Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din spusele altora care cunosc mai bine sistemul, eu nu am montat decat maxim isa, la nivelul anului 2012 nu reusea sa extraga corect informatiile din ecu logan. Cred ca pretul ar trebui sa se situeze pe la 3300-3400 lei pentru un toroidal de 52-55lt.
    Daca softul reuseste acum sa preia informatiile si sa le prelucreze, daca functia este activa, ar trebui sa nu mai apara probleme de corectii. Bineinteles, daca si injectoarele si presiunea sunt alese corect. Poti suna la importator, ei sigur au facut experimentul.
    Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

    Comment


    • Nu te sfatui sa pui mai mult de ISA2. Cheltui banii de aiurea...
      Eventual in combinatie cu injectoare Hana... Cica au bagat baietii in oferta...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • Multumesc pentru raspunsuri! ISA2 reuseste sa preia inf de la Ecu Loganului astfel incat sa fie activa functia de auto-adaptare, sau inca nu s-a implementat corect? Ati efectuat montaje pe Logan cu aceasta instalatie, pareri ceva?
        @alexys: un pret orientativ la voi la service pentru ISA2 + toroidala, cam cat ar ajunge?

        Comment


        • Da e verificata...eu unul cu prima ocazie trec la Isa inapoi
          Orice ti ai pune un instalare si reglaj BUN e critic...aici as pune accentul
          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

          Comment


          • Sal si la multi ani tuturor ma si eu un logan 14 mpi si as vrea sa pun gpl poate sa im-i zica si mie cineva daca e rentabil si cam ce se poate strica la masina acum am 103000 km

            Comment


            • E rentabil si nu se strica mai nimic, cu exceptia scaunelor supapelor.
              Fa si tu nu research mic, ca nu-i nimeni centralizator de informatii!

              Comment


              • Se vede clar ca nu poate, ar fi facut daca ar fi putut.
                Ai stricat beNveul mai Cezare, l-ai facut aragaz cu butelie. Cum ai putut sa faci una ca asta ? Mi-am adus acum aminte ca era unu pe aici care sustinea sus si tare ca 1.6 16v nu merita sa-i pui gaz, e prea puternic si e pacat de el sa strici bunatate de motorizare cu gepelemeu.
                Manujupanu : du-te la un montator si spune-i aluia ca vrei instalatie de gaz, nu te mai chinui.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • as vrea sa pun la Varnesti zice multi ca e oameni de nota 10 +

                  Comment


                  • Mergi linistit ca intradevar "e" oameni buni.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Daca ai cb mai are vreun effect la gaz????

                      Comment


                      • Eu zic sa revii cand termini de baut

                        Ce treaba are CB-ul (computer de bord) cu GAZUL ????
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • intreb pt ca am mers cu cineva cu gpl si ii arata pe consum instant ca si inainte cand nu avea gpl

                          Comment


                          • ECU masina nu stie ca mergi pe GPL.
                            CB-ul se ia dupa timpii de injectie benzina...iti arata consumul ca si cum ai fi mers pe benzina...
                            Ala il inmultesti cu 1.2 si ai sa ai cosumul aprox de GPL...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Aha mersi frumos

                              Comment


                              • Originally posted by moog View Post
                                ECU masina nu stie ca mergi pe GPL.
                                CB-ul se ia dupa timpii de injectie benzina...iti arata consumul ca si cum ai fi mers pe benzina...
                                Ala il inmultesti cu 1.2 si ai sa ai cosumul aprox de GPL...
                                Ar fi bine dacă ar fi așa simplu, mă refer la formula furnizată.

                                Dacă merg pe benzină și pe GPL, în aceleași condiții, consumul indicat de CB când sunt pe benzină este mult mai mic, pe când când sunt pe GPL, consumul indicat de CB e mai mare. Iar formula cu 1,2 x consum arătat de CB, când sunt pe GPL, nu e valabilă.
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google