Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • maine am programare pt montaj gpl pe loganul meu....pana la urma o sa montez tomaseto stag 4 cu injectoare valtec....rezervor cilindric 40 litri.....

    Comment


    • sa ne ti si pe noi la curent

      Comment


      • Foare buna alegere ai facut si la buzunar o sa se simta economia pe care o faci cu gpl.

        Comment


        • La Pitesti ProSperanta baietii sunt foarte ok

          Comment


          • Gata baieti, de azi sunt mandrul posesor al instalatiei gpl Tomaseto stag 4,injectoare Valtec, rezervor cilindric 40 l. M-a costat 2400 lei si masina se comporta f bine pt primi 50-60 km, nu am simtit diferente in mers fata de benzina. Acu seara cand am iesit de la munca mi s-a parut ca a comutat cam greu pe gaz, ce e drept e si racoare afara, dar totusi merge umblat cumva la instalatie si setata sa comute mai repede ?

            Sunt multumit si de felul cum s-au descurcat baietii de la montaj. Au lucrat curat, ingrijit, totul la locul lui. Montajul l-am efectuat la Chiriac's Land in Ploiesti,desi la inceput am avut ceva reticenta in ceea ce priveste montajul acolo, acum sunt f multumit de ceea ce a iesit.
            Last edited by steauaiulian; 8 November 2013, 00:11. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Ce inseamna ca a comutat cam greu? Cat timp?

              Poti face o poza portbagajului, astfel incat sa se vada rezervorul de GPL? Multumesc anticipat.
              Last edited by vitriol; 8 November 2013, 02:04.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • comuta cand ajunge apa la 40 de grade. lasa asa ca-i mai bine si pentru masina si pentru instalatie. sau poate nu-ti functioneaza termostatul bine ?
                si sa nu uitati sa mai mergeti si pe benzina 50 km macar la 1000 mersi pe gaz.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • In timp a comutat cam la 5 min de mers, ca distanta cam in 4km din locul de unde am plecat. Asta era intrebarea mea, e mai bine asa sa comute asa cum scrie in carte (la 40 grade) sau putem modifica setarile si asta dauneaza masinii ?

                  O sa fac poza rezervorului si o sa o postez
                  Last edited by steauaiulian; 8 November 2013, 08:53. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Costi-bc View Post
                    comuta cand ajunge apa la 40 de grade. lasa asa ca-i mai bine si pentru masina si pentru instalatie. sau poate nu-ti functioneaza termostatul bine ?
                    si sa nu uitati sa mai mergeti si pe benzina 50 km macar la 1000 mersi pe gaz.
                    In cartea instalatie pe care o am scrie ca la 5000 km se recomanda efctuarea unui rulaj de 5-10 km pe benzina.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • eu unul zic sa o lasi asa cum a fost ea setata adica la 40 grade
                      o temperatura mai mica am auzit ca folosesc taximetristi
                      in 50-60 km cat ai facut tu nu poti sa iti faci o parere clara despre instalatie asa ca mai las-o 1000-1500 km

                      Comment


                      • Si instalatia mea este setata sa comute pe de pe benzina pe GPL la 40 de grade celsius, dar la mine comuta in maxim un minut si 800m.
                        Daca ar face traba asta in 5 minute si 4 km m-as duce sa mi-o dea jos. Eu fac 6 km pana la serviciu, asta ar insemna ca as merge mai mult pe benzina decat pe GPL.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • nu cred ca e setata la 40 de grade, am avut-o eu setata la 40 de grade si n-ai vrea sa vezi cat de greu trece
                          la tine mai mult ca sigur e la 30, asteapta putin sa vina frigul si ai sa vezi cum mergi pana la servici jumatate pe benzina din aia 6 km ...
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Eram langa laptop cand a bagat ala 40 de garde. By default era 50.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Originally posted by 827sam View Post
                              nu cred ca e setata la 40 de grade, am avut-o eu setata la 40 de grade si n-ai vrea sa vezi cat de greu trece
                              la tine mai mult ca sigur e la 30, asteapta putin sa vina frigul si ai sa vezi cum mergi pana la servici jumatate pe benzina din aia 6 km ...
                              Depinde de treseul apei pana la reductor !
                              Daca este scurt ,trece in maxim 1 km(cazul meu dokker)
                              Daca este un traseu lung(cazul meu Logan) trece dupa 5-6 km(iarna).

                              Comment


                              • Originally posted by vitriol View Post
                                Ce inseamna ca a comutat cam greu? Cat timp?

                                Poti face o poza portbagajului, astfel incat sa se vada rezervorul de GPL? Multumesc anticipat.

                                Am atasat pozele

                                Deci traseul depinde de model si de configuratia conductelor in cadrul acelui model nu ?

                                Bine eu pana la munca am de mers cam 25 km dus si 25 km intors, chiar daca comutarea se face dupa 1 2 km nu cred ca e o problema pt ca oricum tre sa mai ai ceva benzolina in rezervor.
                                Intr-adevar nu pot sa imi fac o parere la o zi dupa ce am instalat-o, o mai tin in probe si poate ca se mai regleaza, momentan e in "rodaj".
                                Attached Files
                                Last edited by vitriol; 8 November 2013, 12:30.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google