Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • OMV statia de pe sos. Oltenitei 2.04 sau 05 litrul de GPL. Crimbo Gas a ramas la 1.99, o sa ma duc numai la aia ca cica gazul de peste tot este acelasi.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • din cate stiu si am auzit petromul il vinde la toti.

      Comment


      • Teapa, am alimentat azi, e 2.03, acum 2 zile era 1.99, l-au scumpit, oricum am alimentat la ei, mie dupa ce nu-mi mai trece de 5000 stiu ca trebuie sa ii bag GPL. Trage la fel ca GPL-ul de la OMV, si e mai ieftin cu 2 bani.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Buzau: iesirea spre Bucuresti, 1.94
          Lukoil: 2.01
          Petrom: 1.97
          Rompetrol: 2.17
          Bucuresti: Rompetrol (sos. Fundeni): 1.92
          partener Rompetrol (Colentina): 2.01

          Comment


          • Campulung Muscel >>> statie Bulrom >>> 1,99 lei / litru gpl .....
            Toata treaba cu scumpirea asta de gpl de la o zi la alta tine de FOMISTII de patroni .... cum salta benzina , cum hop si ei , cu toate ca n-au niciun suport ..... doar profitul lor personal , CALICII !!!!!

            Comment


            • La Buzau s-a facut 2.19 ron la toate statiile. Trist, dar adevarat.

              Comment


              • Cluj

                Cribo 2.2
                Lukoil 2.02

                Comment


                • La petrom este 1.98 lei litru.

                  Comment


                  • butan gaz 2.03 oras titu jud.dambovita

                    Comment


                    • eu am alimentat pe 20.01 la petrom pe fundeni cu 1.94 litru

                      Comment


                      • dragi colegi de forum scumpirea GPL-ului de face datorita vremii adik:
                        cand vine frigul se face 2 lei deoarece baga mai mult propan iar cand se incalzeste pretul scade la 1.6 lei aici la Brasov )

                        Comment


                        • Dragilor pretul unui L de GPL in: Bulgaria este de 2 leva (1 euro)
                          Turcia este de 1,5 lire (0.90 eurocenti)

                          Comment


                          • Din pacate nu ai nimerit preturile.De fapt in Turcia gpl este in jur de 2.05 lire,adica 4 lei,iar benzina 3.7 lire,adica 7,4 lei-dezastru nu?Vara trecuta,cind am fost in Turcia benzina era cam 3,2 lire,iar gazul in jur de 1,7 lire.In Bulgaria gazul este 1,09 leva,deci cam 2,3 lei.Puteti verifica pe Lukoil.bg si pe Perol ofisi.

                            Comment


                            • La petrom in continuare este 1.98 lei L.

                              Comment


                              • Panebo-2.03 lei/L.
                                OMV-2.05 lei/L.

                                Pentru cei din Bucuresti, ce parere aveti despre GPL-ul de la OMV? Am impresia ca imi cam iau teapa, pai cu 20 de litri sa fac 130 de km. in Bucuresti? Vorba aia, am prins trafic liber, am fost fortat de imprejurari sa merg pana in 3000 rpm. am mers mult si pe Centura ieri. Pe CB imi aratase consum de 9.2l/100km si 12.1 litri consumati in 130 km. atunci cand am alimentat aseara de la Panebo. Sunt curios cat merg cu GPL-ul astora. Consumul calculat in urma OMV-ului 15.4 in oras si nu am mers in turatii mari foarte mult, sa zicem, vreo 20 de km. in rest mers normal ca aveam pasageri rai.....Nu stiam eu de ce alimentez odata la fix 2 zile, incep sa bage mai mult aer?
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google