Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am pus duminica de la privatu' de pe centura cu 2,49 lei. Cre' ca-i cel mai ieftin din oras(Braila).

    Comment


    • N-am fost mulţumit de gazul de acolo: calitatea variază. Prefer Lukoil sau MOL. Deocamdată merg pe benzină chiar dacă ies niţel mai scump.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Pitesti
        Celly 2.02
        Mol gara 2.07
        Petrom in Weekend 2.04

        Comment


        • Astazi au mau scazut pretul cei de la Mol si Petrom :
          -2.14 Mol Big Berceni
          -2.15 Petrom Oltenitei

          Lukoil a ramas la acelasi pret de 2.11 pe Sos. Alexandriei si 2.15 pe Luica

          Comment


          • 2.10 Mol Postavarul

            Comment


            • Azi la Botosani, Lukoil de pe Calea Nationala nr.1A, 2.74 ron litrul, am luat de 50 ron, adica 18 litri, am primit rest 2 ron, din nou aplica reducere pentru posesori card.

              Comment


              • La 2.74 cred si eu ca fac reducere )))

                Comment


                • Nu inteleg de ce este asa o mare diferenta, chiar si la acelasi distribuitor, intre diverse regiuni. O diferenta de 25 - 35% este imensa.

                  Comment


                  • Probabil nu sunt multe statii in zona. In anumite zone de prin tara gazul sare si de 3 lei azi.
                    La intrare in Mangalia este 2.90...dar este singura statie.

                    Comment


                    • Originally posted by dacian_ms View Post
                      Nu inteleg de ce este asa o mare diferenta, chiar si la acelasi distribuitor, intre diverse regiuni. O diferenta de 25 - 35% este imensa.
                      La transport te-ai gandit? In Tm si Ar e cel mai scump din tara

                      Comment


                      • Da, de ce la Bv e mai ieftin ca la Ploiesti, ca doar "dormim" cu Gpl sub noi, de la extractie pana la rafinare?
                        Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                        Comment


                        • Si in Bucuresti e mai ieftin ca la Ploiesti. Nu cred ca doar costurile cu transportul reprezinta aceasta diferenta. Depinde si cate statii de alimentare cu gpl sunt in zona respectiva.

                          Comment


                          • Exact,pretul este influentat si de concurenta din vecini !
                            sigpic
                            "BRABUS" STYLE

                            Comment


                            • 2,89 lei la Lukoil Alba-Iulia, jud Alba

                              Comment


                              • Cred ca e vorba de lacomie. Chiar daca e disimulata in principii economice, piata libera, profit etc. La Tg Mures 2,62 la Petrom si LUK si cam asa peste tot. Cred ca sunt intelesi ca e cam mare potrivirea.
                                Last edited by dacian_ms; 17 February 2016, 21:52.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google