Probleme Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca e asa, e de la ambreiaj, face asa cand se incinge. Deci eu suspectez placa de presiune stricata.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Multumesc pentru ajutor o sa incerc sa ajung cat mai repede cu ea in atelier

      Comment


      • #18
        Cati km. Ai facut cu actualele bujii ?
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #19
          Acceleratia la mpi este electronica?
          Daca da...S-ar putea sa ai aceasi problema cum am avut eu.....Mi-e tot la fel se punea in bot asa deodata......Am fost in service....Mi-a dat cu niste spray la pedala de acceleratie...Si s-a rezolvat

          Comment


          • #20
            Contrar multor "pareri avizate" de mecanici dacia, da; chiar si la mpi e electronica. Atat ca acea rezistenta e actionata prin cablu de pedala de acceleratie, pe cand a dci rezistenta respectiva e continuta in ansamblul pedalei de acceleratie.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #21
              Deci mai simplu, MPi-urile au cablu de acceleratie si dCi-urile nu au.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Mie mi se oprea motorul in ralanti si era de la ambreaj. Poate si la tine tot de la ambreaj e problema.
                sigpic
                Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                Comment


                • #23
                  Tie ti se oprea ca poate era agatat.La 60km/h intr-a 4-a are in jur de 1900 turatii.Foarte suspect nu este normal sa ti se opreasca.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Vopseaua de la Dacia, atunci când (autobild.de)



                    AUTOBILD (google.ro)

                    AUTOBILD (.de)

                    Comment


                    • #25
                      Aceiasi problema am avut cu opelul astra la nici 1 luna de cand l-am cumparat mi-au aparut exfolieri pe plafon si stalp montant ,cand mam dus la ei mi-au spus ca ar fi de la excremente de la pasari dar au rezolvat problema gratuit.Iar cand am fost sa ridic masina am vazut ca mai era cineva la care se exfoliase aproape toata capota si se certa cu ei . Asa ca se mai intampla si la case mai mari.

                      Comment


                      • #26
                        ...totusi de la germani criticile sunt ceva obisnuit(inca de la fabricarea Loganului)...paradoxal comenzile de Logan pentru aceeasi Germanie sunt mai multe decat criticile...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google