Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Salutare la toata lumea o intrebare, detin un logan 2 1.2mpi cu gpl landi renzo din fabrica, insa in ultima vreme instalatia a vam ffacut probleme, imi puteti spune de unde as putea sa cumpar o interfata pt diagnoza precum si softul necesar , multumesc de ajutor
    sigpic

Comment

• Buna seara! Probleme din nou cu gpl, dupa un reglaj facut la servis in vara masina a mers bine , doar cand trecea pe gpl daca era pe loc se oprea motorul trebuia sa o tin din acceleratie cateva sute de metri sau un minut, in mers sau sarcina tragea nu erau probleme. aveam temperatura de trecere la 40 dar trecea foarte greu si asta seara am dato la 30 iar cand a trecut pe gpl pe loc fiind masina la relantiul fructua foarte rau si trebuia sa o spritui si asta pana aproape sa ajunga apa la motor la 90 grade. Dupa ce a ajuns la 90 a mers foarte bine. Asta seara am mai observat o chestie pe benzina pana sa treaca pe gpl imi arata curentul de incarcare in softul gpl de 14 si ...volti iar cand a trecut pe gpl si avea fluctuati nu a trecut de 13v... Mam uitat si in pozele vechi de asta vara si tot aceasi problema cu voltajul. dupa ce sa incalzit motorul nu mai mam uitat la voltaj ca ma enervat si am abandonato. De unde ia aceasta valoare de la alternator sau .... pot tine cont de ea sau. va multumesc. precizez rampa valtek noua, vaporizator tomasetto nou..
      Attached Files

Comment

• ma puteti ajuta cu un sfat ceva.
        Attached Files

Comment

Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google