Revizie Tehnica Nu Itp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut.
    Daca cititi in cartea tehnica spune revizia se face la 10000km sau la 15000 cit scrie in carte sau la 12 luni[un an] asta fie ca faci 4000km pe an................cind se atinge primul criteriu........12 luni sau 15000km
    Numai bine.
    ps:sau faci cum crezi,oricum daca ai garantie trebuie sa o faci la 12 luni sau 15000km altfel pierzi garantia.
    Dupa ce iesi din garantie o faci cind consideri tu,la 2 ani si 15000km
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #17
      Nu degeaba se recomanda maxim 1 an intre revizii. Uleiul se denatureaza si isi pierde din proprietati si odata cu trecerea timpului. De asta are si termen de valabilitate incris pe bidon. Doar ca odata folosit (incins) acest proces se accelelreaza.
      GL-22-TOF

      Comment


      • #18
        Intreb si eu ca un necunoscator . Am un bidon de ulei care are data de expirare undeva prin noiembrie 2011 ( fabricat in 2008 ) . E in regula sa-l folosesc pentru revizie prin august-septembrie ?

        Comment


        • #19
          evident ca NU e bine sa il folosesti.. exact ce spunea colegul de mai sus.. cu trecerea timpului uleiul isi schimba proprietatile.

          Comment


          • #20
            Salut, imi poate spune cineva unde anume (daca se poate si o poza) este acel robinet prin care se scurge tot antigelul, deoarece as vrea sa il schmib singur acasa.

            de asmenea, cum pot sa descarc toata instalatia de ulei de la servodirectie. Banuiesc ca ar fi ceva valva, robinet etc pe undeva.

            cum pot sa schimb lichidul de frana? si daca tre sa stiu ceva mai mult decat cum se face aerisirea?

            imi prinde bine orice sfat sau poza pt ca nu am cine stie ce cunostinte de mecanica.

            Multumesc anticpat.

            Comment


            • #21
              cam pe la cat cad capetele de bara ,folosind masina in conditii normale...
              live to ride

              Comment


              • #22
                revizia o faci la 20000 km sa 1 an (termenul care se indeplineste primul). asta o gasesti scris in Carnetul de Intretinere. Daca folosesti masina in conditii dure (temperaturi extreme, medii cu praf mult, regim de taxi) se recomanda (nu este obligatie) ca reviziile sa fi facute la 1/2 din termenele specificate anterior (10000 km sau 6 luni).

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google