Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • un sfat va rog

    Salut, am un logan 1.6 8v si as vrea niste pareri daca se merita sa trec pe gaz, cat costa o instalatie (eu stau in Ploiesti, daca sant si ploiesteni pe aici poate ma indreapta ei spre un servis) merita efortul ma refer la bani, cum se comporta motorul dupa... chesti informative. Multumesc.

    Comment


    • nu mai sta pe ganduri!
      pune-ti gpl, pentru ca pe benzina te rupe. o instalatie este circa 2100-2600 ron.
      eu am avut instalatia defecta cateva saptamani si deja incepusem sa am cosmaruri noaptea.
      daca instalatia este setata corect, nici nu stii cand esti pe gpl.
      fost 1.4 MPI / GPL
      actual 1.0 SCE

      Comment


      • Eu mi-am pus cam de o saptamana.Motorul trage la fel.Am mers doar prin oras,deocamdata.Nici nu se simte cand trece pe gpl.
        E un efort financiar,dar se merita.Azi am alimentat de 50 de lei,16 litri.Daca puneam benzina erau aproximativ 8 litri.
        Cum e?Se merita?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • @ marian.i
          sigur trebuie sa fie un service montator de gpl si in ploiesti
          daca nu gasesti sigur ai prin orasele apropiate dar sigur ai si in ploiesti
          pretul depinde mult de ce tip de instalatie vrei sa iti montezi si variaza intre 2000 si 2600

          Comment


          • da, in ploiesti cei mai buni sunt cei de la meccaplast srvice

            Comment


            • Originally posted by marian.i View Post
              Salut, am un logan 1.6 8v si as vrea niste pareri daca se merita sa trec pe gaz, cat costa o instalatie (eu stau in Ploiesti, daca sant si ploiesteni pe aici poate ma indreapta ei spre un servis) merita efortul ma refer la bani, cum se comporta motorul dupa... chesti informative. Multumesc.
              daca mergi mai mult de 10k pe an se merita.

              Comment


              • important este cat de repede vrei sa iti amortizezi investitia
                costul unei instalatii se recupereaza de 10-12000 de km si oricum dupa ce iti montezi gazul o sa incepi sa faci din ce in ce mai multi km

                Comment


                • cosmin poti sa pui te rog pe forum factura cu montajul s-o vedem si noi?

                  Comment


                  • Originally posted by cosmin1978 View Post
                    @ marian.i
                    sigur trebuie sa fie un service montator de gpl si in ploiesti
                    daca nu gasesti sigur ai prin orasele apropiate dar sigur ai si in ploiesti
                    pretul depinde mult de ce tip de instalatie vrei sa iti montezi si variaza intre 2000 si 2600
                    Salut. Eu am instalatie MILANO montata la IATSA Câmpina si sunt multumit.
                    sigpic

                    Comment


                    • salutari!!

                      a avut cineva probleme cu indicatorul de nivel???

                      instalatia e de uzina(landi renzo),
                      Last edited by titidav; 10 June 2013, 13:17. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Tu ai citit ceva pe aici ?
                        TOATA lumea are "probleme" ...asa face toate...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • daca asa fac toate pt ce le mai pune indicatorul? banuiesc ca toata treaba e din plutitorul magnetic din butelie...oricum termin gazul din ea si il desfac si va mai spun eu......

                          la mine nu exista ,,asa fac toate,, la masina trebui sa functioneze perfect totul!!!!!!!!
                          Last edited by titidav; 10 June 2013, 18:40. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • @ titidav Nu prea ai ce sa reglezi... Din plutitor, nu poti regla decat cantitate de gaz care intra in rezervor ceea ce nu este indicat, iar pe indicatorul mgnetic, ai doar trei pozitii de prindere. Acum depinde pe ce pozitie este prins la tine.
                            La mine este prins pe pozitia din mijloc. Daca il pun pe celelalte pozitii, ori se aprinde ledul rosu mult prea devreme, ori termin gazul inainte sa se aprinda ledul rosu.
                            Ar fi o varianta sa frezezi gaurile in semicerc (sau cu o pila rotunda) de la indicatorul mecanic pentru a permite pozitii intermediare, dar nu stiu daca merita efortul....
                            Eu zic sa il lasi asa, si dupa doua trei plinuri te vei obisnui cu indicatorul.

                            PS Daca esti curios sa vezi ce este in butelie uite un link postat de un coleg mai de mult
                            http://www.polargas.gr/index.jsp;jse...00302&extLang=
                            Last edited by dyngo; 11 June 2013, 07:33.

                            Comment


                            • indicatorul nu se poate defecta???vad ca are si ceva electronica in el!!!

                              Comment


                              • asta!!!!!mv7.jpg

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google