Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E facuta de Rombat, daca nu ma insel e chiar gama "Calciu"!

    Comment


    • adica un fel de draga nenii advertising.
      dar pretul platit de coleg pare suspect de mic. nu cred ca pot exista diferente chiar asa..

      Comment


      • B999NDL asa sunt preturile in magazine.Pretul ala mare de care zici tu e pret de reprezentanta.Si sunt aparute de mult,de cel putin 2 ani le stiu eu.

        Comment


        • si de ce ar rebrandui rombatul niste baterii ca sa le vanda mai ieftin ? vezi cat e un calciu de 70 Ah cam peste tot. eu n-am vazut nimic la 260 lei la 70 Ah.
          nu mai zic ca in hipermarket sunt pe la 400 lei ca aia sunt si mai japcari.
          dar pretul asta nu cred ca l-am intalnit. sa nu fie din alea vechi in stoc, cu care nu mai faci multa treaba

          Comment


          • O fi!Oricum mi-a dat 2 ani garantie.Dar daca un BOSCH de 70 AH costa 290 ron,de ce-ar costa mai mult Rombatul?

            Comment


            • Eu am pe masina bateria originala de 12v 60 Ah de sase ani si inca merge perfect. I-am refacut o singura data nivelul electrolitului!

              Comment


              • Bateriile Dacia sunt Rombat Calciu ! Case Closed !
                Attached Files
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  ......
                  nu mai zic ca in hipermarket sunt pe la 400 lei ca aia sunt si mai japcari.
                  .....
                  Hipermarket-urile le iau prin intermediari, nu direct de la Rombat. De aici mai apare inca un adaos in plus.
                  Mau exact: Varta e de la Autonet, Rombat Full Option e de la Impar, si Rombat Champion e de la altcineva (am uitat acum)...
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • Eu am schimbat-o pe cea de fabrica dupa aproximativ 5 an jumatate cu una modelul acesta...
                    Acumulatori auto intre 50 Ah - 60 Ah gasiti acum in oferta magazinului nostru online, la cele mai accesibile preturi de pe piata.



                    ce parere aveti?

                    Comment


                    • Acumulatorii Bosch seamana al naibii de bine cu Varta, incepand cu forma, dimensiuni si terminand cu date tehnice.
                      De Bosch nu stiu nimic, dar Varta este laudata in toata lumea.

                      Ai schimbat bateria prevenitv, sau te-a lasat in drum?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • stie careva oferte la rombat.....sau daca alea din targ vitan sunt ok !!!

                        Comment


                        • Pe mine ma lasat la 3,5 ani fara nici un avertisment.
                          Am luat un rombat premier de 67A - 310 ron.

                          Comment


                          • Eu am inca bateria din prima echipare, care nu da semne de oboseala, desi zilele astea a fost destul de rece dimineata si nici n-am completat un gram de apa; merg pe mana celor ce sustin ca bateriile fara intretine au consum de apa scazut, in conditiile functionarii corecte a sistemului de incarcare.
                            Nu au baterii de 67Ah din gama Premier, cei de la Rombat.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Eu am schimbat bateria anul trecut. M-a tinut 4,5 ani. Am luat tot rombat din vitan(de afara, langa cei care vand bicilete). Am parcat masina la carrefour, a venit un baiat, a scos-o pe cea veche si a pus-o pe cea noua. Mi-a facut si test de incarcare. Am dat 250 ron si bateria veche. Am garantie 2 ani.
                              Toata lumea se plinge ca nu are memorie, dar nimeni nu se vaita ca nu are logica.

                              Comment


                              • si unde pot vedea si descifra data de fabricatie la un rombat sau varta!??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google