Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dorupiticu-RS
    unde anume in buzau ai montat landirenzo si ai primit si un plin de gaz?
    ce masina ai?

    Comment


    • @paul, probabil la vali i-a oferit un plin de gaz

      Comment


      • Maine am programare la Andrei ptr motare GPL. Instalatia este tomasetto cu rezervor de 52 si flopper. Masina Laguna 1.6.16 v
        Consumul acum pe benzina este in jur de 9 %. Daca consuma un 10-11 % maxim pe gpl este super !

        Comment


        • o sa iti comsume in jur de 11 - 11,5

          Ceea ce e foarte bine crede-ma.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • Salut baieti! Luni am facut programare la Buzau-Vernesti pentru o instalatie gpl Landi Renzo cu rezervor toroidal de 59 l...m-am hotarat datorita prezentarilor facute de Ursamajor siVitriol si parerilor celorlalti baieti de pe forum...va impartasesc impresiile dupa montaj...sper sa fie bine

            Comment


            • O să fie! Baftă!
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Pe baiatul din buzau cu gpl-ul il chema Cristi si a facut parte din echipa de start a celor din Vernesti , din pacate a.avut un deces in familie si a trebuit sa anulam montajul , iar apropo de.plinul de gaz era un bonus de fidelitate eu montand la el pana acum 3 instalatii pe diferite masini si neavand probleme la rar sau altundeva...intre timp am montat alta instalatie dar in Bucuresti Tomasetto stag 200 butelie la roata de 40litri (pret 2350)....montata pe prelungirea ghencea vis-a-vis de sediul politiei economice...baietii foarte ok , au lucrat curat toate T-urile de cupru...garantie 3 ani fara limita de km...cine e interesat de oferta lor sa ma sune 0766275206

                Comment


                • Vineri am montat instalatia Tomasetto stag 400 Q, cu rezervor de 52. Instalatia a fost montat la in Colentina pe strada Bacila, la Andrei. Baietii lucreaza foarte bine (am stat pe capul lor de la 9 dimineata pana la ora 20 ) . Masina merge imepecabil iar consumul inca nu l am facut. Vineri am bagat GPL ptr reglaje de 50 lei (17 l ) si am facut 190 in bucuresti si mai aveam GPL...dar nu prea mai tragea. In rest am fost plecat pe la vidraru si cu 120 lei, plinul de 42 Litri..am facut 550 km si sunt pe rezerva ( mers constant pe pitesti cu 140 km.h) Masina Laguna 1 ph 2, motor 16 16 valve.

                  Comment


                  • Iti cosuma mai putin pe GPL decat pe benzina! Mda, bine...
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Salut baietii,imi recomanda si mie cineva o instalatie de gpl pt 1.4 in Craiova sau ce firma ar fii mai buna!Nu sunt pe domeniu

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Iti cosuma mai putin pe GPL decat pe benzina! Mda, bine...
                        Nu stiu daca consumu mai bine gaz decat pe benzina, dar atati km ma facut cun 50 lei...prima alimentare. Nu mint ca nu dc. Consumul pe benzina este de 9-10 la suta.
                        Si eu am ramas putin uimit la 140, 150 constant pe autostrada sa consume chiar asa de bine.

                        Comment


                        • Pai iti fac eu calculul acum, ca am absolvit postuniversitara de facut calcule de consum.
                          Fii atent! Deci zici ca ai pus GPL de 50 de lei, adica 50 / 3.01 = 16.61 litri alimentati. 16.61l / 190 km * 100 = 8.7 l/100km.

                          Baietii cu 1.6 16v spun ca lor le consuma 11-12, numa' tie iti consuma mai putin decat consuma un 1.4MPI pe benzina...
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • atat o consuma...ce vrei sa i fac acum? consumul a fost facut la mers mai batraneste...

                            Comment


                            • 140-150 constant pe autostrada e mers batraneste? dar cand erai tanar cum mergeai, 180 constant?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • 180 cu 1.4, cu 1.6 16v are 210 pă ceas
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google