Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    am rezervorul de 60 l ar trebui sa intre 48 l si mia intrat 48,8 si masina inca mai mergea pe gpl nu dadea semne ca nu mai am gpl

    Comment


    • #77
      Originally posted by D-FENS View Post
      Am facut plinul de 3 ori,nu mi-a intrat mai mult de 33 de litri.Ultima oara au intrat 31 de litri.Am rezervor toroidal,Landi Renzo.
      o lege ,, nescrisa ,, la pompa spune ca daca se incarca cu o cantitate de minus 10 litrii din capacitatea totala este ,,in limite normale,,
      asa ca nimeni nu poate garanta acesta valoare de 80% pt ca depinde de foarte multi ,,factori,, externi
      spr si bafta


      Originally posted by cos123 View Post
      Salut. Butelie turceasca toroidala, 58 l, 48,5 l la prima incarcare. Zi buna.
      merge
      Last edited by kti; 13 July 2013, 21:34. Reason: Automerged Doublepost

      ,,DE_TOATE,,

      Comment


      • #78
        salutare! de cand am gpl cu rezervor Atiker de 54 l mai mult de 38-39 litri nu am reusit sa bag, sa fie vreo problema asta, trebuie umblat undeva? teoretic ar trebui sa pot baga 43 l de la gol, nu??

        Comment


        • #79
          Eu am rezervor de fabrica de 42l in locul rotii de rezerva pe sandero si de cate ori am facut plinul (in tara si strainatate) de la gol au imtrat 42 litri.

          Comment


          • #80
            adica rezervorul e la capacitate de 100%? ciudat eu stiam ca se poate umple doar 80% maxim!

            Comment


            • #81
              dracula, rezervorul lui e de 52 de litri defapt, de-asta a bagat 42
              Oricum, depinde foarte mult si de presiunea de alimentare. Daca presiunea de alimentare e mare, poti sa ajungi si la 90% din capacitate.

              Comment


              • #82
                In carte imi scrie ca e de 42 rezervorul.

                Comment


                • #83
                  Daca e de 42L si iti intra 42L,ai o problema la valva de siguranta din butelie !

                  Comment


                  • #84
                    Tocmai am verificat in carte si scrie ca e de 42. Oare conteaza ca e montata la frantzuji si e din 2012 pt euro 5 instalatia? Singura problema o am cu indicatorul de gpl. Uneori imi arata mai mult decat am.

                    Comment


                    • #85
                      Indicatorul de GPL la toata lumea arata eronat este pus asa de orientare numai parerea mea!

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by L3on_rgby View Post
                        Tocmai am verificat in carte si scrie ca e de 42. Oare conteaza ca e montata la frantzuji si e din 2012 pt euro 5 instalatia? Singura problema o am cu indicatorul de gpl. Uneori imi arata mai mult decat am.
                        Nu conteaza din ce an este si de cine e montata ! Mergi la garantie si spune ca in butelie intra 100% si nu 80% !

                        Comment


                        • #87
                          Butelie de 61l, primul plin au intrat 50l. La gaz poti alimenta cand vrei sau este indicat sa astepti pana se goleste butelia?

                          Comment


                          • #88
                            poti alimenta cand vrei nu conteaza. bani sa fie...

                            Comment


                            • #89
                              butelie de 40 l, intra 32-33 de litri efectiv

                              Comment


                              • #90
                                E foarte simplu de calculat, avand in vedere capacitatea de umplere 80% din volumul total al rezerorului de gaz.

                                Am rezervor de 59l. Ca sa aflu cat inseamna 80% din volumul total al rezervorului, inmultesc 59 x 0.8 si o sa-mi dea 47.2.

                                La mine au intrat maxim 47.18l.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google