Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am un coleg are un opel cu instalatia de gpl din fabrica si are un bidon de ulei pt amestec si instalatia de gpl isi ia ulei pt ungere asa are si instalatile de la logan

    Comment


    • Ce valoare trebuie sa aiba acel Pgas? La mine se invarte pe la 1,5.
      sigpic
      !

      Comment


      • Cred ca sub 1.3 si la Pdif sa fie 1 bar.
        Last edited by razvanu; 26 December 2014, 00:32.

        Comment


        • Am un coleg are un opel cu instalatia de gpl din fabrica si are un bidon de ulei pt amestec si instalatia de gpl isi ia ulei pt ungere, asa are si instalatile de la logan?

          Comment


          • Ce Opel, tractor? Sau poate are vreo motocoasă prin portbagaj. Pentru ce să ia ulei, ungerea se face din baia de ulei.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • Cred ca e vorba de asa ceva:

              Comment


              • masina este un opel astra g are motor de 16 benzina si gpl am vazut cu ochii mei nu din auzite are in porbagaj un bidonas de ulei pt amestec pt gaz,masina e luata din germania,modelul asta e
                Attached Files

                Comment


                • Da SERGU2010 ceva de genu asta dar este direct din fabrica are careva asa ceva ???

                  Comment


                  • Sal. Am si o problema cu o instalatie Landi aftermarket. Pe benzina merge motorul ok, cand trece pe benzina parca merge in trei pistoane, cand aprind si farurile se opreste motorul. La relanti nu merge se opreste. Motorul se aude tare ciudat. aveam probleme la trecerea pe gaz, parca nu se alimenta, dupa 5 min isi revenea. Am schimbat filtrele crezand ca este de acolo (oricum aveau o groaza de pilitura in ele), si acum nu mai vrea deloc, v-am spus ce face. Va rog ajutor.
                    Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                    Comment


                    • Cand trece pe gaz merge aiurea? Ai scris ca merge si ok si urat pe benzina.
                      Mergi la montator pentru un reglaj, regleaza culbutorii.
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • pe benzina merge ok, pe gaz nu merge
                        Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                        Comment


                        • Apropo de ulei e vorba de Valvesaver...protectie supape etc...se gasesc pe montajele de prin Vest... Si nu e in portbagaj e in compartiment motor...
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • am schimbat filtre si acu nu are relanti, iar pana in 2000 ture parca merge in 3 pistoane.
                            Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                            Comment


                            • Poate este de la injectoarele de gaz sau membrana reductor cati km ai cu instalatia?culbutorii s-au reglat vreodata

                              Comment


                              • Am 50000 km cu instalatia , culbutorii reglati la 30000.
                                Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google