Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum mix calculat la pompa la al doilea plin de GPL (47 litri cu 134 lei): 8,39%.
    Dupa ce a inceput sa palpaie ultimul led, am mai mers aproximativ 190 km pana a chitzait.
    Cost per 100 km: 24 lei.

    Comment


    • primii 33 l gpl si 425 km parcursi pe gpl drum preponderent extern, iesit din Bucuresti vineri seara in aglomeratie cumplita, Valea Prahovei, intors din Sinaia prin Moroieni Fieni Targoviste in regim normal de mers. Gpl nu s-a terminat dar am alimentat dupa ce am facut 425km Cum asta inseamna sub 8% ma declar mai mult decat multumit.

      Comment


      • Am facut azi 396.8 km 90% autoband, am stat in limita 113km/h de cateva ori a prins 130km/h, cu un consum de 9.83l gpl
        Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users.

        Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users.

        Comment


        • @Citro este ideal, abia astept sa ajung si eu cu el pentru o cursa mai lunga.
          Momentan in Bucuresti, cu aer conditionat si trafic aproape intens, nu am reusit sa scot mai mult de 250 km.

          Comment


          • i860 , no offence, dar titlul threadului e Consum LOGAN GPL ...

            On: fac cu ~42l 560-570km .... extraurban
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • None taken, promit ca nu va mai deranjez.

              Comment


              • Astazi va pot prezenta un consum pe loganul mcv2 motor 1,2.
                Media de consum pe ultima mie de km este de 7,7 l/100km. Consum calculat la pompa mers pana s-a golit rezervorul de gpl. Am mers mixt, Bucuresti interior.A3 cu medie 120, Valea Prahovei si imprejurimi in aglomeratie, 2 persoane in masina bagaje modeste.
                Indicatorul de consum din bord indica medie de 6,6l /100km adica fix cat consumam si inainte de a pune instalatia Fratelli pe masina. In concluzie am mers in acelasi regim cum merg in general nu am incercat sa merg la consum.
                Cu un consum de 23 lei/100km practic nu exista motorizare diesel care sa fie mai economica.
                Cum parcurg intre 4000 si 5000km lunar in cel mult 3 luni instalatia va fi amortizata iar dupa aceasta data din diferenta de combustibil platesc 3/4 din rata lunara a masinii. E in leasing.
                Last edited by citro; 19 June 2014, 15:35.

                Comment


                • Ce gaz folosesti ?
                  E un consum foarte bun per suta de km, eu as avea consum mai mare in aceleasi conditii, 1.6 mpi.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Alimentez numai de la Lukoil statia de la km 6 Ploiesti sau statia Afumati imediat dupa Dorali

                    Mi-au zis baietii mai demult sa urmaresc ca presiunea la statia GPL sa fie intre 10 ai 11 atm si trebuie sa recunosc ca de cand urmaresc presiunea nu am mai avut consumuri inconstante cum aveam cu doblo. E drept ca ala consuma intre 10 si 12 l/100km dar nici nu tineam cont de unde alimentam.
                    Last edited by citro; 19 June 2014, 15:42.

                    Comment


                    • 7,1/100 imi iese in medie consumul,fara aer conditionat.

                      Comment


                      • Tras, împins, ce viteze, regim de mers... dă și tu detalii, așa se argumentează un consum.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • naveta de 60-80 km zilnic,traversat orasul,restul afara,zona de deal cu suisuri,coborasuri multe,curbe nu prea ai unde sa-i dai talpa...radar frecvent pe traseu...multumit?

                          Comment


                          • Traseul acesta, odata la doua zile http://goo.gl/maps/MfsrX (traseu de munte cu serpentine pe alocuri-Valea Bogatii), gaz Bulrom de aici, din punctul A http://goo.gl/maps/lzx8h
                            Logan 1.4 din 2005,fara AC, consum calculat de trei ori la rand,dupa metoda plinului, dus-intors alimentat cu ~20ron(2.95ron/l). Reiese un consum mediu de ~8,4/100km in conditii de traseu montan. Altfel cam 7,5 am media.
                            Last edited by ionutz72; 19 June 2014, 22:22.

                            Comment


                            • Cu 37 litri am mers 477 km extraurban
                              Rezulta un consum de 7.7%
                              sigpic

                              Comment


                              • 41,9 l alimentat (dar socotesc cu 43 l, capacitatea reală a rezervorului), 585 km parcurși, din care vreo 100 km, urban, restul extra. 7,35 l/100 km. Super-ultra-mulțumit. Mers cu până-n 3000 rpm, sporadic dus la 3250 rpm. Oricum, e un consum de mers mai mult extraurban. Mixt veritabil, fără restricții de turație, e undeva în jur de 8-8,3 l/100 km.
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google