Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut acum ceva timp un Seria 7 care avea montate 2 butelii de 70... sau ceva de genul. Ma intreb daca se ducea ala sa faca plinul si ii intrau 100 de litri

    Comment


    • Salut, la Buzau preturile la gpl sunt urmatoarele:
      Alascom: 1.94 ron,
      Rompetrol: 2.07 ron,
      Lukoil: 2.05 ron,
      TransGaz: 1.95 ron,
      Transposil: 1.99 ron.
      Drum bun sa aveti!

      Comment


      • Salutare, de pe litoral nu ne informeaza nimeni cu preturile la gpl? Chiar niciun loganist gplist nu a fost la mare pana acum? Mie mi-a spus un prieten ca preturile se afla intre 2.30 si 2.80 ron, dar e bine sa se posteze saptamanal, ca sa stim si noi, de...!

        Comment


        • Un 2.30 nu ar fi mult, daca prinzi si la Lukoil cu cardul, scoti un 2.15-20 la litru. Nu ar fi o treaba rea

          Comment


          • Lukoil fundeni, iesit la 1.81 lei per litru, consumul sta in 11-12% prin bucuresti, jumatate din drumuri cu ac, dimineata nefiind nevoie
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Spre mare e teroare

              Prețuri de duminica asta: Negru Vodă 2,32, pe drumul vechi după Medgidia tot 2,32, Cernavodă 2,45 la Mol, 2,50 la restul!
              O mare porcărie, am preferat să ajung la București jumătate de drum pe benzină și să fac plinul cu 1,92 la IBBCO (Rompetrol) Fundeni, că tot nu mai mersesem decât pe gaz.

              Comment


              • Originally posted by spulbercris View Post
                Salutare, de pe litoral nu ne informeaza nimeni cu preturile la gpl? Chiar niciun loganist gplist nu a fost la mare pana acum? Mie mi-a spus un prieten ca preturile se afla intre 2.30 si 2.80 ron, dar e bine sa se posteze saptamanal, ca sa stim si noi, de...!
                Dac citeti câteva posturi în spate ai sa observi c am scris despre litoral.
                sigpic

                Comment


                • Da, multumesc, dar un update saptamanal nu strica, nu-i asa? Fara suparare!

                  Comment


                  • Salutare, am plecat in vacanta in Ardeal si Moldova. Cred ca nu ar strica sa stiti preturile de pe acolo. De exemplu, am alimentat la Lukoil intrare in Sighisoara dinspre Brasov cu 2.3 si s-a aplicat si reducerea cu cardul. La Cluj, Petrom 2.33 si Lukoil 2.33 ron. Drum bun si revin cu update.

                    Comment


                    • Ar fi interesant sa aflam si niste preturi de prin Maramures(zona Borsa) si Moldova(zona Gura Humorului).

                      Comment


                      • Saptamana trecuta:
                        Mol Gura Humorului, 2.15 lei/l.
                        Partener Rompetrol intre Putna si Gura Humorului - 3.5 lei/l. Distanta de maxim 70 km de Gura Humorului.
                        Last edited by vitriol; 10 August 2016, 08:29.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Ma poate ajuta si pe mine un colec cu preturile la gpl in Arad?
                          In Nadlag poate sa imi comfirme cineva la OMV se poate alimenta cu gpl

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            Saptamana trecuta:
                            Mol Gura Humorului, 2.15 lei/l.
                            Super, mersi. De-acolo imi propun sa realimentez, am si un card cu reducere de 10 bani pe litru la MOL, numai bine se nimereste.

                            Comment


                            • Originally posted by andreyi View Post
                              Ar fi interesant sa aflam si niste preturi de prin Maramures(zona Borsa) si Moldova(zona Gura Humorului).
                              Anul trecut, pe vremea asta, am gasit o singura statie GPL in Borsa cu 3,80 lei/litru, la iesire spre Moisei. In Sighet la un Petrom aveau GPL cu 3,30 lei si cam asta era tot gazul ce putea fi gasit prin zona. Mi s-a spus ca la Baia Mare era putin mai ieftin, cam la 3,10 lei/litru. Anul acesta nu cred sa fie mai ieftin, chiar daca au scazut preturile la carburanti, mai ales ca la ei in zona GPL-ul e mai rar, primand masinile cu motoare diesel.

                              Comment


                              • Originally posted by Kavarnap View Post
                                Prețuri de duminica asta: Negru Vodă 2,32, pe drumul vechi după Medgidia tot 2,32, Cernavodă 2,45 la Mol, 2,50 la restul!
                                O mare porcărie, am preferat să ajung la București jumătate de drum pe benzină și să fac plinul cu 1,92 la IBBCO (Rompetrol) Fundeni, că tot nu mai mersesem decât pe gaz.
                                Dupa ce are un pret de kkt...vrei si mai ieftin...Jesus! Gazul este ok pana in 3 lei. Acum 3 ani bagam cu 2.90 prin Bucuresti si 4 lei pe afara...asa ca...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google