Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ce copac ai coborat ?
    Traim in Romania pilelor, spagii etc...ori esti corect si cu tupeu ori te adaptezi
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Eheee nu am coborat din copac, insa pana nu scapam de comunistii astia ... nu vad vreun inceput de viitor mai roz

      Comment


      • Saptamana viitoare planuiesc sa merg la RAR pentru omologare, am sa revin cu pretul omologarii si daca trebuie neaparat sa schimbi talonul !

        Comment


        • Azi am fost la RAR si am omologat instalatia de gaz. A durat cca 1 ora, am platit 156.50 lei si am scapat. Am intrebat daca trebuie sa schim talonul si raspunsul a fost DA ! Daca se face un control RAR+POLITIE, de RAR scapi cu copia CIV dar de politie nu. Asta este, am sa merg si la PIPERA sa schimb talonul

          Comment


          • Saptamana trecuta mi-am facut timp si am ajuns la politie, sa trec instalatia pe talon. Dupa ce am stat la coada 1/4ore si am ajuns in sfarsit la ghiseu, am intrebat cat este taxa pentru a trece instalatia gpl in talon.
            Raspunsul a fost: " Instalatile GPL nu se mai trece in noile taloane"
            Recomandarea a fost "sa am o copie de la cartea masinii la mine in caz ca dau de un coleg mai zelos"
            Last edited by dyngo; 8 February 2013, 11:35.

            Comment


            • adica nu mai trebuie sa mergem la RAR pentru omologare?
              sigpic
              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

              Comment


              • a ba da stai linistit, acum o sapt am fost si eu l politie c am terminat leasingul la masin si dupa ce a stat vreo 2 ore pe acolo mi-a dat talonul fara instalatia gpl trecuta si ulterior am aflat si eu ca nu se mai trece in talon dar asta nu va scapa sa mergeti la rar sa va omologati gpl-ul pentru ca trebuie sa aveti copie dupa cartea masini daca va intreaba gaboru

                Comment


                • anul trecut cand mi-am montat eu instalati a prin toamna toata procedura era obilgatorie adica cu tot cu trecutul in talon
                  oricum daca nu se mai trece este o veste buna buna si o cheltuiala in minus pentru cei care o sa isi monteze gaz pe masina

                  Comment


                  • Un lucru foarte bun nu mai suntem nevoiti sa dam 37 ron pe talon ,bagam GPL de acesti bani!

                    Comment


                    • Am montat instalatie GPL pe masina si trebuie sa o omologhez,am instinctorul expirat cei de la RAR o sa se uite la acestea?

                      Comment


                      • Fa si tu schimb cu un vecin/coleg/prieten pana treci de omologare!

                        Comment


                        • Nu se uita decat la instalatia gpl si la rezervor ca sa vada daca corespund seriile si face un test de noxe,cel putin la mine asa a fost la rar voluntari

                          Comment


                          • Prin aprilie as vrea sa montez o instalatie gpl,din ce am citit pe aici vad ca astia de la RAR se leaga si de treburi care nu au de-a face cu gpl-ul.Eu am folie omologata pe geamurile din fata,transparenta 73%.Sper sa nu-i deranjeze.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • in mod normal ar trebui sa verifice doar instalatia de gaz
                              vezi si tu cum sunt cei de la rar de la tine din oras
                              unii sunt mai exigenti altii nu

                              Comment


                              • Da,am observat ca-i in functie de oras.In Targoviste nu sunt prea induratori...
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google