de aceea dureaza. cred ca 8 e prima ora. in Voluntari aroape de Metro pe stanga in spatele caselor

        Comment


        • #94
          a fost careva la RAR pentru omologarea instalatiei, dar sa aibe si toba sport?
          sigpic
          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

          Comment


          • #95
            Am fost astazi si am trecut instalatia pe carte.
            Adaug cateva sfaturi utile pentru cei din Bucuresti- mai ales cei care se duc la 8 acolo in speranta ca pana la 9 juma termina sa se duca si la serviciu.
            Nu va faceti sperante desarte!))))) Luati va marja 10- 10:30.

            Tips and tricks ca sa scapati mai repede:
            1. Sa fiti acolo cam pe la 7:40 ca sa intrati in prima tura.
            2. De preferat sa aveti copie de pe CI, buletin, talon, certificat conformitate- ca sa nu mai piarda timpul inginerul.
            3. Fara folii neomologate xenoane etc.
            Eu am fost acolo la 8:10; la 10: 30 imi ridicam cartea.
            Pe mine m-a pus inginerul sa lipesc abtipildurile cu GPL si..ceva f important: mi-a zis sa nu umblu la capacul ala de pe butelie- ptr ca ala e etans si in caz ca valva da drumul la gaz- gazul iese afara nu intra in masina.

            Se poate plati si cu cardul.
            Ca un mic Can can- ce credeti ca a facut inginerul cu masina mea: a luat-o singur sa o duca la gaze si dupa ce a terminat...a dat o tura cu ea prin curte sa vada cum merge ))))))))))
            Cand se da jos zice: 'e nervoasa micuta, imi place. Cat ati dat pe ea?'
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • #96
              O sa merg si eu zilele astea pentru omologare.

              Ce sanse de trecere am cu folie pe geamurile din fata transparenta 50% (am un certificat de la cei care au montat-o - pentru gemurile din fata - cu transparenta de 50%)... Ce-i drept, geamurile din fata nu au timbru aplicat...

              Comment


              • #97
                Originally posted by kissfm View Post
                Ce sanse de trecere am
                niciuna.

                ti se spune clar ca nu exista autorizatie pentru geamurile pe fata. eu le am dat jos cand am fost la omologare

                Comment


                • #98
                  Multumesc de raspuns.

                  M-am uitat acum pe documentele de la respectivii:
                  pentru spate+luneta - Certificat de conformitate si garantie pe baza certificarii de catre RAR-OCP, transparenta 21%
                  pentru geamurile fata - Certificat de garantie pe baza certificarii de catre RAR-OCP, transparenta 73%

                  Ambele sunt semnate si stampilate... au tecute datele montatorului, autorizarea etc etc

                  Mie mi se par destul de OK, chiar sunt cei de la RAR atat de nesimtiti?

                  Comment


                  • #99
                    Nu sunt nesimtiti deloc. Suna la ei si intreaba...sunt amabili la telefon

                    Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                    Comment


                    • Sint nesimtiti ca aplica legea ?
                      Aia care au folie 30-40-50% transparenta nu sint nesimtiti si INCONSTIENTI mai ales?
                      Sau ei circula numai ziua cind e soare si senin ?



                      Daca intradevar ai 73% se pare ca e legal...
                      Atentie ca masoara transparenta...daca vor...si de multe ori vor...
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Vai Doamne, nu mi-am dat seama ca angajatii de la RAR sunt atat de preocupati de soarta noastra, asa cum militia e preocupata de siguranta circulatiei.

                        Militia mai bine ar scrie pe masini PÂNDĂ ȘI ȘPAGĂ în loc de siguranta si incredere

                        Comment


                        • singura problema este ca loganul are 24% din fabrica. deci este legal doar daca ai folie de 1%

                          exista thread dedicat pentru asemenea discutii

                          Comment


                          • Mda, i-am urat inginerului ****, s-a trezit el mai cu motz si a trebuit sa dau folia jos. Bine ca nu mi-a gasit nimic altceva.
                            Mai erau masini in aceeasi situatie, el nu si nu ca mi se pare.

                            Asta a fost povestea, de acum gaz sa fie si sosea libera.
                            Last edited by crististreulea; 7 November 2012, 14:11.

                            Comment


                            • Noi ti-am zis, tu nimic... :

                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • Ati avut dreptate. Singura problema este ca legea se aplica preferential, daca intrati in hala la RAR o sa vedeti ce masini trec cu brio toate testele.... In fine, asta e

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google