Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lukoil SIBIU 2,50 ron/l.

    Comment


    • Mol Braila - 2,60 lei. Doar ca,broblem, dupa cateva zile de -12 grade s-a intarit/inghetat garnitura de la adaptorul GPL si nu l-am mai putut folosi pentru ca nu mai etansa. Noroc ca aveau cei de la Mol unul. Asa ca, aveti grija pe unde-l tineti, sa nu patiti ca mine.

      Comment


      • Buzau, la inceput de an, probabil si dupa reducerea TVA:
        - Alascom: 2,02 lei/litru
        - Rompetrol: 2,09 lei/litru
        - Transgaz: 2,03 lei/litru (nu sunt sigur de denumirea statiei, dar e vorba de aceea din aproprierea podului Dragaicii)
        Nu am ajuns la Bulrom si nici la statiile Petrom, dar sunt sigur ca preturile lor nu difera cu mai mult de cativa banuti, in plus sau poate chiar in minus.

        Comment


        • Salutare, la multi ani si un an nou cu preturi mici la carburanti!
          Rompetrol: 2.11 ron,
          Lukoil: 2.2 ron,
          Alascom: 2.03 ron,
          TransGaz: 2.09 ron.
          La Buzau e binete, sa tot faci plinul frate!

          Comment


          • Ai de capul meu ce preturi vad pe aici. 2 lei si un pic...
            In Baia Mare e 2.73 lei le Petrom.

            Comment


            • In Sibiu la partener AGR este 2,65, la partener Rompetrol 2,70.

              Intre Pitesti si Rm. Valcea, la Draganu am alimentat cu 2,10.
              Last edited by aslanalbert; 10 January 2016, 11:35. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • sal

                Slobozia petrom si luk oil 2,30 cel mai ieftin din oras

                Comment


                • In jumatatea de N a tarii gazul este mai scump ca este livrat in special de EON, in cealalta jumatate este livrat de GDF Suez valabil la consumatorii casnici. Probabil si din aceasta cauza sunt diferente atat de mari intre judete.

                  Comment


                  • Nu cred ca gpl are legatura cu furnizorii de gaz metan pt consumatorii casnici.

                    Comment


                    • EON si GDF se ocupa cu gazele naturale. Cu gazul petrolier lichefiat (GPL) se ocupa societatile de extractie si prelucrare a petrolului, cum ar fi Rompetrol, Lukoil, OMV Petrom si altii... Gazele naturale sunt extrase direct din sol, pe cand GPL-ul este un produs secundar rezultat in urma prelucrarii petrolului in rafinarii. De altfel si compozitia este diferita. Asa ca nu este nicio legatura intre cele doua societati de productie si distributie a gazelor naturale si pretul GPL. Sunt alte criterii in stabilirea pretului acestui tip de carburant si nu sunt sigur daca distanta fata de producator a unei statii GPL este unul dintre acestea. Zic asta intrucat constat, de exemplu, ca la Buzau pretul GPL-ului este sensibil mai scazut fata de statiile din judetul Prahova, unde se stie este practic patria petrolului. Nu mai zic, fata Constanta, unde este principala rafinarie a Rompetrolului si unde am citit pe forum ca sunt preturi destul de maricele...

                      Comment


                      • Ai dreptate!

                        Comment


                        • am alimentat ieri din acelasi loc, respectiv str. ramnicu sarat, sector 3, bucuresti. pret mai mult decat prietenos: 2.17 ron/l gaz de la Rompetrol

                          Comment


                          • La Tulcea s-a deschis o pompa GPL la MOL, pretul e 2.29 (provenienta Butan Gas), motorul pare sa traga foarte bine.

                            Comment


                            • Suceava:
                              Mol = 2,27 lei
                              Lukoil = 2,27 lei
                              BlueGas = 2,29 lei, au promotii: la 80 litri/luna primesti gratuit 5 litri, la 130 primesti 10, etc..

                              Comment


                              • Rompetrol Fundeni: seara dupa ora 19..pret: 2.09. Pacat ca nu am o butelie de 100 l ...e cam naspa mereu, mereu la pompa ptr 49 l.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google