Problema Cauciuc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In primul rand o gaura data cu "acul de seringa" nu iti desumfla roata asa repede. Cum spunea si Sebi daca sunt apropiate gaurile vor veni 2-3 patice puse pe interiorul rotii. Nu ai ce sa patesti de la asta daca peticele sunt puse cum trebuie. In primul rand adezivul cu care sunt puse este intins pe toata suprafata peticului, in al doilea rand nu cred ca umblii cu roata desumflata tot timpu, deci ai cel putin 1,8-2 atmosfere presiune care apasa pe acel petic.

    Daca era taiat cauciucul si acea plasa atunci ai fi avut de ce sa iti faci griji, insa asa nu ai nici un pericol.
    Super Oferte Accesorii Logan

    Comment


    • #17
      am fost aseara la o vulcanizare ....mi-a zis cel de acolo sa incerc cu spray...ca sunt sanse sa acopere porii ca nu sunt gaurile mari ci foarte mici, iar de petic mi-a zis ca ma costa 25 lei per total si o sa fie ok
      voi ce ma sfatuiti ? sa incerc cu spray? sau direct petic?
      Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

      Comment


      • #18
        Spray+petec nu e mai bine? Primul astupa gaurile iar petecul ofera mai multa rezistenta.
        Sau iese prea scumpa combinatia?

        Comment


        • #19
          Pune bre petece reci si gata, nu este absolut nici o problema, am vazut gauri mai mari rezolvate cu petece. Daca erau gaurile asa mari sunt sigur ca-ti propuneau snur, eu cred ca te cam agiti degeaba.

          Comment


          • #20
            @Jmek cel mai bine ar fi sa-i intepi si tu toate rotile celui care ti-a facut asta. Numai sa reusesti sa aflii care e faptasul

            Comment


            • #21
              si ce rezolv usr1? daca unii sunt prosti si inculti,trebuie sa fiu si eu la fel? Sa ii raspund prostului cu aceeasi moneda? stii tu vorba aia...nu-ti pune mintea cu prostul ,ca are mintea odihnita....
              Faptul e consumat, imi este ciuda ca am pierdut un cauciuc,dar in acelasi timp astazi am observat ca si ala de pe spate e cam desumflat....am sa merg la vulcanizare sa vad,iar daca si ala este intepat..deja se schimba lucrurile....si nu le intep...le tai ...si atunci da,imi pun mintea cu prostul.
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • #22
                Si mie mi s-a intamplat un lucru asemanator acum cateva seri. Astia nu sunt oameni. Tot o sa-i vada cineva la un moment dat.
                Ma joc in fiecare zi jocuri cu masini

                Comment


                • #23
                  Jmek eu zic ca rezolvi ceva....ca nu o sa-i placa deloc cind o sa vad toate rotile dezumflate...cel putin o sa se invete minte si nu o sa mai faca pe viitor.. E aiurea tare faza sa parchezi intr-o seara intr-un loc de parcare liber si sa te trezesti dimineata cu masina vandalizata.

                  Si oricum nu are nimeni "locul lui". Poti sa afirmi ca ai loc de parcare numai daca l-ai inchiriat de la primarie.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google