Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mie nu mi se pare; convinge-te singur.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • M-am uitat si nu imi este clara diferenta ; la descriere sint la fel .
      Se foloseste expresia "capace cu dopuri “push in”, care asigura etansare totala" ; adica are capace care la o adica pot fi scoase ? Ce sint alea dopuri push in ? Dupa exprimare , ar fi dopuri de unica folosinta.

      Comment


      • Adica nu sunt insurubate....
        Decat sa ne fierbi pe noi, nu aflii mai repde raspunsuri daca vorbesti cu ala de vinde baterii?
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Originally posted by hspinache View Post
          M-am uitat si nu imi este clara diferenta ; la descriere sint la fel .
          Se foloseste expresia "capace cu dopuri “push in”, care asigura etansare totala" ; adica are capace care la o adica pot fi scoase ? Ce sint alea dopuri push in ? Dupa exprimare , ar fi dopuri de unica folosinta.
          Daca te uiti unde trebuie, o sa vezi diferentele; nu despre descrierea bateriilor ti-am spus sa citesti, ci datele despre curent descarcare, rezerva de capacitate, etc.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Ala de vinde , nu stie nimic.
            Am inteles cu dopurile ; adica sint bagate prin presare ; cam ca la sticla ;
            Acesta nu este o facilitate oferita cumparatorului ; este o facilitate de fabricatie, ca sa le cresca productivitatea ; nu inteleg de ce au trecut-o pentru cumparator .
            Daca insa se mai pot scoate , ar mai avea sens.

            Comment


            • Baterii Varta : unde au data de fabricatie ?

              Comment


              • Nu au data pe ele, ca nu sunt cutii de pateu!

                Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                Comment


                • Varta din cate stiu eu aveau o inscriptie pe borna care reprezenta anul de fabricatie.

                  Comment


                  • Aveau...

                    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                    Comment


                    • Pai si eu aveam Varta... acum 8 ani.

                      Comment


                      • Acum au un cod, o serie, atat. Rombat are pe certificatul de garantie stampiluta cu data iesirii din fabrica!

                        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                        Comment


                        • PCH, permite-mi sa te corectez, la Rombat nu e pusa data cu stampila, e tiparita .
                          sigpic
                          Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                          Comment


                          • Nu sint buni acumulatorii varta ?

                            Comment


                            • Daca e sa o luam dupa cele indicate de producator, Rombat e peste Varta. In cazul unei baterii de 70Ah, tensiunea de descarcare la rece la Rombat (680 A) este mai buna decat a celor de la Varta (630 A). Garantia, pentru persoane fizice, e la fel, 2 ani.
                              Last edited by ady_p; 30 May 2013, 13:41.
                              sigpic
                              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                              Comment


                              • Originally posted by hspinache View Post
                                sint
                                ba da, SUNT buni ! de ce nu ar fi ?
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google