Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 50-100...detaliile/diferențele costa... Un T de metal, un colier de calitate nu cee din kit, o rampa de calitate nu făcută prin Turcia etc... Dacă le pui cap la cap socotelile ies altfel...
    Dar putini se uita la asta... Sau nu vad...sunt detalii, care poate le sesizezi când îți crapă în concediu ceva și îți strică distracția..
    Parca e bine când ai pe cine suna și rezolvi problemele chiar dacă nu are treaba cu GPL ul?
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Am vazut ca Stag 4 plus este apreciat. Interesant este ca Stag 4 Qbox are 5 ani garantie oferita de producator.
      Stag 4 Qbox plus este relativ noua pe piata si probabil ca are mai multe facilitati.
      Faptul ca s-au folosit teuri si coturi metalice, reflecta profesionalism, plus valoare si siguranta in exploatare.
      Se poate observa destul de usor ca un produs nou pe piata, superior din multe puncte de vedere fata de produsele deja existente pe piata, devine banal ca sa nu spunem anacronic sau perimat in 5 - 10 ani. Asta este efectul evolutiei si a progresului.

      Comment


      • mi-am pus landi Renzo Evo one, cu rezervor toroidal de 54l.
        Vroia sa va intreb cand faceti plinul il faceti de cand ledul indica rosu sau de candse termina gazul de tot(in butelia ma nu au intrat decat 31l, dar nu stiu cat gaz bagasera cei de la service)

        Comment


        • Alimentezi când vrei. O să te obișnuiești curând cu indicațiile LED-urilor și vei ști exact când și cât mai ai de mers pe GPL. Personal, alimentez când am numerar. Deci nu-i o regulă. ;)
          Toroidal am și eu, parcă de 59 l și intră vreo 43-45 l. Mi se pare cam puțin la tine, dar dacă zici că au băgat și băieții, e irelevant.
          Last edited by ursamajor; 12 February 2016, 14:05.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • ioo_florin_el
            plinul se face de la gol la gol adica dupa ce ai termiat gazul si a tiuit comutatorul poti sa te duci sa ii faci plinul
            asa vezi cel mai bine cat gaz iti intra in butelie si poti sa ii faci si consumul...

            Comment


            • In cele din urma am optat pentru STAG-4 Qbox, cu injectoare AC W01.
              Rezervor toroidal de exterior de 47 litri.
              Am facut un plin care consta in 38 litri GPL, dupa care inapoi la mester pentru reglaje (numai ca nu am vazut sa faca nici un reglaj, doar a vizualizat un grafic pe laptop si atat).
              A trebuit sa fac aprox. 5 Km pe benzina, apoi sa trec pe gaz. Trecerea pe gaz nu am sesizat-o in nici un fel.
              Mi s-a spus ca nici nu trebuie simtita aceasta trecere.
              Pana aici cred ca totul este Ok.

              Comment


              • imi poate spune cineva ce instalatie se pune din fabrica pe logan 0.9? cum ma sfatuiti: sa pun gpl din fabrica sau sa astept sa iasa din garantie si apoi sa ii montez? daca as opta pentru a doua varianta ce instalatie imi recomandati?

                Comment


                • am tot din 2007 1,4 ,sunt tot din vulcan ,am pus Tomaseto stag 200 plus la ecokraft hunedoara merge ireprosabil.

                  Comment


                  • Originally posted by danminator View Post
                    imi poate spune cineva ce instalatie se pune din fabrica pe logan 0.9? cum ma sfatuiti: sa pun gpl din fabrica sau sa astept sa iasa din garantie si apoi sa ii montez? daca as opta pentru a doua varianta ce instalatie imi recomandati?
                    Instalatia montata de Dacia pe logan 0.9 tce este Lovato.

                    Comment


                    • La 0.9 e de preferat sa nu pui. E pretențioasă comparativ cu 1.4.
                      Contează montajul...
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Motoarele cu injectie directa de benzina, TSI, Ecoboost, Tce, etc. nu pot merge doar pe gaz. Daca-ti pui instalatie GPL, va merge cu un amestec de gaz si benzina aprox. jumate-jumate, dar totusi mai multa benzina decat gaz. Avand in vedere ca costa peste 1000 euro, poti sa uiti de GPL pe TSI.


                        Am gasit undeva scrisa chestia asta..E adevarat ce spune sau bate campii?
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • 20/30-80/70
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • eu unul nu am auzit ca in fabrica sa se monteze LOVATO.
                            LANDI RENZO da se monteaza din fabrica.

                            Comment


                            • care sunt cele mai bune injectoare pentru brc sequent 32? yno3my9?

                              Comment


                              • Uita de BRC... Mai ales în zona ta...
                                Chiar e asa de greu de citit topicul asta?
                                Măcar vreo 20-30 pagini...
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google