Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mcornel View Post
    mi-am instalat gaz de curand (mai putin de 1000km) si am iesit azi pe autostrada pana la pitesti si inapoi. am butelie de 40l deci intra cam 30. ramasesem fara gaz si am facut plinu la iesire pe iuliu maniu (au intrat 28l) si chiar cand am ajuns inapoi acasa mi s-a aprins beculetu rosu. mi se pare ca a consumat cam mult. la dus am mers doar cu 140, la intors numai cu 110.
    beculetele is doar ... informative. nu te lua dupa ele decat daca le cunosti foarte bine si de mult timp.

    pentru consum foloseste metoda de la plin -> gol , adica mergi pana se termina tot gazul. doar asa realizezi un consum exact si poti verifica si calitatea gazului de la o anumita sursa prin comparatie cu altele.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • am inteles. in oras consumul e bun - cam 10.5 la suta (determinat cu metoda plin -gol)fata de 9.5 pe benzina. o sa astept si acum sa se goleasca butelia. totusi pentru autostrada bucuresti pitesti ar iesi un consum de peste 10, ceea ce nu ma asteptam. de obicei lua cam 7.5 -8 pe benzina. o sa-i povestesc si mesterului instalator, sa vedem ce zice si el, oicum trebuie sa ajung saptamana viitoare la el.

      Comment


      • poate e data pe economic si te infigi rau in pedala ca sa ia 130 km/h....

        Comment


        • am vrut sa alimentez azi de dimineata (-12grade afara) si nu a mers deloc. adica nu intra. sper sa fie din cauza frigului si nu din alte motive.

          Comment


          • incearca la alta pompa. la mine de ex. a intrat, dar cand ma dau putin la ea sare din gaz.... abia astept sa ma reintorc la dragostea mea Lukoil

            Comment


            • consum de 9 - 9.5 pe frigurile astea de -10 - -15 grade

              Comment


              • Originally posted by razvanamza View Post
                incearca la alta pompa. la mine de ex. a intrat, dar cand ma dau putin la ea sare din gaz.... abia astept sa ma reintorc la dragostea mea Lukoil
                bine zis, am pus de la lukoil fara probleme. cred ca la agip de dimineata am dat peste un amator.

                Comment


                • si eu as vota ptr lukoil.am pus rompetrol, aral si no name... de departe se infige mai bine cu lukoil (de-ar mai continua promotia cu reducerile din weekend)

                  Comment


                  • reducerile sunt valabile in toata tara? la orice Lukoil? ca tot am citit pe aici de acest gen de oferte...

                    Comment


                    • Apoi reducerea de 5 bani/litru nu e prea impresionanta...sau e vorba de alta?!?!
                      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                      Comment


                      • intamplator am completat azi cu 50 roni tot de la carbogaz, aceleasi simptome, deci va sfatuiesc sa-i ocoliti!

                        Comment


                        • salut.
                          am facut full la gaz a intrat doar de 70 ron desi aveam becu rosu aprins.am facut bucuresti-busteti dus intors pe CB imi arata consum 7% la intors mai aveam cam 70km si sa aprins becu la gaz dar vad ca nu a intrat pe benzina....

                          Comment


                          • Salut.
                            LA mine pe rosu mai fac 120km
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • salut.e bine daca faci 120 km pe rosu da nu cred ca arata bine patratu ala....azi ma duc la revizia de 1000 km

                              Comment


                              • la mine pe rosu mai sunt cam 100km in oras, poate ceva mai putin. ultimul verde a tinut 89km

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google