Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • augustin firma din buzau dadea o instalatie tomaseto stag 200-300 in patru rate pretul de vanzare fara dobanda , doar garantie cu cartea autoturismului . eu ieri am achitat integral ultimele 2 rate adica 900 ron mi-au dat cartea si acum pot sa ma duc sa fac omologarea , dar cred ca mai astept pana la anu cand fac itp.

    Comment


    • Salut.
      Am montat instalatia Landi Renzo deocamdata sunt multumit,dar pina nu efectuez un drum mai lung sa vad ce consum reiese nu stiu ce sa spun exact de consum si profitabilitate.
      Pe distanta de 25km am afisat pe Cb 7,2%+10%=8%gaz(super daca ar fi asa)reiese un cost cit 4l de benzina
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • as dori si eu sa stiu de la cei care au cunostinte in domeniu care dintre instalatiile (tomasetto+stag 300 sau landi renzo blue) sunt mai fiabile, mai usor de calibrat, care asigura un consum de carburant mai mic, care au consumabilele si piesele de schimb mai ieftine.va multumesc si astept raspuns de la voi

        Comment


        • De instalatiile Milano stiti ceva?
          Am vazut pus la un coleg, cu butelie toroidala: 2250 lei totul lui tot.
          Lucrarea foarte frumoasa, alimentarea la/langa busonul de benzina, nu pe tabla la exterior.

          Comment


          • Baieti de unde pot cumpara si eu o instalatie Landi Renzo in Bucuresti ? Imi puteti spune si niste preturi ? Multumesc !

            Comment


            • Buzau 2400 ron cu montaj in servis plus garantiile de rigoare in banii astia ai mi se pare butelia toroidalade 52l in locul rezervei + busonul mic ala mascat linga rezervor , servisul se afla vizavi de sadionul Gloria Buzau , deci intrebi de stadion si dai de servis .

              Comment


              • aham . nu prea m-am interesat de instalatiile pt motoarele pe injectie secventiala , insa taicamiu a avut o Dacie 1300 pe gaz si stiu ca trebuia sa schimbe el de pe benzina pe gaz si invers . La injectie secventiala cum este ? Multumesc frumos !

                EDIT : Mai am o intrebare Eu inca mai am garantie la Loganul meu cam 1 an jumate . Banuiesc ca pierd garantia daca nu cumpar si montez instalatia la un dealer Dacia , corect ?
                Last edited by Ogelinho; 28 June 2010, 11:10.

                Comment


                • Salut.
                  La inst. secventiale pe gaz este altfel.
                  Adica dupa ce indeplinesti mai multe conditii trece singura pe gaz.
                  -sa fie temperatura antigelului de minim 30 grade si sa fie turata peste 1500rot/min si trece automat pe gaz.
                  In legatura cu garantia, cred ca o pierzi.Chiar si daca o montezi in ateliere Dacia---CRED----
                  Numai bine.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • nu ma ajuta si pe mine nimeni cu nicio informatie?

                    Comment


                    • Salut.
                      Nu stiu ce sa-ti spun>NU am schimbat inca nimic pina acum.
                      Stiu ca au zis baietii aia de am montat eu la ei ca acum inst. Landi renzo au altfel de injectoare si ca,kitul de reparatie la injectoare ar costa undeva la 50lei.
                      Acum ramane de vazut.
                      Din ce am vazut pe forum despre instalatiile tomasseto am vazut ca sunt bunicele(acum ar trebui sa vorbeasca cei care au aceste instalatii pe masina.
                      Eu as alege[ intre tomasseto si Landi renzo]-Landi renzo.
                      Cumnatul meu a pus pe un megane 2 o instalatie de gaz(BRC)care si astea sunt destul de bune.
                      Oricum alegerea-ti apartine.
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • Originally posted by mike_mocy View Post
                        as dori si eu sa stiu de la cei care au cunostinte in domeniu care dintre instalatiile (tomasetto+stag 300 sau landi renzo blue) sunt mai fiabile, mai usor de calibrat, care asigura un consum de carburant mai mic, care au consumabilele si piesele de schimb mai ieftine.va multumesc si astept raspuns de la voi
                        consumabile si piese de schimba mai ieftine la tomasetto. fiabile ... sa zicem ca la fel , conteaza mult utilizatorul
                        consum la fel
                        de calibrat depinde de unde instalezi .
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • @Tataieb12 - Imi poti spune cum se numeste firma ? au cumva vreun site ? Trebuie sa fac mai intai programare
                          ? Multumesc frumos pt pont !

                          Comment


                          • in Brasov stie cineva un service care monteaza GPL?

                            Comment


                            • Originally posted by Ogelinho View Post
                              @Tataieb12 - Imi poti spune cum se numeste firma ? au cumva vreun site ? Trebuie sa fac mai intai programare
                              ? Multumesc frumos pt pont !
                              Incearca sa achizitionezi instalatia astazi, chiar daca ti-o monteaza in zilele urmatoare. Azi inca mai e TVA 19%. De maine sare la 24%, asa ca la 2.000 lei platest in plus TVA de 100 lei.
                              Last edited by jules10; 30 June 2010, 17:00. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • pentru instalati tomaseto intrasi pe www sebigaz.ro
                                rog moderatori daca considera reclama prea mere sa staerga acest post , mentionez ca nu sunt salariat la ei si nici patronul firmei doar un client FOARTE MULTUMIT de prestatia efectuata . eu am vrut cu butelie toroidala si in prima faza nu au avut decat de 35 l cu grad de umplere de 28 l si i-am fu_ut atita la cap ca sa aduca butelie de 53 l ca pana la urma au adus cu toate ca aveau o magazie plina de butelii toroidale dar nici una de 53 l cu grad de umplere de 42 l si am avut noroc de patru rate .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google