Alimentare GPL - Probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aha, intr'adevar era frig afara posibil sa fie asta cauza, nu mai patisem pana acum.
    Multumesc frumos!
    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

    Comment


    • #17
      Problemă încărcare Gpl

      Salut! Am o mare nedumerire: am plecat în dimineaţa asta să pun ceva gaz, deşi mai aveam cam jumătate de rezervor. când am ajuns în benzinărie, surpriză: Loganelu' meu a refuzat să mai încarce în butelie . Iniţial, nenea de la staţie a crezut ca e de vina bila de la busonul meu de alimentare ... am împins-o cu o şurubelniţă şi am încercat din nou. nimic. încarcă puţin şi apoi se opreşte. a venit un alt logan, a mers. am încărcat şi eu din nou: aceeaşi problemă. Ce ar putea fi? precizez ca instalaţia am pus-o acum 3 ani şi nu am avut până azi nici cea mai mică problemă... Mulţumesc.
      Nota: instalaţie GPL BRC, butelie 60l, revizii la timp, logan 2006, 1.4, 58000 km reali.
      Last edited by AndiPescariu; 7 January 2015, 13:32.

      Comment


      • #18
        parcheaza undeva intr-o parcare subterana .....sa ti se dezghete bila dinspre alimenatre sau poate ai plutitorul blocat pe maxim

        Comment


        • #19
          Originally posted by Tinuletz View Post
          parcheaza undeva intr-o parcare subterana .....sa ti se dezghete bila dinspre alimenatre sau poate ai plutitorul blocat pe maxim
          Merci.a funcționat!

          Comment


          • #20
            Asa mai pateam si eu la dacia 131o cand alimentam si afara erau multe grade cu minus. bine ca s-a rezolvat !

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google