SMD Vs LED Vs BEC W5W

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    iti raspund eu, orice cu soclu t10 cu conditia sa aiba loc in far, la lungime ma refer, dar cele din poza sigur se potrivesc!
    sigpic

    Comment


    • #47
      Originally posted by nicu_rcn View Post
      iti raspund eu, orice cu soclu t10 cu conditia sa aiba loc in far, la lungime ma refer, dar cele din poza sigur se potrivesc!
      si astea pe care ti le-am aratat eu nu sunt prea puternice? adica sa nu emane prea multa caldura si sa se negreasca oglinda. Sunt de 1.9W, pe un site am gasit de 0,75W
      . Nu ar fi mai recomandate astea de 0.75W, chiar daca sunt mai slabe.

      Comment


      • #48
        Fara ironii inutile, va rog.

        PS: romeo-alex, nu este necesara regula de 3 simpla ci o simpla inmultire...Data viitoare daca mai ai astfel de atitudine fata de un user ce vrea sa invete, zbori. Ori il ajuti, ori taci.

        Comment


        • #49
          Originally posted by Danycv9 View Post
          si astea pe care ti le-am aratat eu nu sunt prea puternice? adica sa nu emane prea multa caldura si sa se negreasca oglinda. Sunt de 1.9W, pe un site am gasit de 0,75W
          . Nu ar fi mai recomandate astea de 0.75W, chiar daca sunt mai slabe.
          becurile stock au 5w, si se incalzesc mai tare ca un led (becurile se incalzesc cel mai tare, urmeaza xenoanele, iar ledurile sunt pe ultimul loc la caldura emanata, asta in general ca nu poti pune xenoane acolo) deci daca nu se inegreste de la becul de 5w, de la ledul de 1,9, nici macar!
          sigpic

          Comment


          • #50
            eu am pe golanul meu la pozitii leduri smd ( 5 leduri ).
            sunt arhisuficiente mai ales culoarea alba ( 6000k ) da foarte bine
            si pretul este avantajos ... 10 lei pentru un bec ? merita
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google