Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu mi-am instalat acum 2 saptamani stag 300 cu rezervor toroidal de 41L cu 2400 ron ,iar cei de acolo au zis ca pot circula aproape de expirarea itp-ului si trebuie sa te duci doar la RAR

    Comment


    • masina in leasing

      salut,
      am un logan un leasing si ma tot bate gandul sa ii montez gpl. aveti idee pot sa fac aceasta modificare, pt ca am inteles ca implica si o modificare in talon, iar proprietar in talonul meu este RCi.

      multumesc

      Comment


      • nu poti modifica nimik la masina cat timp e in leasing. Incearca sa vorbesti cu cei de la firma de leasing daca sunt de acord cu asa ceva, altfel o faci pe raspunderea ta. Oricum garantia la masina o pierzi prin montarea de gpl si ma refer aici ca daca cumva doamne fereste se intampla ceva la motor sau la cutie va teebui sa platesti din buzunarul tau.

        Comment


        • Am vorbit la firma de leasing. Mi-au spus sa trimit catre ei o cerere in care sa spun ca vreau sa montez gpl si imi trimit cartea masinii.

          Comment


          • salutare am si eu loganul meu 1.4 cu gpl si am patit urmatoarea problema de cateva zile imi merge in trei pistoane pe gaz, pe benzina merge normal stye cineva unde gasesc o rampa de injectoare matrix(cu senzor de temperatura) pentru instalatie landi renzo chiar si la second hand?

            Comment


            • Fratilor, ma mai ajutati cu un raspuns?! Am programare sapt viitoare sa-mi pun gaz pe loganel. Vreau cu rezervor toroidal, si mi-au zis ca e de 54l!!! Merge acolo asa mare?! Ca mai are un prieten dar rezervorul e de 41l sau cam asa ceva!!! E ala de la firma de toata jena sau chiar e compatibil!! De vreo 4 ori l-am intrebat azi la tel, si de pret si de capacitatea rezervorului!!!
              I-am sunat mi-au zis ca ma costa 2270 lei, am pus aceeasi intrebare pe mail, mi-au zis 2370 lei si azi la programare l-am pus sa repede de vreo 2 ori pretul!!! Drace acu iar tampenia asta cu rezervorul. Si plus ca Service-ul e la 110 km de mine!!!
              Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

              Comment


              • si la ce sa-ti raspundem ?

                se poate pune si de 54 cred , dar va fi mai ridicat decat rezerva care o ai acum . poti sa improvizezi putin si sa pui polistiren extrudat sau ceva ca sa nivelezi porbagajul ...
                rezervorul meu toroidal e de 42l si intra 34l maxim parca (adica80% pt siguranta).
                de preturi... tu stii ...

                de mers DA poti merge pana iti expira itp-ul , dar e posibil sa ai probleme daca-i prea tarziu pt ca la RAR iti cere si factura cu data montajului pt omologare ...
                Last edited by Costi-bc; 24 November 2010, 01:51.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • salut baieti in legatura cu rampa de injectoare matrix(landi renzo) astept si eu un rsp ms!!!!

                  Comment


                  • singurul raspuns ar fi: la cei care pun gpl in zona ta. evident
                    google-it ...
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • salut.

                      Cei din pitesti ,o recomandare va rog pt un service profesionist si cea mai buna instalatie pt un logan 1.4.
                      merci
                      JIJI

                      Comment


                      • salutare miam facut o programare la eugen si fiul ma duc maiine(sambata) sa imi schimbe rampa de injectoare cica costa in jur de 600 lei o sa revin sambata cu raspuns. styty de aceasta firma sunt buni?
                        ms!!

                        Comment


                        • Originally posted by gigibecali View Post
                          salut.

                          Cei din pitesti ,o recomandare va rog pt un service profesionist si cea mai buna instalatie pt un logan 1.4.
                          merci
                          Cauta pe google -prosperanta si gasesti acolo mai multe detalii.
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • Buna seara! De marti am si eu gaz, am montat un stag 300, am si eu o intrebare pentru cei care folosesc de ceva timp masini pe gaz: cam cat aveti consum la gaz?? Ma refer la cei care au motor de 1.4...
                            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                            Comment


                            • Salut.
                              Am mai raspuns si pe celalat thread
                              eu am 8,5%
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Sper sa am si eu asa!!
                                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google