Cum Sa Ne Confectionam Singuri O Interfata Pentru G.P.L

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am softuri diferite. La 200 go fast am soft stag 200 easy.

    Problema este ca pana nu demult se conecta, dar cand i-am schimbat filtrele si am vrut sa resetez intervalul de service nu a mai vrut sub nicio forma.

    Nu stiu de ce nu se mai conecteaza, banuiam interfata ,dar daca dincolo merge inseamna ca nu e ea.
    Prin urmare banuiesc , acum, mufa de pe masina ( fir intrerupt, contact imperfect etc.)

    Comment


    • Ce interfata ai?Daca ai projekt tech sint proaste rau.Incearca cu alta interfata.Eu folosesc un adaptor usb cu cip ftdi si merge foarte bine de vreo 2 ani.

      Comment


      • Daca zici ca a mers pe easy până acum, interfața merge pe Qbox atunci interfata e bună.
        Scoate siguranțele, calculatorul 5min... Dacă nici așa nasol... Calculatorul...
        Se schimbă dacă e în garanție...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • A mers cu ceva timp in urma. Acum am vrut sa fac revizia si nu se mai conecteaza.

          Am comandat o interfata de la gaz magazin( originala tomasetto). Astept sa vina si sa incerc si cu ea. Altfel la montator.
          Ideea e ca masina merge foarte bine si nu sunt probleme, doar ca nu ma pot conecta la ecu sa ii modific intervalul de revizie.

          Comment


          • problem solved: dupa cumpararea interfetei originale ac stag (160 de lei) pc se conecteaza instant la lpg controller.
            vinovat:rasnita mea de cablu-cumparat de ceva timp, care functioneaza perfect pe stag q box, dar tuseste la stag 200 go fast.

            Comment


            • Salutare , ma poate ajuta si pe mine cu un soft de diagnoza sa fie compatibil cu acest calculator gpl
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 1 photos.

              Comment


              • Parcă a mai întrebat cineva... Eu unul nu am găsit soft de Cangas...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • Nu poate fii comaptibila si cu alt soft ? Vazusem la ei un soft numit Altesa sau ceva de genul

                  Comment


                  • Salutare colegi am si eu de ceva timp probleme cu o instalatie
                    Landi renzo omergas evo fabricata 2014
                    Nu pot gasi o interfata sa se conecteze la ecu
                    Am luat o interfata de pe gpl shop
                    dar in site scrie ca am nevoie de licenta ca sa o pot folosi la instalati dupa 2014
                    La atelierele specializate se conecteza la ecu.
                    Am o problema care necesita urmarire in mers si n
                    u sta nimeni dupa mine .
                    I-mi recomandati si mie o interfata care ar putea merge la instalatia asta
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 2 photos.

                    Comment


                    • Interfata e aceasta de aici:
                      Chipul FTDI este cel mai avansat chip folosit la realizarea interfetelor GPL si ofera o conexiune stabila, puternica fara intreruperi.Interfata este compatibila cu mai multe tipuri de instalatii si va fi livrata cu adaptorul ales de dvs.In total sunt un numar de 12 adaptoare posibile. Fiecar

                      Comment


                      • Originally posted by alex_adi View Post
                        Salutare , ma poate ajuta si pe mine cu un soft de diagnoza sa fie compatibil cu acest calculator gpl
                        Программы для настройки и диагностики ГБО (A-K) - описание и возможности. Programs for LPG. Скачать с сайта Vagcom.com.ua


                        Comment


                        • Originally posted by adi xxl View Post
                          dar in site scrie ca am nevoie de licenta ca sa o pot folosi la instalati dupa 2014
                          La atelierele specializate se conecteza la ecu.
                          http://omegas-reader.fmcx.pl/forum/v....php?f=9&t=199

                          https://projekt-tech.ro/?5,interfata-gpl-usb-landi-renzo
                          Last edited by eastcowboy; 8 March 2019, 07:22.

                          Comment


                          • Originally posted by adi xxl View Post
                            dar in site scrie ca am nevoie de licenta ca sa o pot folosi la instalati dupa 2014
                            La atelierele specializate se conecteza la ecu.
                            http://omegas-reader.fmcx.pl/forum/v....php?f=9&t=199software-ul inclusiv licență într-o mașină virtuală windows XP



                            https://projekt-tech.ro/?8,interfata...i-alisei-bigas + nr. 8 suportă

                            Comment



                            • Incerc sa comand acum o interfata dar am vazut ca nu au reprezentanta in Romania
                              Daca nu reusesc sa comand interfata
                              Mai cumpar una de aici de la noi si incerc sa ma conectez cu driverele lor.
                              Va multumesc pt. ajutor.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google