Sandero. Fratele Mai Mare Sau Mai Mic Al Loganului?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Exact, vw si skoda au motoare in 3 pistoane. Motoarele renault de 1.2 au 4 pistoane, deci au 16 valve. Vezi renault modus, cred ca are asemnea motorizare.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #77
      Si Clio III are tot 1,2 16v.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #78
        Totul e sa mearga bine si sa nu fie probleme cu ele.
        Abia astept sa imi iau si eu una.
        ABS Plus Preferance 1.4 MPi

        Comment


        • #79
          Am mers cu o Fabia 1.2, dar nu stiu cate valve avea.Se infige mult mai bine si trage decat Loganul 1.4.
          Am fost tata la Costanta cu ea + 4 prs in masina + a.c ..Nu-i vinea sa creada ce face ''motorasul'' de 1.2
          La plecari dupa loc daca nu accelerezi putin mai tare, iti da in nas..Cred ca are 0 cuplu

          Comment


          • #80
            Nu stiu ce intelegi tu prin "mult mai bine decat 1.4", pt ca cu 1.6mpi i-am facut "mucii cravata". Iar intre 1.4 si 1.6 nu-i chiar o diferenta enorma.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #81
              Sunt doua motorizari de 1.2 la skoda fabia: unul de 55 cai altul de 64 de cai!Cel de 64 cai are acceleratia de la 0 la 100 km/h in 15 secunde!Masina are pe putin tona!Explica-mi si mie cum e posibil sa se infiga mai bine masina asta decat cel mai slab Logan, in termeni fizici si ai din partea mea toata stima de care sunt capabil!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #82
                Nu stiu daca ati vazut noul spot la noul chevrolette aveo!!!
                care prima oara cand am vazut semana leit din fata pe sandero(mai ales la faruri),acuma cine sa luat dupa cine?Dacia dupa ei sau ei dupa noi!?(eu is de parere ca sa-u copiat cineva dupa cineva)
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Ei dupa dacia .. Sandero parerea mea demult "a aparut"
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by wizard24 View Post
                    Nu stiu daca ati vazut noul spot la noul chevrolette aveo!!!
                    care prima oara cand am vazut semana leit din fata pe sandero(mai ales la faruri),acuma cine sa luat dupa cine?Dacia dupa ei sau ei dupa noi!?(eu is de parere ca sa-u copiat cineva dupa cineva)
                    pai sandero exista de la sfarsiul anului trecut in Brazilia, iar noua aveo cam de la inceputul anului era vorba ca va intra in productie. Deci spune tu, cine a copiat pe cine.
                    sigpic
                    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by darksid3 View Post
                      Sunt doua motorizari de 1.2 la skoda fabia: unul de 55 cai altul de 64 de cai!Cel de 64 cai are acceleratia de la 0 la 100 km/h in 15 secunde!Masina are pe putin tona!Explica-mi si mie cum e posibil sa se infiga mai bine masina asta decat cel mai slab Logan, in termeni fizici si ai din partea mea toata stima de care sunt capabil!
                      ... Am si eu la munca o skoda de 1.2 64 CP... E doar o senzatie ca se infige... De fapt... Motorasul are o plaja destul de mica in care e disponibil cuplul motor... De aceea masina pleaca ca din tun...Dar dupa 2-3 secunde totul intra in normal si incepe sa se cunoasca ca nu prea are de unde sa poata mai mult... Asa ca, dupa cum am spus e doar o senzatie.... Motorul trebuie turat... Dar un logan, fie el si de 1.4 o lasa in urma pe sarmana fabia...

                      oricum... Asta depinde si de sofer...
                      Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Am mers si cu 1.6 si accelereaza mult mai bine. Am condus si 1.5; la demaraj e super dar la drum lung 1.6 ia 1.5 fara drept de apel.
                        ABS Plus Preferance 1.4 MPi

                        Comment


                        • #87
                          Am vazut azi sandero .. Era pe un camion .. E mult mai mic decat credeam
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • #88
                            Despre Sandero Prestige:
                            http://www.***********/noutati-auto-...ari-2696763/p2
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by raduprov View Post
                              Am vazut azi sandero .. Era pe un camion .. E mult mai mic decat credeam
                              ...Si mai urat...Mare dezamagire. Vorbesc in numele meu acum si-al lui virtualmansorin.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #90
                                Am primit azi invitatie de la Dedeman Bacau, pentru cocktail-ul de la petrecerea de prezentare a Daciei Sandero. Voi face saptamana viitoare si un drive test cu ea.
                                Abia astept.
                                ABS Plus Preferance 1.4 MPi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google