Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu am logan pe gpl dar al folosesc la centrala
    treaba cu ancarcatul e o problema cand butoiul de gpl e plin ceasul care arata cat ancarca merge repede si arata rteali litri care anti ancaraca
    cand butoiul ai cam golut ceasul mere mai greu si atunci intra mai mult aer decat gpl
    am facut experienta pe buteliile care merg la centrala si mea esit ce va povestesc asa ca fiti atenti cand ancarcati

    Comment


    • Grea e limba romana...

      Comment


      • ce vreau sa spun : cu adevarat dupa aceste zile friguroase si dupa ninsori mie cel putin mi-a crescut destul de mult consumul.

        Comment


        • pai si nu e normal sa creasca consumul la cum se merge?eu zic ca da . si la mine a ajuns la 11.1 dupa ce am mers in aglomeratiile astea.iar inainte peste 9.5 nu lua
          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

          Comment


          • am mers azi si vreau sa zic ca doar rareori am reusit sa ii dau a 3 a in rest a doua ca drumul era "patinoar". Cb arata undeva pe la 11 cea ce inseamna ca aveam vreo 12si consum. oricum mi se pare normal. in postul de mai devreme era doar o constatare de a mea.

            Comment


            • 10 - 11 si la mine consumul aici la patinoar (ca deh asa e la CAPITALA) . Culmea s-a marit consumul din cauza aglomeratiei cand ajung de la munca la ora 3 e super aglomerat - dimineata nu sunt decat 100 - 150 masini de la FAVORIT - RAZOARE pana la MARRIOT
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • ma loganu meu prin oras consuma 10% ,, am fost pana in bucuresti shi am scos consum d 7% se pare k aja ii la majoritatea masinilor cu GPL

                Comment


                • intern 9-10% cred, extern drum lung, mers frumos 7,4-7,5%...adica fara sa sarde 3000 ture
                  AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                  Comment


                  • aragazul

                    La mine consumul e 8% in exterior si 10% in oras.

                    7% am obtinut o singura data cand eram in rodaj si am mers batraneste. Acum nu mai vede polizorul mers batraneste, numai intre 3000 si 4000 de rpm isi duce viatza

                    La 2 RON litrul de GPL sunt super incantat de consum.

                    Ii invidiez pe cei care au 1.6 GPL(cand am luat eu Loganul nu era decat 1.4 cu GPL din fabrica).
                    Logan GPL 1.4

                    Comment


                    • salut ,unde pun si eu gpl pe 1,6 16V si daca se merita butelia unde se pune?
                      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                      Comment


                      • In locul rotii de rezerva.Rezervor toroidal

                        Comment


                        • La mine nu intra mai mult de 40l gpl,si merg maxim480km cu un plin(GPL din fabrica) adica 8.3%

                          Comment


                          • ma la mine o intrat cel mai mult 42 litri dar rezervorul cica ii de 50 poate mai are ceva are >>> nu stiu exact cum sta treaba

                            aer scuze!!!!!
                            Last edited by andrei_d; 11 January 2010, 22:44. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • relax

                              42-43 de litri e normal sa intre pentru ca butelia se umple in jur de 80%, asa e proiectata.

                              La mine au intrat odata 46 de litri, dar de atunci nu am mai alimentat niciodata de la acea statie GPL pentru ca am vazut cat de seriosi sunt ...
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • aproape intotdeauna imi intra in jur de 44L. Am patit si eu sami intre chiar mai mult si nam mai alimentat de la ei. Si inca o chestie!!! Butelia nu are aer in ea ca daca ar avea ar sarii in aer. (cel putin asa stiu eu)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google