Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici eu nu sunt dumirit ce instalatie sa aleg...va rog daca ma poate indruma cineva. Ca asa sa ma duc la service sa intreb...or sa imi raspunda ce doresc ei ca sa pun acolo ! Multumesc!

    Comment


    • @valy_ionut :
      instalatiile de gpl pe care le-ai mentionat tu fac parte din generatii diferite, tomasetto stag 200 e o instalatie suficienta pentru un logan benzinar ( eu folosesc aceeasi instalatie de 40.000 km fara probleme, sunt colegi care au depasit 100.000km fara stres, nu mai vorbesc de taximetristi care le alearga non stop ) si care in timp si-au dovedit fiabilitatea;
      landi evo one este mai noua si se foloseste mai mult pe motoare ce respecta norma euro5 (stag200 nu merge pusa mai sus de euro4)
      ca diferenta de pret la intretinere iese putin mai bine tomasetto, la 70-80.000 km se poate schimba kit injectoare gpl cam 100 lei toate 4 pe cand la landi trebuie toata rampa de injectoare ~400 lei.
      Te sfatuiesc sa te duci la vernesti si sa montezi landi renzo evo one, toti lauda serviceul si baietii de acolo, deci mergi la sigur.

      pentru 0.9 se monteaza stag4 qbox sau brc
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Originally posted by valy_ionut View Post
        salut,
        am o intrebare pentru cei care cunosc instalatiile gpl, nu ptr. cei cu parerea. am de ales intre tomasseto stag 200 +(cica versiune noua cu rez toroidal 52l la 2600ron agr) si landi rezo evo one(cu rezerzor toroidal de 48 / 50 l la 2350 la vernesti buzau). CE IMI RECOMANDATI PENTRU UN LOGAN1,6 8VALVE. Uni spun ca tomasseto este bun ca piese de schimb(injectorul de ex, se poate cate unu) pe cand la LR se schimba toata rampa. \
        astept parerii de la cei care folosesc aceste instalatii.

        mersi de ajutor
        Landi Renzo montata la Vernesti este singura varianta !

        Comment


        • multumesc pentru sfaturi, cred ca merg pe LR la vernesti, pana la urma conteaza mult si ce merge cel mai bine.
          Dc. este cineva care a avut probleme cu LR , sa posteze problema lui ca sa stim pe viitor ce sa alegem.
          Si apropo cu taximetristi: intrebare la semafor in Bucuresti geam -la-geam toti au zis LR.poate ca stiu ei ceva.....

          Comment


          • Landi Renzo merge chiar bine pe motoarele astea nepretențioase de Logan, asta e toată chestia. Dar la fel de bine merg și alte instalații. Avantajul principal îl ai prin montarea la Vernești, unde băieții știu ce fac.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • 200+ nu am auzit, poate STAG 4 Plus...sau 200 GoFast...sau 200 simplu...
              Lamureste asta mai intai...4PLus e cam acelasi lucru ca EVO...ceva mai ieftin la consumabile si mai usor de reglat Tomasetto...
              Amandoua sant la Vernesti ? In Bucuresti nu ai gasit oferte ? Pe Tomasetto gasesti destule...Andrei GPL, AGR din ce am citit feedback-uri...etc...
              Mai e AGC-ul de care nu prea s-a auzit de ele...
              Loganul nu e o masina pretentioasa, iar montatorii , unii din ei cel putin au deja experienta la asa ceva...e pacat sa te plimbi 100km...
              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

              Comment


              • asa au spus astia de la autogaz ca este stag 200+ , adica o varianta mai noua de stag(poate ai dreptate moog, spun ca sa te incante). acum ce sa zic eu sunt la jumate intre bucuresti si vernesti, singura chestie este ca nu stiu dintre cele doua pe care sa le aleg!? stiu ca atat vernesti cat si agr sunt service-uri bune. acum pretul este mai tentant la vernesti

                Comment


                • Originally posted by valy_ionut View Post
                  landi rezo evo one(cu rezerzor toroidal de 48 / 50 l la 2350 la vernesti buzau)
                  La Vernesti, in banii aia, iti dau rezervor toroidal de 59l (47-48l utili). Du-te la Vernesti, mai ales ca distanta intre Bucuresti si Vernesti este cam aceeasi.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Ce instalatie GPL s-ar preta cel mai bine pe urmatoarele masini:
                    - Logan 1.6 mpi euro 3 - Landi Renzo Evo One sau BRC 24.11
                    - Vw Golf 4 1.6 16v euro 4 (motor AUS) - Landi Renzo Evo One sau BRC 24.11

                    Comment


                    • landi renzo este mai ieftina, brc scumpa

                      Comment


                      • M-am uitat pe site-ul Agrom la categoriile de instalatii GPL. Stie cineva cu ce se mananca ultima? Cea de la cateogria " Premium"? Nu am intrebat inca de pret, evident ca este mai scumpa, ar avea ceva in plus fata de altele? Mersi.

                        Am luat legatura cu cei de la Agrom. Pentru instalatie Tomassetto Stag 4 Qbox mi-au comunicat un pret de 2 900 RON cu totul ( manopera, TVA si garantie 2 ani sau 100 000 km ). Nu e un pret cam maricel...intreb si eu. Multumesc !
                        Last edited by ndcg; 24 July 2014, 11:38. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by andreyi View Post
                          Ce instalatie GPL s-ar preta cel mai bine pe urmatoarele masini:
                          - Logan 1.6 mpi euro 3 - Landi Renzo Evo One sau BRC 24.11
                          - Vw Golf 4 1.6 16v euro 4 (motor AUS) - Landi Renzo Evo One sau BRC 24.11
                          BRC, ambele.

                          Comment


                          • Salutare ! Am un logan 1.4 mpi 2005-2006 si as dori sa bag instalatie de gaz pe el . Am inteles ca cele mai bune sunt Landi Renzo si Tomasetto . Unde pot monta una dintre aceste instalatii in Bucuresti ?

                            Comment


                            • am bagat tomasetto la firma ultragaz.sunt foarte multumit. cica si ,andrei gpl' e bun.

                              Comment


                              • confirm calitatea pe care o ofera andrei gpl. am instalatie tomasetto montata la el in martie 2013. f multumit de serviciile lor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google