Service-uri de evitat / de vizitat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Salut!

    In urma cu 3 saptamani am avut un nefericit accident(din vina mea).
    Am ca avarii urmatoarele:
    -Bara fata sparta
    -Far dreapta spart
    -Trager
    -Capota
    -Plansa bord,inclusiv airbagu-ri
    .

    Am avut bugetul de 3000Euro pentru reparatie.
    Masina vreau sa o tin in continuare pentru mine si am vrut sa o repar exact cum era.
    Am sunat la dezmembrari si am gasit acest nr de tel :0761051611 / 0761.051.611(Ovidiu Pop) care mi-a spus ca imi va face un pret bun pentru aceste piese si mi le va da pe toate. Mi-a spus ca le va comanda din Polonia.Bun pana aici...Am mers la el la service-ul din Popesti Leordeni,Str. Plopului,nr.13,Jud. Ilfov.
    Mi-a cerut totii banii inaintepe motiv ca a comandat foarte multe piese si numai are bani lichizi.Eu ca un idiot de buna credinta i-am dat suma de 1500euro pentru aceste piese si am primit factura,doar ca tipul a fost smecher si pe factura a trecut "piese opel",nu a specificat ce fel de piese.
    Si de aici a inceput zilele mele negre. Mi-a spus ca poate sa imi repare el masina si sa imi i-a un pret bun pentru ca comand si piesele de la el.

    Piesele mi-au ajuns dupa 10 zile,desi la inceput cand i-am dat banii mi-a zis ca in maxim 4 zile lucratoare ajunge,iar cand am fost sa-mi i-au masina mi-a venit sa plang de nervi !Nu exagerez,imi venea sa plang!

    Capota after market,bara after market,far after market,doar plansa de bord era originala,dar se prezinta intr-o conditie foarte proasta!

    Inafara faptului ca piesele sunt after market iar eu vroiam pe original,mana de lucru a fost pur si simplu in bataie de joc. Masina numai avea nici o linie,vopseaua execrabila desi m-a costat 450ron piesa,iar in cele din urma tipul mi-a schimbat turbina si injectoarele!

    Am mers la politie si am depus plangere pentru inselaciune,sper sa rezolv ceva!

    Am postat aici pentru a nu lua si altii naivi si de buna credinta ca mine,aceasta teapa nesimtita .

    Pe stampila are firma Atelier Solutii Integrate.

    Sper ca voi fi de ajutor cu aceste informatii si astept si sfaturi din partea dvs.

    Comment


    • #32
      Ne poti atasa o poza cu factura ? eventual stampila service-ului ? Cum se chiama acest service , nume complet ?

      Pe adresa care ai scris-o pare ca nu e nici un service.
      Last edited by prometheus; 25 June 2015, 12:46.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #33
        Ce-i asa greu de inteles? E o firma de dezmembrari din Popesti Leordeni, care la randul ei colaboreaza cu un atelier din 1 Decembrie-Ilfov. Usor de ghicit.
        Last edited by IancuMIC; 25 June 2015, 13:10.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #34
          Originally posted by sweet_mik86 View Post
          .....Bun pana aici...Am mers la el la service-ul din Popesti Leordeni,Str. Plopului,nr.13,Jud. Ilfov.........
          Autorul pomeneste de un service .Ideea e ca nu gasesc pe harta(poate google maps mai vechi) nici centru de dezmembrari nici asa zisul service.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • #35
            Eu le-am gasit pe ambele; nu-i greu
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #36
              Bucuresti: AUTOGILEX - calea vitan 242, pe diagonala cu targul intrarea in curte la Nordic, am instalatia Tomasetto Achille din 2012 [de aproximativ 100 mii de km], revizii obisnuite la 10 mii de km si schimbate pistonasele de la rampa de injectoare in rest, montaj impecabil, la fiecare revizie, ajustare din soft, manopera decenta....intrebati de Laurentiu [Titi], chiar daca aveti instalatiile montate in alta parte va incerca sa va ajute in problema pe care o aveti.

              Comment


              • #37
                Salut,a montat cineva recent la Supergaz,AGC Compact ?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google