Cum Sa Ne Confectionam Singuri O Interfata Pentru G.P.L

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre DCU-65 ce stiti, mai are si 2 condensatori sau filtre pe el nu stiu ce or fi, am si un prelungitor de USB poate fi bun de ceva?
    Merci!
    Attached Files
    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

    Comment


    • reamintesc 2 lucruri:
      1-un cablu de date care sa fie ,,BUN,, arata diferit fata de unul ,,simplu,,(ori are mufa mai mare ca volum adica ascunde ,,ce trebuie,, sau are pe fir o cutie suspecta care ascunde ,,ce trebuie,, etc...
      2-cand se introduce un cablu ,,BUN,, in mufa usb de la pc va spune singur daca este ,,BUN,,
      adrian
      ai trecut de aceste 2 reguli sau nu ai citit nimic din topicul de aici.
      ce ai tu acolo sunt 2 toruri de ferita pt ,,paraziti,, asa pun firmele care se respecta.
      Last edited by kti; 31 January 2012, 15:17.

      ,,DE_TOATE,,

      Comment


      • Am citit tot pana acum , dar... mai am de invatat.
        O sa caut ce recomandati, si anume CA42 si DKU5, am crezut ca merge facut si din r...t bici!
        Merci kti!
        ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

        Comment


        • si daca tot vreti sa va achizitionati o interfata de gpl puteti sa schimbati sau sa curatati singuri filtrele de gaz. eu am facut un tutorial pe tema asta si sper sa va fie de folos. spor la treaba! http://www.youtube.com/watch?v=qx8ePVVIwKI respectiv http://www.youtube.com/watch?v=k8Mjp...feature=relmfu

          Comment


          • Vad ca aveti nelamuriri in privinta pinilor la mufa de diagnoza gpl.Aici aveti descrierea lor.
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by leopardu View Post
              si daca tot vreti sa va achizitionati o interfata de gpl puteti sa schimbati sau sa curatati singuri filtrele de gaz. eu am facut un tutorial pe tema asta si sper sa va fie de folos. spor la treaba! http://www.youtube.com/watch?v=qx8ePVVIwKI respectiv http://www.youtube.com/watch?v=k8Mjp...feature=relmfu
              Interesant tutorialul, cand iese din garantie cred ca o sa fac si eu aceasta operatie acasa si pana atunci poate rezolv si cu interfata!
              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

              Comment


              • Soft

                Originally posted by kti View Post
                pt tomasetto confirm softul (depinde de varianta de pe ecu) si aceasta interfata
                f simpla si eficace.

                poti spune la ce pret mai este cea de n... usb
                Salut,
                de unde descarc softul ptr Tomasetto stag 200-4?
                Multumesc.

                Comment


                • de aici ac.com.pl @adryanys:ma bucur ca ti-am putut fi de folos. am fost un pic cam emotionat fiindca a fost primul tutorial pe care l-am facut. filtrele le poti achizitiona de pe gaz-magazin.ro
                  Last edited by leopardu; 30 April 2012, 00:00.

                  Comment


                  • Eate foarte bun tutorialul , daca zici ca estei incepator este si mai bun!
                    Succes in continuare!
                    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                    Comment



                    • Salut, asa arata la mine ecu ...am cumparat si eu o interfata stag nu stiu daca merge pe landi m-am cam grabit dar asta este ... ma poate ajuta si pe mine cineva cu un soft ceva ..multumesc

                      Comment


                      • Vorbeste cu Jagoman poate te ajuta.
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • Originally posted by circuitz View Post

                          Salut, asa arata la mine ecu ...am cumparat si eu o interfata stag nu stiu daca merge pe landi m-am cam grabit dar asta este ... ma poate ajuta si pe mine cineva cu un soft ceva ..multumesc
                          dar ce-ai facut cu pozele?

                          landi?
                          trebuie licenta pt plus max 2010 sau ai mai veche?

                          ,,DE_TOATE,,

                          Comment


                          • Salut ,cam greu cu pozele.., instalatia are 2 ani si ceva ...

                            Ii multumesc lui Kti pentru sfaturi ...
                            Last edited by circuitz; 17 May 2012, 12:51. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Salut
                              Ma poate ajuta si pe mine cineva cu "plus max 2010 v1.2.22.0"?
                              Am descarcat ultima versiune dar in momentul in care deschid softul cu interfata usb-serial bagata intra in ecran albastru. Interfata este Hama la fel ca cea de aicihttp://www.hama.de/00053325/hama-usb...l&searchMode=1
                              Interfata o folosesc pentru rescrierea softului la diferite tipuri de receptoare... deci ar trebuii sa fie ok.

                              Comment


                              • nu inteleg ce vrei sa faci cu asta este un convector serial-usb
                                poate daca mai folosesti un max232 inpreuna cu ea sau scobesti prin ea.
                                un cablu prolific este suficient
                                spor

                                ,,DE_TOATE,,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google