Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ocoleam statiile gpl de la lukoil dar acum cu 2.21 lei pe L numai sambata si duminca mi se pare cel mai bun.

    Comment


    • pe langa pret eu zic sa spunem si presiunea.

      la sibiu lukoil presiune de 5 atm, 2.73 lei

      Comment


      • La Piatra Neamt pretul este 2.43lei la Lukoil si cred ca e cel mai bun gpl din neamt.
        :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

        Comment


        • Originally posted by Vip3R View Post
          pe langa pret eu zic sa spunem si presiunea.

          la sibiu lukoil presiune de 5 atm, 2.73 lei
          Cred ca asta cu presiunea e prea de tot. Inteleg importanta ei mai ales vara dar sa ma uit dupa ea cand alimentez mi se pare inutil in perioada asta. Oricum asta nu inseamna ca nu vreau sa nu ne mai comunici presiunea cu care alimentezi tu.

          Comment


          • la lukoil a fost bun gazul un timp si l-au prostit apoi, nu inteleg de ce. probabil au vazut ca se cumpara, avand pretu; nitel mai mic decat ceilalti. iat la presiune nu m-am uitat niciodata. daca am bagat gaz si nu mi-a placut cum a mers masina, n-am mai bagat din locul acela, cel ami simplu asa.
            Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

            Comment


            • eu am pus de la Lukoil si aveam un consum mai mare. acum oscilez intre mai multe statii. ce parere aveti de AGIP?

              Comment


              • nu am bagat de la agip, nu avem pe aici, dar cum am zis mai devreme, cel mai bine esa bagati gpl de unde considerati ca merge mai bine masina. si asta dupa ce bagati cel putin jumatate de rezervor.
                Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                Comment


                • buzau cam peste tot 2.6 ron . scump domne scump !

                  Comment


                  • Originally posted by irinell24 View Post
                    Cred ca asta cu presiunea e prea de tot. Inteleg importanta ei mai ales vara dar sa ma uit dupa ea cand alimentez mi se pare inutil in perioada asta. Oricum asta nu inseamna ca nu vreau sa nu ne mai comunici presiunea cu care alimentezi tu.

                    pai nush cum sa-ti explic...dar dupa 330 km cu gazul bagat de la lukoil sibiu, mi s-a aprins becul rosu la gaz. pana acum bagam din deva dar nu am fost curios de presiune, dar dupa 400 si ceva de km mi se aprindea becu rosu la gaz.

                    Comment


                    • eu auzisem ca daca iti baga gpl cu presiune mica e bine ...
                      la lukoil e problema gazul in sine , compozitia lui nu presiunea. asta-i parerea mea. nici eu nu mai alimentez de la ei ca m-am tepuit din Constanta , Bucuresti , Focsani si din Bacau de la cele 2 statii cu gpl. deci e clar pt mine...

                      prin Bacau aceleasi preturi. 2,42 - 2,45 peste tot
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Nu cunosc presiunea cu care baga lukoil deoarece eu bagam doar petrom dar statia se schimba in omv si nu avut alta alternativa apropiata. Si ca fapt divers la ei am gasit gpl si la 2.18 cand in alte parti era 2.30. Si eu ii stiam ca au probleme mam convins si eu. Dupa o luna de cand alimentez din nou de la ei masina mi-a mers la fel de bine poate chiar mai bine si consumul l-am avut acelasi aproximativ 10% numai oras. In ceea ce priveste ledurile nu te baza pe ele deoarece nu arata exact mereu. Cand am plinul de gaz primul bec se stinge dupa 60km iar pe rosu merg cel putin 110 km.
                        Nu am folosit agip pana acum.
                        Last edited by irinell24; 19 October 2010, 09:16.

                        Comment


                        • o sa mai schimb statile sa vad si va anunt in cateva zile
                          Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                          Comment


                          • 2.49 campulung....incepe sa urce pretul..
                            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                            Comment


                            • unde in campulung. ce statie? amplasare
                              Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                              Comment


                              • Mai jos de wolf e un " partener ROMPETROL " si mai jos de acesta pe partea stanga este un Bulrom .... au gaz bun. Statia de la iesire din Campulung spre Pitesti nu are referinte bune !!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google