Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in bucuresti fiind mai multe taxiuri probabil ca isi permit sa lase pretul mai mic fata de alte orase ..

    Comment


    • credeti voi ? cu cat e concurenta mai mare si lasa unul pretul la pompa , lasa toti. niste nesimtiti. in orasele mari pretul e mai mic de obicei.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • sa-i frec ... azi maine sare la 3 lei cand benzina nu a mai miscat mult

        Comment


        • eu cred ca va sari cu 0.3-0.6 lei/l cand vine frigul si modifica amestecul... prin noiembrie-decembrie. asa se intampla in fiecare an primavara uita sa-l ieftineasca...
          din pacate am vazut ca ieri a crescut pretul la motorina si benzina iar. putin-putin ...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • da anul acesta au uitat sal mai ieftineasca in primavara

            Comment


            • Azi la crimbo gaz din CT am dat 2,5 lei
              http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

              Comment


              • 3 lei ? cand am luat masina in 2009 era 1.59 de lei, pun pariu ca daca sare de 3 lei litru de gaz multi o sa se mute pe dizăl ...

                Comment


                • nu. pt ca pretul va ramane undeva la jumatate din benzina sau motorina. sau putin peste.

                  eu cel putin raman la gaz. deja investitia e facuta ...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Doamne Ajuta !

                    Comment


                    • Numai si numai gpl.

                      Comment


                      • 2.8 lei/l undeva in mijlocu campului la Rompetrol (pe langa Inoc)

                        Comment


                        • Sint la Oradea.Preturi pe drum:Pitesti 2,29,pe Dealul Negru niste labagii vindeau cu 2,8,Sibiu Luk Oil 2,63,in rest 2,7-2,75,Alba Iulia Lukoil 2,65,alti labagii colaboratori Rompetrol intr-un sat prin Alba 2,8,asa ca am alimentat la Oradea Lukoil cu 2,39.Concluzia,au luat-o din nou razna ca acum 2 ani cind am mers o perioada pe benzina.La 2,8 cistigul nu ar mai fi atractiv pentru a ne monta gpl.De fapt,in Romania e singura tara unde se intimpla asa ceva.In rest,in Italia,Olanda,Franta si chiar in Bulgaria,pretul gazului nu sare de 55% din pretul benzinei,sau chiar mai putin in Olanda si Italia,ceea ce iti confera o garantie ca nu faci investitia in zadar.Asa ca singura solutie ar fi sa le fortam mina la nenorociti,si sa nu cumparam.Nu au decit la 2,8 sa si-l bage in cur.Eu oricum nu o sa alimentez niciodata de la lepre si o sa merg pe benzina pina dau de un pret rezonabil.Gplistii din Alba, Sibiu si Cluj ar trebui sa incerce sa le dea o lectie si sa nu mai alimenteze o saptamina doua,altfel s-ar putea sa mearga in viitorul apropiat pe gpl numai din hobii,intrucit deja aproape ca nu se mai poate vorbii de cistig.
                          Cu bine.

                          Comment


                          • pai in Cj la Lukoil e 2.35 e singurlul pret citav din tot judetul Cluj si Alba

                            Comment


                            • si de ce nu alimenteaza lumea numai de acolo ? in bacau au facut la jumatatea lui iulie 2.50 , 2.60 alte statii si luk oil a tinul la 2.42 . Acum peste tot e 2.42 fix daca ar scadea unul la 2.35 in maxim 2 saptamani ar scadea toti...

                              de asta zic ca nu costurile fac pretul ci vanzarea ...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • La petrom 2.25lei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google