Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru câteva zeci de km pe care-i ai de parcurs până la Verneşti, eu zic că nu merită să rişti.
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Mai toata lumea zice ca ledurile indicatoare sunt numai informative si ca sa te ghidezi dupa kilometraj. De ce nu puneti fratilor interfata pe instalatiile de gpl sa va reglati ledurile indicatoare ?

      Si eu resetez kilometrajul mic si fac plinul de gpl la fiecare alimentare (de la gol) dar asta exclusiv ca sa tin evidenta consumului plus sa vad daca statia e corecta.

      Comment


      • Dupa ce am alimentat la Vernesti cu 12 litri si am vazut ca imi sta becul rosu aprins, le-am spus sa-mi seteze rezerva pe la 5-6 litri, mi-au aratat ca Landi are setari prestabilite pentru treaba asta, asa ca nu se pot modifica.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • E vorba de timp, plus ca reviziile trebuiesc facute tot acolo si ma gandeam ca e imposibil sa nu existe un service ok si in Ploiesti, dar vad ca toata lumea lauda acel service.......

          Comment


          • cred ca sunt ateliere gpl ok si in Ploiesti
            o sa ma uit la mine in cartea de garantie sa vad ce ateliere sunt pe acolo
            reviziile nu trebuie sa la faci la acelasi service unde ti-ai montat gazul
            ideea este sa te duci la un service gpl care este autorizat pe tipul de instalatie pe care ti l-ai montat

            @vitriol
            revizia de1000 nu am facut-o nici eu si nu s-a intamplat nimic
            am fost la urmatoarea ocazie cu care mi-au bifat si revizia de 1000
            Last edited by cosmin1978; 16 October 2013, 14:44. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Am cantarit pareri si pareri, variante si variante si vreau sa pun o instalatie Tomaseto Stag 4. Sper sa fi facut alegerea corecta

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                Dupa ce am alimentat la Vernesti cu 12 litri si am vazut ca imi sta becul rosu aprins, le-am spus sa-mi seteze rezerva pe la 5-6 litri, mi-au aratat ca Landi are setari prestabilite pentru treaba asta, asa ca nu se pot modifica.
                Sa inteleg ca la Landi nu se pot regla ledurile indicatoare din soft ?

                Comment


                • Se pare ca da. Sau cel putin asa mi-au spus mie...
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Ciudat. La mine cu LED1, LED4 merg cam 150 km fiecare, cu LED2, LED3 cam 100 km fiecare şi n-am aşteptat niciodată (mint, o singură dată) să ajung la roşu. Când bipăie, încă e aprins LED4 şi ştiu că mai am vreo 3-4 litri. În butelie intră vreo 47-48 de litri (e de 59 l).
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Originally posted by Johnny_L View Post
                      Sa inteleg ca la Landi nu se pot regla ledurile indicatoare din soft ?
                      Ba se poate, orice sistem secvential are setari introduse manual, se alege tip senzor non-standard sau non-standard inverted, se copiaza valorile prestabilite ale senzorului si se modifica doar cea dorita. Legende din astea ca nu se poate, exista si la brc, acolo se spune ca nu stie decat 0-90, dar daca vrei, invata si altele.
                      Totusi nu vad rostul cu 6 litri rezerva, mai ok e autonomie de 90-150 km pe rezerva, statiile gpl nu sunt asa dese.
                      Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                      Comment


                      • pe mine unul nu ma deranjeaza modul cum sunt setate led-urile
                        adica stiu foarte bine ca cu primul led fac 50-70 km iar pe rosu merg undeva la 130-150 km

                        steauaiulian
                        la ce atelier te-ai hotarat si cu cat ai gasit instalatia?
                        Last edited by cosmin1978; 17 October 2013, 09:06. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by alexys View Post
                          Totusi nu vad rostul cu 6 litri rezerva, mai ok e autonomie de 90-150 km pe rezerva, statiile gpl nu sunt asa dese.
                          Ai dreptate, dar asta se aplica doar daca mergi mult in afara. Eu ma gandisem la 6 litri pentru ca merg 80% in oras si nu are sens sa alimentez mai mult de 20l ca sa plimb gazul dupa mine, mai ales ca "gepelării" sunt la fiecare colt de strada.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Da, dar numai daca faci plinul de la gol poti sa-ti dai seama care statie te-a facut

                            Comment


                            • Originally posted by Johnny_L View Post
                              Sa inteleg ca la Landi nu se pot regla ledurile indicatoare din soft ?
                              Se poate fara probleme !
                              Dupa ce au montat instalatia Landi pe Dokker ,am alimentat la plin si indica doua leduri verzi.Am mers la service din nou, au refacut reglajele si acum arata bine !
                              Autonomie led rosu cca 100-120 km !Asa am considerat ca trebuie sa o regleze,asa le-am spus,asa au facut !

                              Comment


                              • adica ti-au reglat senzorul asa cum ai vrut tu?
                                care variant de Landi o ai?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google