Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, ieri la benzinariile din Buzau, iesirea spre Bucuresti, preturile la gpl aratau cam asa:
    Rompetrol: 2.21 ron,
    Lukoil: 2.21 ron,
    Alascom: 2.59 ron.

    Comment


    • Eu nu inteleg cum in provincie costa gazul mai mult decat in Bucuresti.
      Are legatura cu principiul de cerere / oferta / nr de consumatori / concurenta?
      Daca da, atunci se explica.

      Comment


      • In Sibiu sunt putine statii de gpl si cred ca s-au inteles intre ei sa mentina acelasi pret. Lukoil are pretul mai mic decat celelalte statii private dar oricum e mult mai mare decat pretul din Bucuresti, Arges, Valcea.

        Comment


        • Au fost si situatii, in special asta-vara, cand gazul era sesizabil mai ieftin in provincie decat in capitala...

          Comment


          • Sa vedeti la Constanta, 2.99 la absolut toate statiile....

            Comment


            • In Sibiu niciodata nu a fost mai mic decat in capitala, cel putin din septembrie 2012 de cand am eu gpl pe masina.

              Comment


              • GPL particular (centura Braila) - 2,59 lei - cred ca cel mai ieftin din zona Braila-Galati.

                Comment


                • Originally posted by cristi-mic View Post
                  Sa vedeti la Constanta, 2.99 la absolut toate statiile....
                  Tot asa a ramas din vara?Cand ma duceam la mare alimentam doar din Bucuresti, eventual din Tuzla putin sa.mi ajunga la intoarcere, ca oricum am butelie mare de 58 de litri.
                  De 1 decembrie am fost la Sighisoara iar pe acolo era 2.75 litrul, noroc ca am facut plinul in Busteni cu 2.30 Lukoil cu reducera inclusa.La Ploiesti este 2.18 la Lukoil .Chiar ma bucur ca am pus butelie mare avand in vedere ca preturile difera foarte mult in anumite zone.
                  Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                  Comment


                  • Originally posted by andreyi View Post
                    GPL particular (centura Braila) - 2,59 lei - cred ca cel mai ieftin din zona Braila-Galati.
                    Ieşi mai ieftin la Lukoil, dacă ai card de-al lor. 2,69-0,15=2,54 lei pe litru. ;) Iar gazul de la Lukoil e mereu mai bun decât al tipilor de pe centură.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Am card la ei, doar ca mi-e cam incomod Lukoilul din Br, si cel din Gl, chiar daca ajung des in orasul vecin..

                      Am card la ei, doar ca mi-e cam incomod Lukoilul din Br, si cel din Gl, chiar daca ajung des in orasul vecin..plus ca-mi spusese cineva ca nu mai e valabila reducerea, si nu m-am mai stresat.
                      Last edited by andreyi; 9 December 2015, 09:34. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • E valabilă.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • 2,21 ron/l, rompetrol, ramnicu sarat, sector 3, bucuresti
                          Last edited by iulianscutaru; 9 December 2015, 15:09. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Reducerea la Lukoil ,daca este valabila,era si la Tecuci la benzina si gpl.Si e cam mult de cand nu se mai acorda ...

                            Comment


                            • Nici pe site nu mai scrie de reducere.

                              Comment


                              • Eu am bagat gaz vineri si inca era valabila reducerea...si scria ca este pana pe 10 ianuarie. Mai este sau nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google