Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Bebetu View Post
    Am si eu o rugaminte pentru cei care au montat la Agrom Str Toporasi .
    Va rog daca puteti sa faceti o scurta descriere asupra profesionalismului lor si daca cineva a avut curaj sa lase masina acolo si cam cat dureaza .Eu am un golan 1.4

    Meci mult
    salut
    Chiar nimeni nu a montat la Agrom instalatie GPL in bucuresti ?

    Comment


    • salut!vreau sa-mi montez si eu o instalatie de gpl pe loganul meu si as dori din partea voastra o recomandare unde as putea monta in bucuresti o instalatie tomaseto. as dori un service unde personalul sa fie bine pregatit ca sa nu fiu nevoiit sa fac drumuri zilnice pe la ei.cat mai costa o instalatie tomasseto cu rezervor toroidal si buson de alimentare pus langa cel de benzina.va multumesc si astept raspuns de la voi,

      Comment


      • pe soseaua chitilei spre iesirea din bucuresti este o benzinarie petrom si vizavi de ea este un atelier de montat gpl cu instalatii tomasato de mai multe feluri si din cate stiu costa undeva pe 2200 lei. Poti sa dai o fuga la ei si sa intrebi despre ce vb si daca ti se par oameni seriosi.

        Comment


        • tu acolo ai montat-o?ai avut vreo problema cu ea legata de reglaje,consum?

          Comment


          • nu nu am montato acolo. Eu o am din fabrica direct.

            Comment


            • Originally posted by Bebetu View Post
              salut
              Ma repet
              Chiar nimeni nu a montat la Agrom instalatie GPL in bucuresti ?
              Macar cateva detalii

              Comment


              • Nu cunosc, imi pare rau. totusi daca e prin zona ta dai o fuga sa vezi cum se prezinta atelierul daca pare ok ca si aspect etc nu stiu ca poate arata ciudat si nai vrea sa te duci. Sau intreabai pe cei de acolo ce garantii in prezinta pt montarea instalatiei. Altceva nu stiu ce sa spun despre cei de acolo. mai incearca cu un search pe google poate dai de ce va pe acolo.

                Comment


                • @ Bebetu
                  Daca nu-i prea tarziu.
                  Eu am montat la Agrom, prin 2008,o inst. GPL-Tomasetto, de care sunt extrem de multumit.
                  Sunt destul de profi.
                  Daca lasi o mica atentie mecanicului, "sa aibe grija", mai multa , chiar fac treaba buna.
                  Dupa montare ii face reglarea si citirea mapei pe benzina, in diferite regimuri de lucru.
                  Merge pe iesirea spre Giurgiu si o poate regla la diferite turatii de mers.

                  Cu stima!
                  Last edited by Troy; 9 September 2010, 20:42.

                  Comment


                  • Azi am montat si eu instalatie gpl la firma PRO-GAZ la Vernesti, langa Buzau multumit de montaj, oameni profesionisti, tot felul de teste pe loc si in mers, acum ramane de vazut cum se comporta.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Troy View Post
                      @ Bebetu
                      Daca nu-i prea tarziu.
                      Eu am montat la Agrom, prin 2008,o inst. GPL-Tomasetto, de care sunt extrem de multumit.
                      Sunt destul de profi.
                      Daca lasi o mica atentie mecanicului, "sa aibe grija", mai multa , chiar fac treaba buna.
                      Dupa montare ii face reglarea si citirea mapei pe benzina, in diferite regimuri de lucru.
                      Merge pe iesirea spre Giurgiu si o poate regla la diferite turatii de mers.

                      Cu stima!
                      Salut
                      Azi e in sala de operatii Ai fac transplant cu GPL
                      Nu am avut cui sa ai las o atentie pentru ca nu mi-a luat masina imediat si a trebuit sa plec la servici si am lasat-o acolo in parcare .
                      Ma gandeam sa ai dau celui care o sa mearga cu mine la reglaje sa nu am probleme cu ea .
                      Te rog daca poti sa imi zici cam cum merge atentia ca nu vreau a par nici penibil dar nici de mult nu dispun

                      Comment


                      • informatii utile

                        Originally posted by Augustin-Yng View Post
                        Salut.
                        Eu am montat in pitesti
                        Numai bine.


                        incep sa ma informez despre avantajele si dezavantajele de a trece masina pe gaz.
                        Am aproape 25.000 km, pretul benzinei ma descurajaza de fiecare data cand merg la pompa.
                        M ar intresa un atelier serios in pitesti unde sa cer mai mult informatii.
                        De altfel orice indicatie despre: marca , pret, etc este bine venita.

                        multumesc.
                        JIJI

                        Comment


                        • Salut.
                          Eu am mers la "prosperanta"din pitesti au sediul undeva linga sectia de politie(nu stiu ce circa e )
                          Dar intra pe net si gasesti mai multe detalii daca scri prosperanta.
                          Mie mi-au facut treaba buna.Montajul a durat 2 ore si 15min.
                          Dar trebuie sa suni inainte si te programeaza peste 2 saptamini sau cind au ei timp.
                          Numai bine.
                          ps:e o alegere buna tiinind cont de pretul benzinei,care tot creste
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • ma ajuta si pe mine careva?
                            cine cunoaste o firma serioasa de montat gpl in hunedoara sau deva. si daca se stie ce preturi practica

                            Comment


                            • nea jiji daca esti in apropiere hai la buzau la sebigaz intreaba pe forum ca ami este un user care a pus la ei si un tomaseto 200 V cu butelie totoidala de 52 l / 42 l umplere si buson mic costa undeva la 2050 ron. vreau sa mentionez ca eu nu sunt salariatul firmei si nici patronul , ci doar un clint foarte multumit de prestatia firmei si intelegatori cel putin in cazul meu .

                              Comment


                              • Salut.
                                nea jiji e din pitesti.Cred ca gaseste si aici firme mai iefine cu tomasetto.
                                Oricum e de venit si la voi daca zici ce e doar 2050lei
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google