Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda, personal montez GPL, unii zic ca ar trebui sa ma pricep cel mai bine la L.R. ca pana de curand eu am invatat atelierele sa le monteze/regleze.
    De cateva zile, in afara de KIA Sephia cu L.R., am si un Opel Zafira cu BRC. Daca cineva crede ca e mai OK L.R. si nu ma pricep eu, ii pun la dispozitie masina sa mi-o faca sa mearga omeneste cu o instalatie L.R. de la cap la coada. Eu ca s-o fac sa mearga i-am schimbat injectoarele cu unele pe care L.R. nu le are in oferta. Daca cineva crede ca nici cu BRC nu merge, sa tina jumatate din pretul instalatiei si ii dau cadou ce am pe ea (fara injectoare). Dar asta nu inseamna ca daca ii pun PRINS VSI n-o sa zboare, sau ca Fratelli Milano sau Venetia sau cum s-o mai numi, nu e mai potrivita pentru buzunarul unora.
    Cat despre sondaje, eu cred ca daca sunt fraier si mi-am luat un rahat pe bat, voi incerca sa-i conving si pe altii sa-si ia, ca sa pot trage concluzia ca nici inghetata nu era mai buna. Sau poate vanzatorul imi mai da o portie bonus.
    Indiferent de recomandari, ar fi bine sa se ia in considerare faptul ca nu cunoasteti cine e de fapt nea X care zice ca e multumit mai mult decat coreenii de noul presedinte. Si sa va intrebati daca nu cumva un nume a ajuns acolo datorita unei campanii de propaganda bine gandita care lucreaza incet dar sigur.
    Iar mesajul meu pentru salariatii firmelor care se zbat rau de tot sa faca reclama, ar fi ca salariul tot de rahat le ramane, chiar daca uneori sunt banati pe aici, mai bine sa caute un site cu xxx, poate le e mai util.
    Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

    Comment


    • Ai dreptate...partial...AC-ul sapa serios pe DPI...
      Landi si ei cica o sa vina cu din astea...
      Nu contest ca BRC-ul are traditie e fiabila etc, dar nu e singura varianta viabila...
      Cat despre Milano...daca ar fi mai ieftina binisor fata de STAG 200 de ex sa zicem ca ar fi o varianta...la fel ca si AGC compact etc...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • sondaj am facut si eu pe gaz-magazin.ro in stanga jos

        subiectul sondajului este putin diferit, nu care este cea mai buna instalatie, ci care este ordinea raspandirii lor

        se poate vota o singura data de pe un ip si va asigur ca nu este manarit

        Comment


        • Eu sunt de aceeași părere cu a lui cosmin1978 și a lui moog. Am instalație Milano pe motor 1.6 sunt super mulțumit de consum și de cum funcționează. Acum mai este o chestiune, dacă nu-i faci întreținerea la timp cum spune producătorul scuzați-mă, de aceea apar problemele. Iar cu sondajul nici eu nu sunt de acord. Vorba la cineva mai sus fiecare își va lăuda instalația lui.
          Last edited by Stefan Tiberiu; 31 March 2013, 16:05.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by moog View Post
            ...
            Nu contest ca BRC-ul are traditie e fiabila etc, dar nu e singura varianta viabila...
            ...
            Bre, nu uita de cei 500k km ( apropo de reclama ) )

            Comment


            • Originally posted by moog View Post
              Au ales relativ prost varianta de LR pe Logan de fabrica...
              Astea de acum sant alta poveste...
              Poti detalia?Sunt interesat de un LR aftermarket.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • @d-fens
                eu am un landi renzo after market montat anul trecut undeva la buzau si nu am avut nici o problema
                conteaza foarte mult si service-ul unde iti montezi gazul asa ca ai grija

                Comment


                • La Buzau nu merg,e departe.Dar cred ca se pricep si astia de la mine din oras,chiar daca-i service autorizat Dacia.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • tomasseto ieftina si buna parerea mea.

                    Comment


                    • Merg pe LR.Cineva care si-a montat pe un Logan 1.6 la acelasi service a zis ca-i multumit.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • la ce service ziceai ca a fost prietenul tau?
                        cat a dat pe instalatie?
                        este multumit?

                        Comment


                        • Am discutat mult cu el,tarziu mi-am dat seama ca am uitat sa-l intreb de pret...
                          Omul e multumit,are o gramada de kilometri facuti cu LR aftermarket.Nu vreau sa spun numele service-ului,poate se considera reclama.Este autorizat de Dacia,de la ei am achizitionat si cel de-al 2-lea Logan,actualul Logan.Eu cred ca sunt ok.Plus ca mai e cineva de pe acest forum care a pus gpl,tot LR,pe un Megane.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Stiti ce instalatie GPL se monteaza din fabrica pe Logan 2?

                            Comment


                            • eu stiu ca pe logan, din fabrica se monteaza numai landi renzo

                              Comment


                              • Saptamana viitoare,miercuri,imi montez si eu gpl,Landi Renzo.Ma costa 2500 ron,rezervor toroidal.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google