Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bravo! Cred ca ai facut o alegere inteleapta cu Landi Renzo si cu Vernesti.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • M-am convins si o sa recomand.Merci inca o data.
      Last edited by vitriol; 25 March 2014, 13:35.

      Comment


      • Știe cineva din întâmplare un preț pt Stag 300 la Andrei fără sa mai sun?
        Tot asa de 50 și ceva rezervorul
        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic

        Comment


        • De ceva timp sunt utilizator de combustibil alternativ, rocket fuel cum imi place mie sa-i zic

          Am optat pentru BRC cu rezervor toroidal de 58litri, pentru ca dispun de roata de rezerva subtire si oricum portbagajul e ocupat cu un subwoofer si bara de rigidizare.

          Montajul a fost efectuat de catre ProGaz Vernesti. Oamenii sunt profesionisti, rabdatori, au fost singurii care au raspuns politicos la telefon de fiecare data, singurii care au stiut despre ce e vorba atunci cand am spus ca am Logan 1.6 cu galerie de admisie modificata... Atelierul lor este construit strict pentru nevoile lor, este o curatenie ca la farmacie acolo. A durat 4 ore in care nu m-am saturat sa-i privesc pe oamenii aia cat de grijuliu lucreaza. Am primit sfaturi utile, mi s-au combatut prejudecati, s-au facut probe, reglaje fine, tot ce trebuie.

          Instalatia se comporta excelent. O singura bubita are : incepe sa piuie cand ii impun sarcina mare. Se intampla, cred eu, de la gaz de proasta calitate. Voi studia impreuna cu baietii la revizie.

          In rest, nu observ diferenta de comportament intre gaz si benzina. Pe gaz merg in oras cu aprox 12 litri/100km, in afara cu 10l/100km. O sa spuneti ca e mult, insa talpa e grea, modificarile-s multe...

          Am parcurs deja aproape 20 000 km si aproape ca am amortizat cheltuiala.

          Deci: recomand ProGaz Vernesti, recomand BRC !

          Daca cineva cunoaste un loc de unde se poate alimenta cu gaz de buna calitate in sectoarele 2 sau 3, sa scoata porumbelul. Vreau sa incerc si altceva decat Lokoil-ul de la mine de acasa
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by bGy View Post
            Știe cineva din întâmplare un preț pt Stag 300 la Andrei fără sa mai sun?
            Tot asa de 50 și ceva rezervorul
            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            2300-2400 lei
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Originally posted by dsign View Post
              ...incepe sa piuie cand ii impun sarcina mare. Se intampla, cred eu, de la gaz de proasta calitate. Voi studia impreuna cu baietii la revizie.
              Fenomenul mi se întâmplă când butelia e aproape goală. Nu cred că e numai de la gazul prost, probabil nici debit suficient de gaz nu e (fizic, posibil cu o butelie aproape goală), ținând seama că "buba" apare la consumuri instantanee mari <=> "talpă".

              Da, băieții de la Vernești merită toate laudele. Și eu îi recomand pe ei și recomand Landi Renzo, mai ieftină cu 4-5 mil. decât BRC și face absolut aceleași lucruri.


              PS: eu am scos primul consum sub 8 litri la sută, la un drum BR-Buc. (pe A2, cu 120 km/h) + restul până la 535 km prin oraș. Cu 42,5 litri alimentați la MOL. M-am lecuit de prealăudatul Lukoil, cu care nu scoteam 500 km la un plin. Deci, poți încerca MOL, eu zic că au gaz bun.
              Last edited by ursamajor; 25 March 2014, 15:47.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Ati reusit si de data asta sa ma convingeti...de maine sunt intru si eu in randul posesorilor de GPL...instalatie LANDI RENZO butelie la roata de 53l cost 2350 lei cu supapa la rezervor montaj in BUZAU (nu Vernesti) in care este inclus si un plin gaz din partea casei...

                Comment


                • Originally posted by ursamajor View Post
                  Fenomenul mi se întâmplă când butelia e aproape goală. Nu cred că e numai de la gazul prost, probabil nici debit suficient de gaz nu e (fizic, posibil cu o butelie aproape goală), ținând seama că "buba" apare la consumuri instantanee mari <=> "talpă".

                  Da, băieții de la Vernești merită toate laudele. Și eu îi recomand pe ei și recomand Landi Renzo, mai ieftină cu 4-5 mil. decât BRC și face absolut aceleași lucruri.


                  PS: eu am scos primul consum sub 8 litri la sută, la un drum BR-Buc. (pe A2, cu 120 km/h) + restul până la 535 km prin oraș. Cu 42,5 litri alimentați la MOL. M-am lecuit de prealăudatul Lukoil, cu care nu scoteam 500 km la un plin. Deci, poți încerca MOL, eu zic că au gaz bun.
                  Daca face acelasi lucru, de ce n-ai pus Tomasetto? Sau una turceasca, cea mai ieftina?

                  @design: au fost asa profesionisti, ca ma puneau sa ma bag pe sub masina sa-i fac poze.
                  Legat de alimentare: incearca Agip.
                  E foarte funny ca reusesti sa amortizezi investiatia in 20.000 km, apoi mergi la consum de diesel. Eu am mers 10.000 km in 3 luni, dar mai am ceva pana o amortizez.
                  PS: eu in 10.000 km am economisit 900 euro 300 euro lunar. F tare!!!!

                  Comment


                  • Am primit si eu o oferta de la Andrei GPL , doresc sa o montez luna viitoare, deocamdata sunt in cautare de o instalatie fiabila, costuri reduse, consum ok...
                    Buna ziua, pentru motorul asta la momentul de fata recomand instalatia Tomasetto STAG4-QBOX impreuna cu injectoarele AC si rezervor toroidal interior de 53L la pretul de 2400 RON (montaj profesional inclus si garantie 2 ani fara limita de kilometri)

                    Nu am auzit pana acum de acest STAG4-QBOX, stie cineva ceva ?
                    Injectoare AC ? cum sunt alea ?
                    sigpic

                    Comment


                    • Mergi pe mana lui Andrei stie el ce iti pune pe masina. Eu la el am montat instalatia din Iulie 2013 si pana acum nu am avut nici o problema cu ea.

                      Montajul este super nici nu o sa se vada la motor ca ai GPL.
                      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Daca face acelasi lucru, de ce n-ai pus Tomasetto? Sau una turceasca, cea mai ieftina?

                        @design: au fost asa profesionisti, ca ma puneau sa ma bag pe sub masina sa-i fac poze.
                        Am pus ce mi-au recomandat ei. Din păcate (pentru tine), Tomassetto nu intra la recomandări, iar turcești nu au în ofertă.

                        Ți s-a mai explicat că atunci când ai 2 boi motorizare, doreau să vadă dacă-s de rasă sau îs corcituri.

                        Originally posted by dorupiticu-RS View Post
                        ... montaj in BUZAU (nu Vernesti) in care este inclus si un plin gaz din partea casei...
                        Păi, Vernești e ca un fel de cartier limitrof Buzăului. Dacă montezi în altă parte în Buzău, nu te lăsa încântat de plinul acela din partea casei. Ai timp încă să alegi Verneștiul.
                        Last edited by ursamajor; 26 March 2014, 19:41.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Nu ar trebui sa te intereseze plinul acela de GPL ci calitatea montajului si experienta montatorului.Eu ti-as recomanda Vernestiul sunt profesionisti nu o spun numai eu ci multi altii baieti multumitii.

                          Comment


                          • Recomandate instalatie gpl

                            Salutari, am tot urmarit discutiile de pe forum in legatura cu instalatiile gpl si as avea cateva intrebari pentru voi.
                            Am o Dacia Sandero 1.6 mpi 85 cp si m am hotarat zilele astea sa o pun pe gaz.Am tot cautat un service unde sa fac asta dar nu cunosc pe nimeni care lucreaza in domeniul asta si ma gandeam daca aveti voi ceva recomandari( pentru Bucuresti).Am vazut totodata ca sunt mai multe tipuri de instalatii...pentru modelul asta de masina care instalatie e cea mai indicata? Mersi frumos

                            Comment


                            • Apuca-te si citeste pe aici, nu astepta totul mura-n gura. Ai destule informatii incat sa poti trage singur concluziile.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by dorupiticu-RS View Post
                                Ati reusit si de data asta sa ma convingeti...de maine sunt intru si eu in randul posesorilor de GPL...instalatie LANDI RENZO butelie la roata de 53l cost 2350 lei cu supapa la rezervor montaj in BUZAU (nu Vernesti) in care este inclus si un plin gaz din partea casei...
                                Ai grija la ce montator pui instalatia. Cand am fost la omologare, la RAR, unul din fata mea a fost respins (cu instalatia gpl montata in Buzau - nu stiu ce montator),
                                avea furtunuri de apa montate la injectoare si pe partea de alimentare cu gaz.
                                Last edited by invisibleman; 27 March 2014, 08:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google