Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cuma dat putina caldura a scazut de la 9.0 la 8,4- 8,6 in conditii de oras.

    Comment


    • am bagat de 35 ron,12L si am mers 130 km...consum bun zic eu,mers mixt cand mai tare cand normal...

      Comment


      • Ieri s-a terminat gazul. Am facut vreo 95 de km cu led-ul rosu. Cu 42 l gaz am facut 325 KM in Bucuresti. Cam 13%. Inca e mult.

        Comment


        • nu e bine daca la consumul asta asa de mare ai mers 95 km pe rosu.
          ce butelie ai ? cred ca toroidala avand plin la 42l gaz.
          uitate ce tensiune ai in soft la indicatorul de gpl la ledul rosu si daca este corecta atunci modifica pozitia indicatorului mic ,de pe butelie, prin rotatie si gaseste pozitia corecta.

          ,,DE_TOATE,,

          Comment


          • nu are nici o legatura faptul ca a mers cu ledul rosu aprins 95km. eu merg si mai bine de 100km uneori si nu are nici o treaba. intradevar consumul e un pic cam mare dar nu are legatura cu faptul ca a mers multi km cu ledul rosu aprins.
            Consum fix 10% numai in oras.

            Comment


            • M-am lamurit si la consum. A fost teapa la gaz. Am pus dupa de la Lukoil si masina trage mai bine, led-urile nu se mai sting la foc automat. O sa va tin la curent. NU pot verifica tensiunea pentru ca masina este inca in garantie, nu am soft si nici scule. Nu ma deranjeaza prea tare ca merg asa mult cu led-ul rosu insa la prima revizie o sa-i rog sa-mi regleze si mie led-ul rosu.

              Comment


              • Originally posted by Augustin-Yng View Post
                Salut.
                Azi am trecut pe rosu,deci pina acum am facut 345km(cu tot cu acei km facuti pe benzina,pina trece pe gaz)
                acum ramane sa vedem daca mai astept sa se termine,sau fac plinul[poate scumpesc astia iar gazul]
                Numai bine.
                ps:consum aratat pe cb 7,7%
                ieri am terminat si eu gazul,am facut cu un plin 500km/din care se scad 20km plecarile pe benzina.
                Un consum destul de ok.
                Numai bine.
                ps:pe rosu am facut 150km
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • ce instalatie de gpl este recomandata??si ce e cu reviziile-la cat timp se fac si cam cat costa?si poti umbla tu la ea sau risti sa o dai de tot peste cap??

                  Comment


                  • am mers cu 11 lei (4 litri) ~77de km. Butelia era goala cand am alimentat.

                    Comment


                    • Originally posted by Bodanel View Post
                      M-am lamurit si la consum. A fost teapa la gaz. Am pus dupa de la Lukoil si masina trage mai bine, led-urile nu se mai sting la foc automat. O sa va tin la curent. NU pot verifica tensiunea pentru ca masina este inca in garantie, nu am soft si nici scule. Nu ma deranjeaza prea tare ca merg asa mult cu led-ul rosu insa la prima revizie o sa-i rog sa-mi regleze si mie led-ul rosu.
                      Eu merg cam 250km cu ledul rosu aprins si nu are nimic,dar cand ma duc la revizie o sa spun sa regleze bine nivelul gazului.Si consumul este de 8-9 inafara si in Bucuresti cam 11-12 .

                      Comment


                      • Originally posted by sorynss View Post
                        ce instalatie de gpl este recomandata??si ce e cu reviziile-la cat timp se fac si cam cat costa?si poti umbla tu la ea sau risti sa o dai de tot peste cap??
                        exista un thread in acest sens, da un search cu textul recomandare instalatie gpl. Eu personal am pe lunganuri instalatie tomasetto, avantajul acestei instalatii in afara de fiabilitate este si faptul ca intretinerea e foarte ieftina, adica cele doua fitre gpl ma costa in total numai 55 lei, mai mult ma costa manopera 75 lei. Reviziie se fac in mod normal la fiecare 25-30 mii km parcursi.

                        Comment


                        • 42l plin vreo 351 km. Cam 12%. INcepe sa fie bine. La plinul anterior imi iesise 13,5%. Masina are vreo 3200 km.

                          Comment


                          • pe vremea asta....si-a revenit consumul la 7.6. drumuri bune sa aveti

                            Comment


                            • Ieri la un drum dragasani-craiova cu 2km parcursi in oras (Tr2 cel mult 3) restul extraurban si un ritm de viteza extraurban intre 70-100kmh consum gpl 7,5%, metoda plin pe plin aceeasi statie gpl. Eu zic ca e acceptabil pt un mcv cu motor de 1,6.

                              am uitat sa specific distanta totala 16okm din care numai 20km urban
                              Last edited by MIHAI_MOL; 23 March 2011, 17:38. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by lungu Dan View Post
                                Eu merg cam 250km cu ledul rosu aprins si nu are nimic,dar cand ma duc la revizie o sa spun sa regleze bine nivelul gazului.Si consumul este de 8-9 inafara si in Bucuresti cam 11-12 .
                                ce mai conteaza cat mergi pe rosu important este sa mergi cat mai mult pe total.
                                altii nu fac cu toate ledurile atata.
                                oricum mai tarziu ledul rosu o sa arate alte valori, se aprind se sting si tot asa

                                ,,DE_TOATE,,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google