Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Asa e...toate, dar TOATE sunt rebuturi, verze. La primul strop de ploaie incep sa se topeasca si la prima scama in "benzina", caleaza motorul . Mai puteti????? Pai tu te vaiti la Logan, dar altul care pateste la fel cu ultimul model de Passat, Golf sau Renault Megane, ce sa mai zica????
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #47
      Heil Hitler, asta ar spune. "Ie proaste" da-le dracu.
      @puiu: iti ofer 500 euro, sa te scap de nenorocire.
      Last edited by Cezar; 21 October 2009, 11:21.

      Comment


      • #48
        4000 si o poti lua, mi se pare pretul corect, reparata te ajunge 4800, eu am dat in 2008 9700 pe ea, pierd 5700 mi se pare pretul corect pt o masina care stii exact ce are si nu e smenuita de bisnitari.

        Comment


        • #49
          fa-ti topic la anunturi online, strict legate de masini. aici nu-i minimarket...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #50
            Asta-i masina?
            Originally posted by puiu View Post
            Acelasi tip de accident am suferit si eu si nici in cazul meu fiind vorba de rostogolire airbagurile nu s-au deschis, insa la cca un an am avut impact frontal cu un ducato maxi si s-au deschis. In ambele cazuri am scapat fara nici o zgarietura, doar cu mici arsuri pe maini de la airbag, mentionez ca in primul accident aveam 120 km/h iar in al doilea 90 km/h,(eram un fel de bizon) iar centura o purtam in ablele cazuri. Mutumesc lui Dumnezeu ca am scapat si m-am dus frumos si mi-am polizat coarnele si din bizon am devenit un om normal. Mergi incet si calm daca vrei sa ii mai vezi pe cei dragi!!!!
            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=217

            Comment


            • #51
              Sint la a 3a Dacie noua si daca ar fii s-o cumpar pe a 4 a as lua SUVul cu motor de benzinar sau sau 105 diesel

              Comment


              • #52
                nu va mai luati diesel .masini mai costisitoare ca loganurile diesel nu exista.auzi si tu:33000 km injectoare duse,motorina numai petrom............este al unui amic de al meu.maine comdand diuzele de retur si o baga in targ .daca nu o vinde a zis ca ii da lu unu 500 de euro sa i-o dea dauna toatala sa si ia banii de la asigurari.cea mai proasta alegere LOGAN DIESEL 1.5 DCI cu "I" rosu )
                Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                Comment


                • #53
                  nu e aia , pe masina rostogolita am luat dauna totala pe ea si sincer si acum imi pare rau dupa ea, cand sa intamplat necazul avea 80000 km si nici o problema, nu bagasema nici un leu in piese, si oricum ca o paralela intre modelul din 2007 si ala din 2008 e diferenata de calitate adica suna mai prost astea din 2008 si sunt inferioare calitativ.

                  Comment


                  • #54
                    Eu tot raman la ideea ca foarte multi cu Logan 1.5 merg subturat...ca zic ei ca ai un consum mai bun,desi este total gresit.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      ma bucur ca nu m-am nimerit cu diesel,desi initial asa am vrut,n-am gasit(nici sa astept nu as fi asteptat ) si in perioada cand am luoat eu fabrica nu lucra..asa ca m-am ales cu benzinar.... acum zic ca e bine dupa zeci de posturi citite

                      Comment


                      • #56
                        Ce ai patit tu am patit si eu in mai 2008 am reparat-o pe casco (262 de milioane) aveam cu ea aproape 11000 km,nu m-am indurat sa ajung cu devizul la 270 de milioane sa fie dauna totala.Acum am 28000 km si tot n-as schimba-o.

                        Comment


                        • #57
                          referitor la arsurille de la airbaguri ,mai degraba un pumn in freza, decat in patru scanduri.au zis astia la radio ca nu mai cumpara lumea diesel.de ce oare? ca e scump , ca e taxe ca e...eu de colo:ca sunt proaste bah!
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • #58
                            Din ce citesc pe forum, ma felicit ca nu am ales varianta diesel a Loganului. Facusem atunci un calcul din care rezulta ca diferenta de pret in plus pentru un diesel ar fi recuperata dupa aproximativ 100.000 de km, asta presupunand ca nu apar probleme (cu injectoarele).
                            http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by puiu View Post
                              sunt posesorul unui 1.5dci laureate de 1 an ai 4 luni, iar acum mi s-au dus injectoarele, pe care le-am reparat cu kitul magic,apoi fiind super distrus de suparat m-am hotarat sa il vand si am spalat motorul operatiune in urma careia mi sa aprins martorul de la bujii si clipeste iar in functie de clipit se tureaza motorul singur, merge haotic, dupa diagnoza si mers prin service mi saa spus ca sa dus senzoru de la acceleratie. sincer daca stiam ca voi da 9700 de euro iar dupa un an si 4 luni va trebui sa bag o caruta de bani nu imi luam kk asta de masina in veci si pururi, dar asa se intampla cand nu iti asculti inima si crezi ca romanii inafara de buleala sunt in stare sa faca ceva bun. ma cu banii aia imi luam masina de 4 ani veche iar de se strica nu imi era ciuda, doamne ce bou sunt, imi vine sa imi smulg parul din cap, dar lasa ca o vand eu si sanu mai aud veci si pururi de logan

                              si prin faptul ca imi luam "masina" am vrut sa spun masina nu cavou pe roti mortii mamii ei de masina
                              si eu am patit la fel cu turatia motorului.cit a fost in garantie nu au descoperit ce are ,cind a iesit din garantie hop si buba. ai dreptate,cavou pe patru roti.am avut accident si nu sau deschis airbagurile la un impact aproape frontal cu o viteza de 110 km la ora,iar rugina cit cuprinde ,masina fiind din 2007,aripi spate lipite cu mastic,fara intaritura.bate vintul mai tare si pierzi aripa.asta este ,am dat banu.....sa-mi traiasca masina....!!!

                              Eu nu as mai cumpara in veci logan.Masina din 2007 si este plina de rugina,vopseaua data direct pe tabla,in fine,sunt foarte dezamagita.Piese scumpe.manopera imensa.Teapa. Ma intreb de ce se vinde asa de bine in Germania.Or fi mai bune decit cele facute pentru Romania?
                              Last edited by clau2009; 28 October 2009, 23:39. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #60
                                Clau bine ai venit pe forum,cu toate ca primul tau post e unul de critica.Stiu un logan din 2005 care nu are pic de rugina.Si mai stiu tot un logan care i-a functionat airbag la un impact frontal la 60 km/h,cit despre loganurile vindute in germania sint aceleasi masini ca la noi si se vind bine tocmai pentru asta ca neamtul stie sa aprecieze un lucru bine facut la un pret mai mic.Vinde loganul si fugi in germania ia un stift de acolo inscri-o pe bulgaria ca-i mai ieftin si sa vedem cit de fericit vei fii mai incolo.Ca o concluzie loganul este o masina fff... reusita la banii care-i dai pe ea si da daca ar fii sa-mi iau alta masina tot logan as lua.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google