Informaţii Noi Despre Dacia Logan 2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Solenza 2 ? Serios ? Nice ) . Nici nu se putea mai bine .

    Comment


    • #62
      Nu a mai aparut nicio informatie despre Logan 2 ? Vazusem in teste camuflate logan 2 dar nu se intelegea mare lucru. Acum in toamna la Paris parca se lanseaza si nu a mai aparut nimic nou ?

      Comment


      • #63
        Se bate apa-n piua aici.

        Comment


        • #64
          Poze oficiale aici http://www.sport.ro/masini/foto-ofic...-masinile.html

          Comment


          • #65
            Din cauza ca s-a discutat off topic pe threadul cu acelasi nume s-au cam mutat discutiile aici http://www.loganclub.ro/forum/dacia_...4.html?t=44554 Sunt inutile 2 threaduri cu aceeasi tema. Nu inchid moderatorii unul din astea 2? Sau ramane unul de rezerva in caz ca se inchide celalalt?

            Comment


            • #66
              INTERVIU cu Stephen Norman, director de marketing al Renault: Dacia este un succes, insa in ziua cand vom deveni aroganti ca Skoda se va produce o incurcatura !

              Stephen Norman : Da insa cei care cumpara masinile Skoda sunt snobi. Sunt aceeasi oameni care cumpara Volkswagen, nu sunt oameni care la sfarsit de saptamana cand banii se termina, se zbat sa puna ceva pe masa. Nu vad nicio mandrie in a vinde obiecte scumpe unor oameni bogati. Nu vad nimic inteligent in asta. La inceputul carierei am vandut masini Land Rover si Jaguar si va spun din experienta ca nimic nu e mai rau. Oamenii sunt oribili si produsele nu erau exceptional de bune. Sa vinzi masini Dacia unor oameni cu posibilitati financiare mai reduse, cred ca pentru asta meriti un loc in Rai.(…) Cand am adus vorba de Skoda am vrut practic sa spun ca aceasta marca a urcat si a facut masini mai scumpe dupa ce a primit un influx de bani si pur si simplu nu cred ca asta e directia in care trebuie sa o ia si Dacia.

              E vorba si de multe diferente culturale. Am lucrat noua ani la Volkswagen si va pot spune ca e o mare diferenta intre o companie germana care cumpara una ceha si o companie franceza care lucreaza cu romanii. Pur si simplu vreau sa spun ca Renault nu a dat dovada de aroganta cand e vorba de Dacia. Renault a fost foarte atenta sa nu spuna ca stie totul. In cazul rivalilor nostri a fost ceva de genul “las ca stim noi cel mai bine” !



              Şi dictonul la care făcea referire oficialul de la Renault, s-a văzut la Skoda în vânzări !
              Marcă arogantă, dar cu vânzări şi imagine în piaţă !

              Comment


              • #67
                Skoda vinde foarte bine.

                La inceputul carierei am vandut masini Land Rover si Jaguar si va spun din experienta ca nimic nu e mai rau. Oamenii sunt oribili si produsele nu erau exceptional de bune.
                Nasoale Land Rover, Range Rover, Jaguar.
                Pacat ca nu am bani incat sa devin si eu oribil sa-mi cumpar un Range Rover de 85.000 de euro.

                Logan 2 se va vinde intr-un numar suficient de exemplare pentru a le asigura profitul frantuzilor care spun ca nu-s aroganti, dar care nu precizeaza ca ei nu-s in stare sa faca masini bune.

                Atat ca piata principala pentru Logan2 nu va fi in Romania, pentru ca:
                - populatia edeja saracita si impovarata de credite, nu mai e boomul economic din 2006-2008 cand Logan 1 a avut cele mai bune vanzari .
                - cine are deja Logan 1 nu va gasi piata sa vanda masina, pentru a o achizitiona le cea noua. Iar oameni sa aiba cash in banca/casa 8-10.000 de euro, mai putini. Varianta creditarii ii sperie de vreo 2 ani pe romani.
                Last edited by mr.K; 2 October 2012, 11:56.

                Comment


                • #68
                  De ce au disparut toate topicurile despre logan2? sau e vreo unu si nu il gasesc eu?

                  Comment


                  • #69
                    au disparut din cauza flame-ului si off-topic-ului repetat

                    Comment


                    • #70
                      au aparut si cateva reclame noi:

                      New Dacia Sandero Stepway: access to a crossover vehicle with even more assertivestyling. Born to be wild! New Sandero Stepway, a modern hatchback with a mus...


                      New Dacia Sandero: the compact 5-door hatchback that does everything you need. New Sandero is a modern compact hatchback with good looks expressing vitality ...


                      Smoother lines for the family sedan. Gaining the new styling identity of the Dacia brand, the exterior design of New Logan is more dynamic, with a more flowi...
                      internal combustionizer

                      Comment


                      • #71
                        Naspa reclamele, dupa parerea mea
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Ampt View Post
                          INTERVIU cu Stephen Norman, director de marketing al Renault: Dacia este un succes, insa in ziua cand vom deveni aroganti ca Skoda se va produce o incurcatura !

                          Stephen Norman : Da insa cei care cumpara masinile Skoda sunt snobi. Sunt aceeasi oameni care cumpara Volkswagen, nu sunt oameni care la sfarsit de saptamana cand banii se termina, se zbat sa puna ceva pe masa. Nu vad nicio mandrie in a vinde obiecte scumpe unor oameni bogati. Nu vad nimic inteligent in asta. La inceputul carierei am vandut masini Land Rover si Jaguar si va spun din experienta ca nimic nu e mai rau. Oamenii sunt oribili si produsele nu erau exceptional de bune. Sa vinzi masini Dacia unor oameni cu posibilitati financiare mai reduse, cred ca pentru asta meriti un loc in Rai.(…) Cand am adus vorba de Skoda am vrut practic sa spun ca aceasta marca a urcat si a facut masini mai scumpe dupa ce a primit un influx de bani si pur si simplu nu cred ca asta e directia in care trebuie sa o ia si Dacia.

                          E vorba si de multe diferente culturale. Am lucrat noua ani la Volkswagen si va pot spune ca e o mare diferenta intre o companie germana care cumpara una ceha si o companie franceza care lucreaza cu romanii. Pur si simplu vreau sa spun ca Renault nu a dat dovada de aroganta cand e vorba de Dacia. Renault a fost foarte atenta sa nu spuna ca stie totul. In cazul rivalilor nostri a fost ceva de genul “las ca stim noi cel mai bine” !
                          Ce jenante sunt interviurile unor asftel de "mari manageri", carora insa le lipseste o calitate simpla: cea de om...

                          Cu "cartea de vizita" capatata la Land Rover si Jaguar s-a angajat la Volkswagen, si impreuna cu experienta "aroganta" si-a gasit un job bun la Renault. Daca maine va pleca la BMW, va spune probabil ca BMW isi pastreaza traditia si asteptarile clientilor in materie de sportivitate si calitate - la care nu vrea sa faca rabat... asa cum fac cei de la Renault sau Dacia

                          E exemplul tipic de om care linge unde a scuipat, care scuipa unde a lins - un mercenar fara constiinta si fara Dumnezeu, care nu are nici un fel de apreciere pentru oamenii cu care lucreaza sau a lucrat, fiind preocupat cum sa "croseteze cu limba" pe X sau pe Y si sa se lustruiasca pe el... "sa se vanda cat mai bine"

                          Comment


                          • #73
                            sal noile modele sandero se pot comanda de la 1 octombrie iar noul logan la 1 ianuarie pt ca actualul logan se va fabrica pana in ianuarie 2013

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by zeegermans View Post
                              au aparut si cateva reclame noi:

                              New Dacia Sandero Stepway: access to a crossover vehicle with even more assertivestyling. Born to be wild! New Sandero Stepway, a modern hatchback with a mus...


                              New Dacia Sandero: the compact 5-door hatchback that does everything you need. New Sandero is a modern compact hatchback with good looks expressing vitality ...


                              http://www.youtube.com/watch?v=pYk_fGzSRrQ&feature=plcp
                              Dacia Logan. The best or nothing.

                              Comment


                              • #75
                                Cosmos, Logan-ul îşi vă înceta cariera in noiembrie, nu ianuarie.

                                Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google