Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se poate pune butelie mai mare de 60l in portbagajul loganului berlina?
    ​​​​​​

    Comment


    • Originally posted by Leo0608 View Post
      se poate pune butelie mai mare de 60l in portbagajul loganului berlina?
      Doar cilindrica, toroidala nu cred. Intra pe site ul Progaz Vernesti, au niste dimensiuni acolo.
      Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

      Comment


      • Cea mai mare toroidală e de 59 l. E mai mult decât suficient. La ce ţi-ar trebui mai mare?
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • Originally posted by Leo0608 View Post
          se poate pune butelie mai mare de 60l in portbagajul loganului berlina?
          poti sa pui doua

          am vazut o alfa romeo cu instalatie din Italia cu 2 butelii ...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Leo0608
            pe logan poti sa iti montezi si un rezerbor mai mare de 80-90 litri asta depinde de cat spatiu ai tu in portbagaj
            dar de ce vrei sa iti pui mai mare?
            acum sunt statii de gpl peste tot
            cu un rezervor de 60 litri ai avea o autonomie de cel putin 500 km

            Comment


            • Intrebare pentru cine si-a montat rezervoare cilindrice, rog sa imi spuna care e cel mai mare rezervor de gpl care se poate pune pe logan berlina

              Rezervoare cilindrice
              60L diametru 315 mm cu o lungime de 850 mm

              80L diametru 360 mm cu o lungime de 900 mm

              90L diametru 360 mm cu o lungime de 950 mm

              105L diametru 360 mm cu o lungime de 1155 mm

              Multumesc mult!
              ​​​​​​

              Comment


              • 90 litri incape si alimentand din Arad ajungi pana la Venetia - 72 litri. Parca mai ramanea ceva loc in laterale dar daca pui mai mare trebuie sa faci ceva cu arcurile de sustin capota portbagajului.
                Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                Comment


                • Ok atuncea, daca incape butelie de 90 litri e perfect.
                  In locul arcurilor, n-ar merge adaptate telescoape de hayon de la masini gen oltcit, opel rekord 20s, subaru libero ... etc?
                  ​​​​​​

                  Comment


                  • Originally posted by cosmin1978 View Post
                    Leo0608
                    pe logan poti sa iti montezi si un rezerbor mai mare de 80-90 litri asta depinde de cat spatiu ai tu in portbagaj
                    dar de ce vrei sa iti pui mai mare?
                    acum sunt statii de gpl peste tot
                    cu un rezervor de 60 litri ai avea o autonomie de cel putin 500 km
                    Pai eu am butelie de 47l in care intra max 38l si la mers legal pe dn-uri ajung la 500 km autonomie. Pe autostrada la 120+ merg cu un plin maxim 450 km. Cu polizorul din dotare. Cu o butelie de 90l in functie de consum se poate obtine 900 - 1000 km autonomie.

                    Comment


                    • @leo e vreun concept car ceva? vrei sa faci paris -dakar cu ea fara oprire?

                      Comment


                      • Salutare! Poate cineva sa ma indrume spre o firma serioasa in zona Timisoara pentru a instala GPL pe un Logan 1.6. Merci anticipat!

                        Comment


                        • alex, in timisoara sunt foarte scumpi. Poti incerca la taniandra sau la megafruct, dar ei pun doar landi renzo.
                          Cel mai sigur mergi la Deva la ecokraft, primesti de 100 de lei gaz moca p[entru ca esti din tm. In plus, baietii lucreaza supoer ok.

                          Comment


                          • La ecokraft am montat si eu instalatie GPL dar nu la DEVA si-au deschis punct de lucru si la SIBIU cu personal venit tot de la Deva si am fost foarte multumit de montaj !

                            Comment


                            • Multumesc pentru informatii!!!

                              Comment


                              • In Timisoara aveti unii dintre cei mai buni montatori din tara, pacat ca ii comparati cu diversi altii.Nu zic ca gazul se monteaza cu stand dinamic, dar panea este singurul atelier din romania care are asa ceva. Deasemeni la megafruct vei fi bagat in seama si dupa ce ti s-au luat banii, nu esti trimis la plimbare ca ai masina defecta, fapt des intalnit in alte parti. Pretul, ce sa zic am obsevat ca orice serviciu e mai scump acolo, probabil ca si cei ce isi monteaza gpl cer mai mult cand presteaza cate ceva.
                                Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google