Problema Cauciuc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Cauciuc

    Aseara ajung acasa..bucuros ca am prins un loc de parcare,ca la noi asa e..tre sa fii norocos...parchez masina.
    toate bune si frumoase pana dimineata , cand....surpriza......panaaaa
    am zis ca na poate am luat un cui.
    Ma duc frumos la vulcanizare , scot roata , o pune nenea in apa si surpriza....era intepata in 5 locuri cu un ac de seringa.
    Sta nenea se uita la mine si imi zice ca ma costa 90 lei sa ii puna petice,dar ca nu stie daca o sa tina.
    Acum am o alta intrebare,aveti o alta varianta?
    Cauciucul e nou, are 2 saptamani, nu a rulat decat vreo 300km....
    Vecini imputiti am se pare.Dar hotul neprins e negustor cinstit.
    Oricum de acum voi sta cu ochii in 6 sa vad cine parcheaza acolo.
    Pana atunci va rog dati-mi o solutie.
    Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

  • #2
    Hai ca una ca asta n-am mai auzit! A innebunit lumea de tot...Mai intreaba si la alta vulcanizare daca nu vrei sa-l arunci, poate exista vreo solutie.
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #3
      Spray anti-pana?
      sigpic

      Comment


      • #4
        ca sa-i puna camera merge? chestia e ca nu prea am mai vazut la vanzare

        Comment


        • #5
          Camera.
          Intepaturile imi inchipui ca-s in flanc, un ac nu intra in banda de rulare asa usor.

          Comment


          • #6
            Originally posted by JmEk View Post
            Aseara ajung acasa..bucuros ca am prins un loc de parcare,ca la noi asa e..tre sa fii norocos...parchez masina.
            toate bune si frumoase pana dimineata , cand....surpriza......panaaaa
            am zis ca na poate am luat un cui.
            Ma duc frumos la vulcanizare , scot roata , o pune nenea in apa si surpriza....era intepata in 5 locuri cu un ac de seringa.
            Sta nenea se uita la mine si imi zice ca ma costa 90 lei sa ii puna petice,dar ca nu stie daca o sa tina.
            Acum am o alta intrebare,aveti o alta varianta?
            Cauciucul e nou, are 2 saptamani, nu a rulat decat vreo 300km....
            Vecini imputiti am se pare.Dar hotul neprins e negustor cinstit.
            Oricum de acum voi sta cu ochii in 6 sa vad cine parcheaza acolo.
            Pana atunci va rog dati-mi o solutie.
            solutie.... voi fi injurat!... ia o foaie de hirtie si 10(zece) zile noteaza cine parcheaza pe acel loc..concluzia o tragi singur si solutia ....?

            Comment


            • #7
              solutia..nu e acul...ca la ac poate mai sunt alternative..
              intepaturile da sunt pe laterala acolo unde scrie producatorul...
              @valeriuciprian - nu am incercat.dar crezi ca se rezolva?? adica e de durata sau?
              Last edited by JmEk; 19 October 2011, 15:59.
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • #8
                Nici eu nu am incercat...dar in cazul tau ar merita.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  cauciucul e pierdut doar sa ii pui camera si sa il faci rezerva ceva....

                  in rest urmareste cine parcheaza acolo si sa ii umpli frigiderul. Mor pe taranii astia care fac chestiile astea la masina.

                  Murea daca lasa un mesaj sau ceva?????
                  sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                  Comment


                  • #10
                    Incearca sa-i pui petece reci pe interior, tine garantat (nu-i asculta pe aia de-ti spun ca-i pierdut), doar sunt gauri de ac de seringa. Si cauta o vulcanizare mai de bun simt, ala vrea sa ia pielea de pe tine. Urmareste si cine parcheaza pe locul ala si baga-i o piatra cubica prin parbriz... n-o sa mai intepe nimanui cauciucuri.

                    Comment


                    • #11
                      Acum 3 ani pe un petec am dat 16 lei, deci 16*5=80. Acum, 90 de lei cred ca e pretul corect.
                      N-am folosit mult timp cauciucul ala, chiar de n-a facut probleme. Sa te risti cu 5 petece, e destul de mult, eu n-as vrea sa mor pentru 250-300 de lei.

                      Comment


                      • #12
                        @mr.K, ti-a luat 16 lei/petec incluzand si manopera pentru dejantarea cauciucului probabil si montat/demontat, lui doar nu o sa-i calculeze dejantarea pentru fiecare petec in parte. Mai depinde si de oras acum...

                        Comment


                        • #13
                          Da, au intrat si demontatul+montatul, dar tot mult mi s-a parut. Scadem de 4 ori demontatul si montatul, actualizam preturile de acum 3 ani, tot da mult si te alegi cu un cauciuc gaurit.

                          Comment


                          • #14
                            dar in primul rand nu as vrea sa pun petic...ca sincer nu ma risc.....e vorba de siguranta mea....dar nici nu as vrea sa arunc un cauciuc pe care am dat 250 lei acum 2 saptamani din cauza un prost , ca altfel nu am cum sa ii zic. Va dati seama ca eu unul mor de ciuda....macar de lasa un bilet...macar de o desumfla...dar asa...s-a gasit el inteligent.Dar nu e problema...fiecare nas isi are nasul...nu am de gand sa ma razbun,ca nu sunt genul,dar are grija de fiecare,vorba aia ...roata e rotunda...
                            Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                            Comment


                            • #15
                              eu mi-am cumparat acum 1 an in urma un cauciuc de iarna dunlop . in prima zi am intrat cu ceva viteza intr-un scuar din care iesea un ciot de bordura si era acoperit cu zapada. mi-a explodat instant si avea si plasa rupta...avea o taietura de 2cm lungime. mi-au pis la o vulcanizare petec si am mers 150km dar cand am ajuns la destinatie facuse o boalfa urata...am fost nevoit sa renunt la cauciuc ...ideea e ca daca a tinut la mine 150 km in conditiile in care avea o gaura urata si plasa rupta cred ca un petec la tine ar rezolva problema...petecul utilizat la mine era petec rece si avea o dimensiune destul de mare...daca gaurile sunt apropiate ar putea fi acoperite cu un singur petec si sigur nu vei avea probleme.
                              My ride

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google