Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rompetrol Galati - 2,30 lei/l
    Rompetrol Braila - 2,45 lei/l

    Comment


    • Da, au crescut prețul toți.

      Voiam să închei postarea de mai sus, unde menționam că am alimentat de la moldoveni. Ei, bine, în bucățica asta de concediu am parcurs 1150 km cu 83,5 l GPL, 53,5 alimentați la moldoveni, 30 l alimentați în Bulgaria. Fiindcă nu m-am mai dat la ea (max. 120 kmph pe ceas), sărăcuța mașină a scos ~7,3l/100km. Având în vedere că gazul a costat sub 2 lei litrul, mă declar mai mult decât mulțumit.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Super consum de concediu.

        Comment


        • Originally posted by ursamajor View Post
          [...] Ei, bine, în bucățica asta de concediu am parcurs 1150 km cu 83,5 l GPL, 53,5 alimentați la moldoveni, 30 l alimentați în Bulgaria. Fiindcă nu m-am mai dat la ea (max. 120 kmph pe ceas), sărăcuța mașină a scos ~7,3l/100km. Având în vedere că gazul a costat sub 2 lei litrul, mă declar mai mult decât mulțumit.
          Ai vazut, stimabile, ca se poate sa consumi 7l/100km? Ma certai pe mine cand iti povesteam.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Hmm, tare aș fi curios dacă cu GPL românesc aș reuși. Pe de altă parte, am mers ca moșii, până-n 3000 rpm, doar în unele ocazii am trecut de această limită. Asta și spuneam atunci, că dacă mergi la consum, îl scoți. Dar merită întotdeauna?
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • Da la pagina 98 de pe acest threat si o sa vezi ca despre asta vorbeam si eu, dar tu o tineai pe-a ta, Betmen-Betmen...
              Last edited by vitriol; 29 September 2016, 13:57.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Da, a fost un schimb de replici atunci:
                Originally posted by vitriol View Post
                In Bulgaria mi-a consumat 7% cu gaz de la OMV, mers cu 110 -120 km/h si pe DN, si pe autostrazi...
                Originally posted by ursamajor View Post
                Nu poți scoate 7% consum GPL dacă treci de 3000 rpm (110 kmph pe ceas, adică), indiferent de cât de bine ar fi reglată instalația și cât de bun ar fi gazul.
                Însă e o mică mare diferență, marcată de mine cu litere îngroșate și apoi fă, te rog, comparație cu ce am scris eu acum:
                Originally posted by ursamajor View Post
                Pe de altă parte, am mers ca moșii, până-n 3000 rpm, doar în unele ocazii am trecut de această limită.
                ceea ce înseamnă că îmi mențin părerea.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • Iti mentii parerea pana cand o sa mergi prin Bulgaria de la nord la sud cu GPL de la ei.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • GPL-ul bulgăresc a fost în proporție mai mică față de cel moldovean, adică 35% vs. 65% (Lukoil Moldova). Cred că nu gazul are vreo calitate sau merit, ci stilul de mers. În România tindem s-o călcăm, fiindcă deh! suntem acasă, ce plm!... ne permitem să mergem peste viteza legală. Pe când în deplasare târșala de amendă prin străini ne face, brusc, legiști și mergem cu 90 la oră. Mai ales că n-avem voie nici cu detectoare și nici nu pricepem "pa bulgarski".
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Cu detectoare n-avem voie in Bulgaria, dar avem voie cu hartii de 10 Euro. Nici nu trebuie sa stii limba.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Care își permite luxul, se poate dispensa de ele. Eu nu mi-l permit. ;)
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Salut, la Bz s-au modificat usor preturile la gpl:
                          Alascom: 2.04 ron,
                          Rompetrol: 2.10 ron,
                          Lukoil: 2.05 ron,
                          Drum bun sa aveti!

                          Comment


                          • Da, și pe-aici a trecut de 2,4 lei. Doar Lukoil mai au la 2,32 lei, dar prevăd că se vor alinia celorlalți mafioți.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Pitesti:
                              Celly :1.95 Ron/ Litru
                              Mol 2.03 Ron/ Litru

                              Comment


                              • Braila - Lukoil 2,22 lei/l(reducere de 10 bani inclusa)
                                Galati - Rompetrol 2,31 lei
                                Braila - Rompetrol 2,45 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google