Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai aia "dacia" e premier ?! m-as mira...

    Comment


    • E Rombat Calciu de 70Ah.

      Comment


      • Am fost la serviceul Rombat din Jilava si mi-au inlocuit instant bateria, lotul din care facea parte a avut la multe baterii probleme si ce mi-a zis omul de acolo ca e scandal mare la Bistrita din aceasta cauza.



        Unde este exact service-ul Rombat din Jilava?

        Comment


        • Pe centura, imediat dupa Lukoil-ul de pe partea stanga cum mergi spre Jilava dinspre Magurele.

          Comment


          • Originally posted by slim_daddy40 View Post
            este cumva baterie rombat dar dealer edition?..a mea asa este (vezi poza)
            Asta nu e Premier. Cel putin pe mine, bateria originala cu care a venit pe masina m-a tinut 7 ani si putin fara sa o fi dat jos in vreo iarna ca sa o pun pe redresor. Tot baiatul de la serviceul rombat mi-a spus ca aia la fabrica sunt foarte atenti cu bateriile pentru masinile dacia noi, ca e contract beton si nu-si permit sa dea rateuri si de aceea si aceste baterii au durata mare de viata.
            Bine ca dau rateuri cu varful lor de gama, dar am inteles situatia, eu zic ca se mai intampla.

            Comment


            • atata timp cat remediaza problemele sunt ok. ai dreptate cu cele din fabrica. si a mea a tinut 6 ani si jumatate. de aia am luat tot rombat. daca ma tine 4 ani a doua sunt multumit

              Comment


              • monbat a montat cineva pana acum? am vazut la un magazin de piese auto. ce m-a dat pe spate a fost pretul. 265 de lei de 75ah si 680 A curent de descarcare. vanzatorul le lauda cum ca media de viata ar fi la 5 ani. ar concura lejer cu varta black, rombat si caranda.

                Comment


                • Am vazut aceste baterii la magazinul de unde am cumparat recent anvelopele; cele de 65Ah erau 250 lei adica mai mult decat am dat eu pe Premier 65Ah. Am inteles ca o firma din Bulgaria le produce intr-o fabrica din Bucuresti; mai mult nu stiu despre ele.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • cea din bucuresti decat recicleaza bateriile si le trimite lingouri la export. in fine.... eram curios daca a avut cineva. ma cam bate gandul...

                    Comment


                    • Este recunoscut ca fiind Rombatul bulgăresc...nu stiu mare lucru despre ele. Banner e de cumpărat!

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • Am avut eu Monbat. Este adevarat, sunt facute in Bulgaria. Cand am vandut masina(acum 3 luni) bateria avea vreo 3 ani si jumatate si nu dadea semne de oboseala. Ma declar multumit si de calitate si de pretul de achizitie(daca nu ma insel, a costat vreo 150 de lei cea de 55 de amperi).
                        @PCH: De acord cu tine, Banner e de cumparat, mai ales gama Power Bull.
                        sigpic

                        Comment


                        • Mulți habar nu au cine e Banner si se bat pe varta, boşi, premier

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                          Comment


                          • Dati si voi dovada de putin spirit nationalist.
                            De ce ati cumpara monbat cand rombat nu v-a dezamagit si e facuta in Romania, deci da de lucru unor romani, romani care la randul lor cu banii din salar vor cumpara bunuri de la compania unde lucrati voi?
                            Lucrez cu niste japonezi, si absolut toate electronicele pe care le au sunt de la firme japoneze, deci in nici un caz Samsung.

                            Comment


                            • Eu mi-am luat Premier, in ciuda carcotasilor, pentru ca in acest moment gasesc cea mai corecta oferta pret/calitate; nationalismul nu tine de foame
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Daca dupa ce o baterie romaneasca te-a tinut 5-6 ani tu mergi si cumperi una straina mult mai scumpa inseamna ca singurul defect al fostei baterii a fost ca e produsa in tara noastra

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google