Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu daca exista un taxi sa fie mai vechi de 10 ani. Si rezervoarele nu aveau 10 ani...doar intre 2 si 5 ani.

    Comment


    • Sunt multi care au pus instalatiile de pe masinile scoase de la strada, sunt cazuri cand butelii vechi sunt produse cu 1-2 ani in urma etc...
      Dupa cum spuneam nu am vazut pina acum rezervoare date jos ca au probleme...fie turcesti, poloneze, bulgaresti etc...

      Cum poti sa spui ca au schimbat butelia dupa 2ani? E element de siguranta... nimeni nu se joaca la calitate la asa ceva...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • Eu am facut comanda, maine montez stag 200 cu injectoare Valtek si rezervor polonez (Stako), la c&c prelungirea ghencea. Sunt ok? Stie cineva?

        Comment


        • Cit te costa si cit ar fi costat Qbox?200 plus-gofast este clasa economica de la Stag.

          Comment


          • 2450 vs 2650

            Comment


            • Buna seara, pentru Targoviste, Dambovita cunoaste cineva un service priceput in montarea instalatiilor GPL? Multumesc !

              Comment


              • Salutare,
                Mi-am montat Vineri o instalatie gpl Tomasetto cu Stag 200+ si rezervor Stako de 53l.
                Am 2 intrebari:
                1. Am alimentat de 3 ori si ultima data a mai rasuflat acea valva de la busonul de umplere cateva secunde. Mentioned ca se auzea incet....nu scotea jeturi...)). Sa am vreo problema cu acea valva?
                2. Am facut plinul, 42l, am mers 8 km si mi-a disparut o liniuta de pe indicator....(wtf???). Stiu ca sunt mai problematice rezervoarele toroidale, dar in halul asta?

                Edi

                Comment


                • Alli eu personal ti-as recomanda Mavexim Targoviste! Mie mi-au lasat o impresie f buna in ceea ce priveste profesionalismul din service!

                  Comment


                  • enc_edy unde ai montat GPL-ul?

                    Intreaba daca idicatorul de GPL din butelie este cu 3 fire! Daca este cu 2 fire o sa ai mereu probleme cu indicatul gazului corect.
                    Oricum, se mai poate regla. Ori mergi la ei cu butelia goala pentru calibrare, ori cu butelia plina.

                    Comment


                    • Agr Toporasi
                      Mai am o nedumerire......cand au pus butelua toroidala, cand au strand suruburile sub masina, s-a tras fundul locasului rotii de rezerva spre interior....cica sa stea fixa....asa Averi toti? Sau m-au prostit pe mine?

                      Comment


                      • Sincer nu inteleg mai nimic din ce ai zis....Trebuia sa mergi la AndreiGPL

                        Comment


                        • Salutare,

                          Scuze, am scris pe telefon si ma grabeam.
                          Cand au montat butelia toroidala si au strans cele doua suruburi de sub masina (cele care fixeaza butelia pe pozitite), s-a tras fundul locasului rotii de rezerva spre interior....cica sa stea fixa....
                          Cand spun ca s-a tras fundul locasului rotii de rezerva spre interior, fac referire la faptul ca la strangerea celor doua suruburi (ele fiind pe miloc) au indoit tabla spre interior.

                          Am montat la AGR Toporasi ptr simplul fapt ca erau singurii la care puteam monta o instalatie GPL in 12 rate fara dobanda Raiffeisen.

                          Edi

                          Comment


                          • Nu are nimic că s-a strâmbat puțin tabla...
                            E normal să se lipească de fundul buteliei...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Originally posted by Lucian-Twingo View Post
                              Alli eu personal ti-as recomanda Mavexim Targoviste! Mie mi-au lasat o impresie f buna in ceea ce priveste profesionalismul din service!
                              Merci Lucian, insa am doi prieteni care au pus la Mavexim si nu prea au fost multumiti. Lor le-a montat Landi Renzo. Din ce am citit pe forum se pare ca Tomasetto ar fi mai potrivite. Am solicitat o oferta de pret la cei mai profesionisti, conform forumului, Vernesti. Ei recomanda atat tomasetto 200+, cat si Landi Renzo evo, ambele cu rezervor toroidal de 55/58 l la 2350 lei. Inca nu stiu ce sa fac. Merita drumul pana la Vernesti?

                              Comment


                              • Multa lume recomanda la Vernesti. Eu am sunat si ma programau in septembrie....sigur nu degeaba astepti 2 luni....

                                Treb sa iei in calcul ca ptr revizii mai bagi niste km
                                Last edited by enc_edy; 25 July 2016, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google