Sunteti Multumit De Logan Pe Gpl?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Se pare ca instalatia Tomasetto Achille este una destul de fiabila eu o am doar 1000 de km de cand o am montata pe masina dar sunt foarte multumit de ea.

    Comment


    • #77
      Originally posted by Rac View Post
      Instalatie Tomasetto Achille after market,montata la 8000 km rulati,masina are aproape 300.000 km .Schimbat rampa de injectoare la 253.000 km.In rest nici o problema cu motorul.Am reglat de doua ori culbutorii.
      Uzura supapelor si a chiulasei,sau chiuloase si supape"tratate" sunt povesti de adormit copiii.Apoi daca se duce motorul,la cati bani a afacut masina,iau motor nou sau o duc la remat

      P.S.Filtrele de gaz schimbate doar de doua ori in cei 300.000..
      ce tip este ecu gpl si ce injectoare ai avut initial pe masina?
      fost 1.4 MPI / GPL
      actual 1.0 SCE

      Comment


      • #78
        Rampa valtek de noua si ca piesa de schimb!Nu stiu cu exactitate ce ECU este,probabil STAG 200.Toata lumea zice ca trebuie filtrele schimbate la 15.000 km.Ok,doar se schimba cu bani,interesul este al service-urilor sa spuna ca "trebuie".M-am incapatanat sa vad cat merge fara sa schimb filtrele.Ce poate fi mai rau decat sa crape regulatorul sau injectoarele ?La 150.000 cand am schimbat primele filtre motorul mergea perfect.Trebuia sa le schimb de 10 ori dupa "service"..Luam 5 rampe cu injectoare de banii dati pe filtre si asa zise revizii.Cand s-au dus injectoarele la 250.000 am schimbat al doilea rand de filtre. "Paguba" 100 ron.Oare din cauza filtrelor noi sa se fi uzat pistonasele injectoarelor in doar 100.000 ?
        Nu stiu cum la altii se duc injectoarele la 50.000 km rulati,sau apar probleme la motor.
        Probabil masina mea care parcurge zilnic o medie de 250-300 km ,a fost mai buna din fabrica ?A avut supape "tratate" ?Hm..
        Sau ca nu a "vazut" nici o revizie la reprezentanta/service,am fost scutit de substituiri de piese si bineanteles de probleme..

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google